Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37] >
Off topic: UYARI: Dikkat Scam
Thread poster: Adnan Özdemir
Adnan Özdemir
Adnan Özdemir  Identity Verified
Türkiye
Local time: 13:01
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Hüseyin Kaplan: Örgüte mensup olduğumu kabul ediyorum" Aug 24, 2016

--ODA TV'den alındı--

ODA TV 24.08.2016 13:44

"FETÖ/PDY üyeliği" suçundan tutuklanan eski Balyoz davasının savcısı Hüseyin Kaplan'ın hakimlik ifadesi ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından hakkında yakalama kararı çıkarılan ve 3 gün önce emniyete teslim olduktan sonra çıkarıldığı mahkemece "FETÖ/PDY üyeliği" suçundan tutuklanan eski Balyoz davasının savcısı Hüseyin Kaplan'ın hakimlik ifadesi ortaya çı
... See more
--ODA TV'den alındı--

ODA TV 24.08.2016 13:44

"FETÖ/PDY üyeliği" suçundan tutuklanan eski Balyoz davasının savcısı Hüseyin Kaplan'ın hakimlik ifadesi ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından hakkında yakalama kararı çıkarılan ve 3 gün önce emniyete teslim olduktan sonra çıkarıldığı mahkemece "FETÖ/PDY üyeliği" suçundan tutuklanan eski Balyoz davasının savcısı Hüseyin Kaplan'ın hakimlik ifadesi ortaya çıktı.

"HİZMET EDEBİLECEĞİM YOLUN BU OLDUĞUNU SÖYLÜYORDU"

Kaplan, İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği'nde verdiği ifadede, "Lise yıllarından beri şuan da silahlı terör örgütüne dönmüş olan yapı ile tanıştım. Üniversite yıllarından itibaren de bu yapı ile birlikte olmayı hayat tarzı olarak kabul ettim. Amacım şiddet kullanarak bir konuyu anlatmak değildir. Bir yandan İslamiyet'i daha iyi yaşayıp mümkün olduğunca etrafımdaki insanlara bazılarına açıktan, bazılarına da iyi bir insan modeli çizerek örnek olmaya çalıştım" ifadesini kullandı.

Örgütün içinde tüm meşru faaliyetlere katıldığını anlatan Kaplan, "Duygu ve düşüncem hizmet edebileceğim yolun bu olduğunu bana söylüyordu. Birçok gizlilik ve benzeri hususlara dikkat ettim" dedi.

"BALYOZ DAVASINDA DELİLLERİN…"

Meslek hayatında suç teşkil edecek faaliyetlerde bulunmamaya çalıştığını, cemaatin de kendisine bu yönde teklifte bulunmadığını ileri süren Kaplan, "Bununla ilgili olarak balyoz tabir edilen darbe davasında davanın belli bir sürecinden sonra duruşma savcılığı yaptım. Her ne kadar şuan da 15 Temmuz darbesinden sonra bu darbeyle ilgili zeminin bu tür davalarla hazırlandığı söylense de, ben kumpas tabir edilen hiçbir teklifi veya usulsüzlüğün içine girmedim. Görevlendirildiğim için duruşmalara çıktım. Dosyadaki delillerin belki sahte olduğu şuan anlaşılsa dahi gerçek olduğuna inanarak taleplerde bulundum. Yargılama yapılmasına katkı sağladım" diye konuştu.

"ÖRGÜT İÇERİSİNDE SUÇ İŞLEDİĞİMİ DÜŞÜNMÜYORUM"

FETÖ/PDY örgütü kapsamında birçok hakim ve savcı hakkında soruşturmalar açıldığını ancak kendisi hakkında 3 yıldır herhangi bir soruşturma açılmadığını dile getiren Kaplan, "Bu davayla ilgili bir suç işlemiş olsaydım. 3 yıllık süreçte müfettiş raporları sonrasında HSYK tarafından hakkımda soruşturma açılması gerekirdi. yani örgüt içerisinde suç işlediğimi düşünmüyorum. Ama mensubiyetimi kabul ediyorum" ifadesinde bulundu.

"HAYALLERİM YIKILDI"

Kaplan hakimlik ifadesinde 15 Temmuz sonrası yaşadıklarını da şu sözlerle anlattı:

"15 Temmuz sonrası hakkımda yakalama kararı çıktığını duyunca evden ayrılarak önce memleketime gittim. Bu süreçte de darbenin cemaat tarafından yapılıp yapılmadığı konusunda kanaat sahibi oldum. Yıllarca insanlığa hizmet götürmesini beklediğim yapının darbeye karıştığını anlayınca şahsi olarak da çok üzüldüm. Hayallerim ayrıca yıkıldı ve dini inanışım gereği de kendimi sorguladım."

"TANKLA EZEN BİR YAPIYLA BERABER OLMAK İSTEMİYORUM"

Kaplan, "Kaçtığım sürede gerek Gürcistan'a akabinde Yunanistan'a kaçma imkanım oluştu. En son gelmeden önce de sınıra yakın bir yerdeydim. Ancak olaydan pişman olduğumu 30 yıldır beraber olduğum bu yapıyla manevi ve maddi bağımı kopardığımı bi hakkın anladım. Bir kısım dostlarımın da tavsiyesiyle öncelikle kamuoyuna deklare ettim. Bir haber kanalına röportaj verdim. Şuan da pişmanım. Her ne kadar iyi niyetle de mücadele etsem de vatanına ve milletine ihanet eden, askerine polisini bombalattıran, isyana karşı duran vatandaşlarını tankla ezen bir yapıyla beraber olmak istemiyorum ve reddediyorum. Hakkımdaki suçlama örgüt üyeliğidir. Tarafıma tutuklanmamı değil, adli kontrol uygulanmasını istiyorum. Bunu kanuni hakkım olarak görüyorum" diye konuştu.

Kaynak (foturaflı): http://odatv.com/orgute-mensup-oldugumu-kabul-ediyorum-2408161200.html
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Joe Biden Ankara'da basın toplantısı düzenledi..." Aug 24, 2016

--Yazı Hürriyet gastesinden alınmıştır--

Hürriyet Haber 24 Ağustos 2016 - 16:26 Son Güncelleme : 24 Ağustos 2016 - 17:39

ABD Başkan yardımcısı Joe Biden, Başbakan Binali Yıldırım ile ortak açıklama yaptı. Biden, Fetullah Gülen'in iadesiyle ilgili olarak, "Bizim hukuk uzmanlarımız şu anda Türk meslektaşlarıyla birlikte çalışıyorlar. Onlar delilleri inceliyorlar. Amerikan mahkemelerine bu belgelerin takdim edilmesi lazım. Bu şekilde G
... See more
--Yazı Hürriyet gastesinden alınmıştır--

Hürriyet Haber 24 Ağustos 2016 - 16:26 Son Güncelleme : 24 Ağustos 2016 - 17:39

ABD Başkan yardımcısı Joe Biden, Başbakan Binali Yıldırım ile ortak açıklama yaptı. Biden, Fetullah Gülen'in iadesiyle ilgili olarak, "Bizim hukuk uzmanlarımız şu anda Türk meslektaşlarıyla birlikte çalışıyorlar. Onlar delilleri inceliyorlar. Amerikan mahkemelerine bu belgelerin takdim edilmesi lazım. Bu şekilde Gülen’i teslim edebiliriz" dedi. Biden ayrıca, "Türkiye’nin, kusura bakmayın ama ABD’den daha iyi dostu yoktur. Bizden, ABD’den daha büyük arkadaşı yoktur Türk milletinin" ifadelerini kullandı.

BIDEN:

Bu saldırıda aynı zamanda Cumhurbaşkanı ve Başbakan da öldürülmek istenmişti. Bu Türkiye ve Türkiye’nin demokratik enstitülerine yapılmış bir saldırıdır. Obama benim bugün Türkiye’ye gelmemi istedi. Böyle dünyaya iki ülke arasındaki ilişkiye son derece önem verdiğimizi bütün dünyaya göstermeliyiz dedi.

Biz Türk halkının müttefiki olarak şunu söylemek istiyorum ki, biz ABD, Türkiye’yi hiçbir zaman ve her zaman özellikle de darbe teşebbüsünün arkasından tam olarak desteklemektir.

Türkiye hükümeti ve halkı herhangi bir şekilde yardım isterse biz bunu sağlamaya devam edeceğiz.

ABD, derhal kınadı. Başkan Obama, Türk hükümetlerine desteklerini bildiren ilk devlet başkanlarından birisiydi. Hatta olayların devam ettiği sırada destek bildirilmişti. Biz olaylar olurken bunun gerçek olup olmadığını veya bir internet oyunu olup olmadığını, ciddi olup olmadığını anlayamadık.

Biz şundan dolayı üzgünüz ki ben sizin parlamentodaki yerinizi ziyaret ettiğim zaman, beton parçalarını gördüm, çelik boruları, kırılmış camları delinmiş tavanları gördüm. Sizin ofisinize kadar yürüdüm çok şükür siz orada değildiniz. Çünkü harabeye dönmüş orası.

Birkaç metre uzağa düşmüş olsaydı, jetlerin attıkları helikopterlerin ateş etmeleri sonucunda bombalar veyahut da kurşunlar başka yerlere isabet etseydi kim bilir kaç kişi ölmüş olacaktı?

"SADECE PARLAMENTO BİNASI DEĞİL TÜRK HALKININ GÜVENLİK HİSSİ ZEDELENDİ"

Parlamentodaki milletvekillerine saldırı devam ederken orada bulunmalarını istediğiniz, sizin kararlılığınızı gösterir. Sadece harabeye çevrilen bu ihanet neticesinde, sadece parlamento binası zedelenmedi. Aynı zamanda Türk halkının güvenlik hissi zedelenmiş oldu. Sadece ölenler yaralananlar değil bütün Türk halkı bu yaralanma duygusunu yüreğinde hissetti. Ama bütün dünya bunu seyrederken, onlar cumhurbaşkanının başkente geldiğini ve cesareti gördüler.

"SİZ ONLARA ŞEHİT DİYORSUNUZ BİZ BÜYÜK KAHRAMANLAR DİYORUZ"

Ben bir cep telefonuyla yapılan kaydı gördüm. Bu çağrıdan sonra Türk halkı sokaklara döküldü. Bunlar Türkiye’de olsaydı, Türkiye yerine biz olsaydık, biz demokratik enstitüleri korurduk. Bütün dünya neticeleri görürdü. Bu fundamental demokratik prensipleri paylaşıyoruz ve Amerika çok üzgündür.
Siz onlara şehit diyorsunuz, biz onlara büyük kahramanlar diyoruz. Ülkeleri için hayatlarını vermeye hazırdılar. Ben tekrar sayın başbakan, Türkiye’nin bütün halkına, hayatlarını kaybeden ve yaralananların ailelerine ve sevdiklerine başsağlığı vermek istiyoruz.

Biz sadece onların kahramanlıklarını alkışlamakla kalmıyoruz, onların demokrasiye olan bağlılıklarını alkışlıyoruz. Onlar kendi ülkelerinin ciddi kararlı ve demokratik kalmaları için hayatlarını verdiler.

"ABD NEFRETLE KARŞILAMAKTADIR"

Bunu mümkün olduğu kadar açıkça söylemek istiyorum. İşittiğim bazı söylentilere karşı şunu söylemek istiyorum. Amerika’lıların bu konuda bilgisi vardı, işbirliği varmış gibi söylentileri işitiyorum. Amerika hiçbir zaman, asla bu hadiseden önceden haberdar olmamıştır. Temmuz’da olacaklardan haberdar olmamıştı. ABD, ABD halkı olan bitenden son derece üzgündür. Nefretle karşılamaktadır.

"ÖNCEDEN BİR BİLGİMİZ YOKTU"

Önceden bir bilgimiz yoktu, biz hiçbir zaman desteklemedik, biz bu hareketi derhal kınadık. Darbe teşebbüsünden önce olduğu gibi omuz omuzayız. Sadece Türk hükümeti değil, Türk halkıyla da.

“TÜRKİYE’NİN, KUSURA BAKMAYIN AMA ABD’DEN DAHA İYİ DOSTU YOKTUR”

Türkiye’nin, kusura bakmayın ama ABD’den daha iyi dostu yoktur. Bizden, ABD’den daha büyük arkadaşı yoktur Türk milletinin. Biz her zaman ortak değerlerimiz ve ortak güvenliğimiz için birlikteyiz. Hükümetiniz için elimden gelen her şeyi yapacaktır. Bu olaydan sorumlu olanları size getirmek için.
Ama bizim her iki cemiyetimizin temeli olan yasalar vardır.

"BU ŞEKİLDE GÜLEN'İ TESLİM EDEBİLİRİZ"

Ben özel olarak başbakana da söylediğim gibi, Gülen, sayın başbakan, sizin bu yoğun hükümetinizin ve Türk halkının çok yoğun hisleri vardır. Biz işbirliği yapıyoruz. Biz Türkiye yetkilileriyle işbirliği yapıyoruz. Bizim hukuk uzmanlarımız şu anda Türk meslektaşlarıyla birlikte çalışıyorlar. Onlar delilleri inceliyorlar.

Amerikan mahkemelerine bu belgelerin takdim edilmesi lazım. Bu şekilde Gülen’i teslim edebiliriz. Bunu yapmaya devam edeceğiz. İlave bilgiler aldıkça bunları işleme koyacağız. Bizim hiçbir şekilde herhangi bir kişiyi korumak, özellikle bir müttefikimize zarar veren bir kişiyi korumayız. Bizim yasalarımıza uyma mecburiyetimiz vardır.

Amerika yasalarına göre, Amerika’nın hiçbir başkanının kendi gücünün dışına çıkma yetkisi yoktur.

“HİÇBİR ÜLKE BÖYLE BİR HAREKETE TOLERANS GÖSTEREMEZ”

Adalet bilerek ve bu durumu halletmeye çalışıyor. Türk milletinin kızgın olduğunu anlıyorum ama bundan şüpheniz olmasın ki, türk hükümetiyle işbirliği yapacağız. Hiçbir ülke böyle bir harekete tolerans gösteremez. Türk milleti de bu barbarca terör hareketine maruz kalmıştır.

Bu son saldırıda bir düğün hedef alınmıştır. Bu insanlığa sığmayan barbarca bir harekettir. Bu sadece sizin topraklarınızda ilk nefret edilen hareket değildir, PKK tarafından veya DAEŞ tarafından hayata geçirilen ilk hareket değildir. PKK Türkiye’nin güneydoğusunda büyük zarar vermiştir, hayatlarını mahvetmiştir. Amerika bu korkakça hareketleri reddetmektedir ve kuvvetle kınamaktadır.

“İSTER PKK OLSUN, İSTER DAEŞ İSTER TERÖRE EL ATAN BAŞKA ÖRGÜT OLSUN ONLAR HİÇBİR ZAMAN BAŞARILI OLMAMALIDIR”

Biliyorum ki iki kayıp hiçbir zaman aynı değildir. ABD sadece 11 Eylül’de değil, bu yıl da bu şekilde saldırıların kurbanı olmuştur. Ben bu terörist saldırılarında ölenlerin ailelerine ve sevdiklerine taziyelerimi iletiyorum. Bütün ülkenize taziyelerimi iletiyorum.

İster PKK olsun, ister DAEŞ ister teröre el atan başka örgüt olsun onlar hiçbir zaman başarılı olmamalıdır. Çünkü onların bütün amacı bizim inandığımız her şeyi mahvetmektir.

Darbe teşebbüsünden sonra Türkiye’yi DAEŞ ile savaşa devam ettikleri için teşekkür ettim. Koalisyon kuvvetleri DAEŞ’i Suriye’de vurmaya devam edeceğiz.

Suriye’ye muhalefet kuvvetlerine ve onların etkisini artırmak içine eğitim vermeye devam edeceğiz. 3 milyondan fazla göçmene, savaştan muhalefetten kaçan insanlara kucak açtığınız için teşekkür ediyorum.

Biz ayrıca Kıbrıs liderleriyle konuşmaya devam edeceğiz. Biz Ada’nın federasyon adı altında birleşmesini müzakere ettik. Siz ve ben biliyoruz ki bizim halklarımız arasındaki bağlar, resmi bağların dışına çıkar. Bunlar güçlü temeller üzerine oturmuştur.

Biz sokaklara dökülmenize hayran kaldık.

Yeri: http://www.hurriyet.com.tr/yildirim-ve-bidendan-ortak-aciklama-40207135

============
==============
ADO_YORUM: Langley'deki CIA'cı çocuklara, "kahrolası federaller"inize (FBI) bi sorsaydınız mister Biden. Amma harbiden iyi rol yapıyorsunuz haa artis R. Reagan gibi. Nasıl da çok üzgün bir görüntü veriyorsunuz. Öhööö öhööö öhööööö....
Dediklerinize-yüzünüzdeki üzgünlüğe inandım mı? Tabiiii kiii HAYIRRRRRRR

[Edited at 2016-08-25 09:01 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Emniyetin İmamı Adliyede" Aug 24, 2016

--Kaynağından alındı--

Larende.com 24.08.2016 14:15

Karaman Emniyet Müdürlüğü’nün imamı olduğu iddia edilen kişi adliyeye çıkarıldı.
Karaman’da darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’dan bu yana Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yapılan operasyonlar hız kesmeden devam ediyor.

Karaman'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma ka
... See more
--Kaynağından alındı--

Larende.com 24.08.2016 14:15

Karaman Emniyet Müdürlüğü’nün imamı olduğu iddia edilen kişi adliyeye çıkarıldı.
Karaman’da darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’dan bu yana Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yapılan operasyonlar hız kesmeden devam ediyor.

Karaman'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, Karaman Emniyet Müdürlüğü’nün imamı olduğu iddia edilen Durmuş Ali Semerci gözaltına alındı.

Gözaltına alınan zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından KOM (Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadele) Şube ekiperince adliyeye sevk edildi. Ayrıca, zanlının MEDAŞ emeklisi olduğu öğrenildi.

Haberi aldığım yer: http://www.larende.com/emniyetin-imami-adliyede-29284h.htm

===============================
=======================================

ADO_YORUM: Emniyetin başkanı emniyet müdürü sanılırdı -> Değilmiş; FETÖ'cü polislerin emniyet müdürü elektrik dağıtım şirketinden (MEDAŞ) emekli biriymiş Karaman'da...

İllerimizin valileri vardır ya -> İllerimizde, valiliklere bağlı yerlerde çalışanlardan bazıları; emirleri "FETÖ imamlığı" yapan; kasap, muhasebeci; hırdavatçı; elektrikçi; galerici... "paralel valilerden" almışlar.

Genelkurmay Başkanlığının; kuvvet komutanlıklarının da imamları varmış... -> Herif ilahiyatçı yrd. doç. ama hava kuvvetlerinin fetullahçı generallerine, subay-astsubaylarına komuta ediyor; Herif astsubay başçavuştu ya (Kuzu soyadlı) -> Eee?? Yahu adam koskoca generallere emir veriyormuş ya Çiğli'de !!! ...

İşin en acı kısmı: Tüm bu hainlerin aylıkları; verdiğimiz vergilerden ödenmiş. Aldıkları aylıklardan ayrıca bir kısmını (%10-15-20'sini) her ay paralel örgüte "fetullah vergisi" olarak vermişler !!! Bağış adı altında kurban derisi, haraç, toplamışlar. Esnafları zorla "Zaman" ve "Sızıntı" abonesi yapmışlar. Kalantor işadamlarını maliye denetçileri-müfettişleri ile korkutarak yüzmilyonlarca avro/dolar "himmet" haracı toplamışlar...

Üniversiteye hazırlık dershanelerini, askeri okulları, harp akademilerini ve üniversiteleri, örgüte adam toplama merkezlerine çevirmişler... Dahası -> Millete-devlete pislik yapan bu kişiler kariyer bile yapmışlar sırtımızdan, yetmemiş emekli bile olmuşlar !!! .

Ağbiii bee ağbiiii: Bunlara karşı, devlet görevlileri- komutanlar - MİT'çiler - emniyetçiler - politikacılar filan ne yapmışlar?? Ne yapacaklar Ado'cum, kulaklarının üstüne yatıp uyumuşlar. Bunların alnı secdeye değiyor deyip ahbap-çavuş ilişkisi kuranlar bile olmuş !!!

Bir paralel dünya da bende var. Dışardan bakınca 14 kedinin sahibi görülüyorum ya komşularca... Halbuki kedileri bilen bilir... Özgürdürler ve Allah'a inanırlar, yemek verenlerine filan tapınmazlar. İşte açıklıyorum; canlarım bıyıklı güzeller de bir tür paralelimsi yapı kurmuşlar: İçlerinden 2'si kedilere ve bana "imamlık" yapıyooo. Bıyıklı güzellerin Ado'suyum ben aslında - bıyıklı güzeller benim kedilerim değil.

[Edited at 2016-08-25 15:54 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"FETÖ’nün 1 dolar şifresini MİT kırdı" Aug 25, 2016

--Sabah gazetesinden alındı--

Giriş Tarihi: 25.8.2016

Milli İstihbarat Teşkilatı, FETÖ soruşturmalarında ele geçirilen 1 dolarların üzerindeki rakamların, kişinin örgüt içindeki kimlik ve sicil numarası olduğunu belirledi.

Tutuklanan üst düzey örgüt üyelerinin verdiği ifadeleri değerlendiren ve 1 doların üzerindeki rakamları araştıran Milli İstihbarat Teşkilatı, sonunda örgüt içindeki kilidi kırdı.

Dol
... See more

Giriş Tarihi: 25.8.2016

Milli İstihbarat Teşkilatı, FETÖ soruşturmalarında ele geçirilen 1 dolarların üzerindeki rakamların, kişinin örgüt içindeki kimlik ve sicil numarası olduğunu belirledi.

Tutuklanan üst düzey örgüt üyelerinin verdiği ifadeleri değerlendiren ve 1 doların üzerindeki rakamları araştıran Milli İstihbarat Teşkilatı, sonunda örgüt içindeki kilidi kırdı.

Dolarların üzerindeki rakamların, kişinin örgüt içindeki kimlik ve sicil numarası olduğu belirlendi. Üzerinde 1 dolar olan bir kişi, FETÖ'nün Afrika ve Türk Cumhuriyetleri'nde bulunan okullarını ziyaretlere gittiğinde kendisinden 1 dolar istendiği, bu paranın üzerindeki seri numarasının, bilgisayar ağı üzerinden sorgulandığında, kişinin örgüt üyesi olup olmadığının tespit edildiği bildirildi.

Örgüt üyelerinin, akıllı cep telefonlarına yükledikleri 'ByLock' ve 'Asphalt 8: Airborne' isimli programların yanı sıra 'Eagle' programını da kullandıkları belirlendi.

Yeri: http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/08/25/fetonun-1-dolar-sifresini-mit-kirdi#

[Edited at 2016-08-25 09:58 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"O FETÖ'cü general de Yunanistan'a kaçtı" Aug 25, 2016

--Yerinden alındı--

Anadolu Ajansı Giriş Tarihi: 25.8.2016 17:27

15 Temmuz darbe girişiminden sonra firarda olan 9 Generale bir isim daha eklendi. Güneydoğu Avrupa Tugayında (SEEBRİG) görevli olan Tuğgeneral Numan Yediyıldız’ın da arandığı ve halen Yunanistan’da olduğu bildirildi. Böylelikle, aranan General sayısı 10’a yükseldi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, firari asker sayısının halen 130 olduğunu bildirdi. Ancak b
... See more
--Yerinden alındı--

Anadolu Ajansı Giriş Tarihi: 25.8.2016 17:27

15 Temmuz darbe girişiminden sonra firarda olan 9 Generale bir isim daha eklendi. Güneydoğu Avrupa Tugayında (SEEBRİG) görevli olan Tuğgeneral Numan Yediyıldız’ın da arandığı ve halen Yunanistan’da olduğu bildirildi. Böylelikle, aranan General sayısı 10’a yükseldi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, firari asker sayısının halen 130 olduğunu bildirdi. Ancak bir Generalin daha firarda olduğunu açıkladı. Işık, ''General sayısında artış oldu. Yunanistan'daki general de firari konumda şu anda Numan Yediyıldız. 10 tane General şu anda halen firarda'' dedi.

LARİSSA DA GÖREVLİYDİ

Tuğgeneral Yediyıldız, Güneydoğu Avrupa Çok Uluslu Barış Gücü Anlaşması ile kurulan Güneydoğu Avrupa Tugayında (SEEBRİG) görevliydi. SEEBRIG'de Türkiye, Bulgaristan, Romanya, İtalya, Arnavutluk, Makedonya ve Yunanistan temsil ediliyor. Yunanistan, Larissa'daki SEEBRIG karargahının ev sahipliğini yapıyor. Yediyıldız da geçen yıl bu karargaha atanmıştı.

Yunanistan'da ayrıca Dedeağaç kentine helikopterle kaçan ve Yunanistan polisince gözaltına alınan Binbaşı Gencay Büyük ve Ahmet Güzel ile Yüzbaşılar Uğur Uçan, Abdullah Yetik, Feridun Çoban, Süleyman Özkaynakçı, Başçavuş Bilal Kurugül ve Başçavuş Mesut Fırat'ın iadesi için girişimler devam ediyor.

"7 TÜRK VATANDAŞI YASA DIŞI YOLLARLA GİRİŞ YAPTI"

Yunanistan Hükümet Sözcüsü Olga Gerovasilli, 7 Türk vatandaşının ülkeye yasa dışı yollarla giriş yaptığını söyledi.

Gerovasili, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Dedeağaç ve Rodos adasında bulunan bu kişiler hakkında ülkeye yasa dışı giriş yapmak suçlamasıyla soruşturma açıldığını ve savcılığa gönderildiklerini belirtti.

Sözcü, bu kişilerin sığınma talebinde bulunmak için Yunan yetkililere başvurmak istediğini ifade etti.

Sığınma başvurusunda bulunan 7 Türk vatandaşından 4'ü öğretim üyesi bir çift ve iki çocuğundan oluşurken, ailenin Meriç nehri üzerinden Dedeağaç'a ulaştığı bildirildi. Bu dört kişiden sadece birinin pasaportunun geçerli olduğu bildirildi.

Türkiye'den Yunanistan'ın Rodos adasına kaçtığı belirtilen diğer 3 kişinin de aynı şekilde savcılığa götürüldüğü ve yalnızca birinin pasaportunun geçerli olduğu aktarıldı.

Yunanistan'a kaçan Türk vatandaşlarının Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu oldukları tahmin ediliyor.

FETÖ'nun 15 Temmuz darbe girişimi sonrası 8 darbeci asker de Yunanistan'a kaçmıştı. Türkiye'nin iadesini istediği askerlerin iltica başvuruları halen Yunan makamlarınca değerlendiriliyor.

Haberin kaynağı (fotoğraflı): http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/08/25/o-fetocu-general-de-yunanistana-kacti

[Edited at 2016-08-25 16:47 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"FETÖ himmetleri Boydak'a gitti" Aug 25, 2016

Giriş Tarihi: 25.8.2016 15:10 Güncelleme Tarihi: 25.8.2016 17:01

‘Hükümeti düşürmeye teşebbüs’ten ağır cezada yargılanacak Boydaklar’a yeni bir suçlama geldi: Holding 19 yıl boyunca FETÖ tarafından finanse edildi, usulsüz sağlanan hibelerle kurulan şirketler Boydaklar’a hizmet etti.

Boydak Holding'in, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından 19 yıldır finanse edildiği belirtildi. Kays
... See more

Giriş Tarihi: 25.8.2016 15:10 Güncelleme Tarihi: 25.8.2016 17:01

‘Hükümeti düşürmeye teşebbüs’ten ağır cezada yargılanacak Boydaklar’a yeni bir suçlama geldi: Holding 19 yıl boyunca FETÖ tarafından finanse edildi, usulsüz sağlanan hibelerle kurulan şirketler Boydaklar’a hizmet etti.

Boydak Holding'in, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından 19 yıldır finanse edildiği belirtildi. Kayseri merkezli Çalışanların Eğitimi ve Düşünce Derneği'nin Genel Başkanı Zafer Göçer, 4 üst düzey yöneticisi tutuklanan Boydak Holding'in 19 yıldır FETÖ tarafından desteklendiğini söyledi.

Takvim'in haberine göre Kayseri'deki KOSGEB'de yuvalanan FETÖ'nün, Boydaklar'ın belirlediği girişimcilere son birkaç yılda 700 milyon liralık hibe aktardığını anlatan Göçer, bu paralarla kurulan firmaların ise Boydak Holding'e fason olarak çalıştığını ve ürettiği ürünleri Boydaklar'a 5'te 1 fiyatına sattığını iddia etti.

700 MİLYON LİRALIK VURGUN

Göçer; şunları anlattı: "KOSGEB'den E. Ç., Boydaklar tarafından söylenen kişilere hibe veriyordu. KOSGEB'den yaklaşık 700 milyon liralık bir hortumlama yapıldı. Yaptığımız araştırmalarda hibe alan girişimcilerin çoğunluğunun Boydak Holding'e fason çalıştığını belirledik. Ürettikleri ürünleri ise Boydak Holding'e 5'te bir fiyatına sattılar. Bu sistem yaklaşık 19 yıldır bu şekilde sürdü."

'GİRİŞİMCİLERİ İFLAS ETTİRDİLER'

Çalışanların Eğitimi ve Düşünce Derneği Başkanı Göçer, Kayseri'de Boydaklar'ın onayı olmayan girişimcilere hibe verilmediğini iddia etti. Daha önceden 2 kez hibe alarak açtığı firmayı batıran bir kişiye Boydaklar'ın telefonu üzerine 3'üncü kez hibe verildiğini söyleyen Zafer Göçer, şöyle konuştu: "KOSGEB'e sızan FETÖ'cüler, kendilerinden olmayan girişimcilere, firmalarını kurmalarını ve makineleri almalarını, hibelerin daha sonra verileceğini söyledi. Girişimciler de borçla firmasını açtı ancak Boydaklar'ın onayı olmadığı için hibe alamadı. Mevzuata aykırı bahanelerle birçok kişi iflas ettirildi."

Yeri: http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2016/08/25/feto-himmetleri-boydaka-gitti
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Polisler mallarını mülklerini satıp FETÖ’ye yatırmışlar" Aug 25, 2016

--Alıntı--

Milliyet.com.tr -> 25.08.2016 - 18:11 | Son Güncelleme: 25.08.2016-18:12

Adana’da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Paralel Devlet Yapılanması (PDY) soruşturması kapsamında adliyeye sevk edilen 33 polis memurunun, 17-25 Aralık’tan sonra terör örgütü liderinin “Evinizi, arabanızı satıp Bank Asya’ya yatırın” talimatı üzerine ev ve arabalarını satıp Bank Asya’daki hesaplarına aktardığı öğrenildi.

Adana
... See more
--Alıntı--

Milliyet.com.tr -> 25.08.2016 - 18:11 | Son Güncelleme: 25.08.2016-18:12

Adana’da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Paralel Devlet Yapılanması (PDY) soruşturması kapsamında adliyeye sevk edilen 33 polis memurunun, 17-25 Aralık’tan sonra terör örgütü liderinin “Evinizi, arabanızı satıp Bank Asya’ya yatırın” talimatı üzerine ev ve arabalarını satıp Bank Asya’daki hesaplarına aktardığı öğrenildi.

Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekiplerinin gözaltına aldığı 33 polis memuru, bir haftalık sorgunun ardından adli tıp biriminde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.

Şüpheli polislerin, ByLock isimli şifrelemeli cep telefonu programıyla haberleştikleri tespit edildi. Maaşlarının üçte ikisini himmet olarak Bank Asya’daki hesaplarına yatıran 33 polisin ayrıca 17-25 Aralık’tan sonra Fetullah Gülen’in “Evinizi, arabanızı satıp Bank Asya’ya yatırın” talimatıyla ev ve arabalarını satıp Bank Asya’daki hesaplarına aktardıkları ortaya çıktı.

Adliyeye sevk edilen polis memurlarının isimleri şöyle:

"Abdullah Y., Ahmet A., Ahmet K., Ahmet T., Akın G., Ali E., Beşir K., Cahit Y., Cengiz D., Hacı Ali Y., Hüseyin K., İbrahim Ş., İsmail S., İzzet S., Kemal A., Kemal G., Kerim Ersin T., Mehmet Ali Y., Mehmet İ., Mehmet K., Mehmet P., Metin Y., Muhammet Harun T., Mustafa E., Muzaffer K., Müslüm Y., Nail Y., Nuri Y., Ömer Ç., Raşit Y., Serdar Ö., Şaban A., Şafkı O."

Yeri (foturaflı): http://www.milliyet.com.tr/polisler-mallarini-mulklerini-gundem-2301046/
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"FETÖ'cü öğretmenin ifadesi 'pes artık' dedirtti" Aug 26, 2016

--Kaynağından alındı--

Haber: Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA) 26 Ağustos 2016 - 10:36 Son Güncelleme : 26 Ağustos 2016 - 10:49

Adana’da tutuklanan Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) milli eğitim imamı M.D.'nin polis ifadesinde, "Fetullah Gülen, Peygamber efendimizden sonra gelen kişidir. O, Kur’an-ı Kerim’in eksiklerini tamamlıyor. Gülen için gözaltına alınmak bir gururdur" diye ifade verdiği belirtildi.

Darbe girişiminin
... See more
--Kaynağından alındı--

Haber: Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA) 26 Ağustos 2016 - 10:36 Son Güncelleme : 26 Ağustos 2016 - 10:49

Adana’da tutuklanan Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) milli eğitim imamı M.D.'nin polis ifadesinde, "Fetullah Gülen, Peygamber efendimizden sonra gelen kişidir. O, Kur’an-ı Kerim’in eksiklerini tamamlıyor. Gülen için gözaltına alınmak bir gururdur" diye ifade verdiği belirtildi.

Darbe girişiminin ardından FETÖ’yle ilgili Adana’da yürütülen çok yönlü soruşturmada polis, örgütün milli eğitim ayağında yer alan öğretmenlere yönelik operasyon düzenledi. 13 öğretmenin gözaltına alındığı operasyonda evlerde yapılan aramada çok sayıda belge ele geçirildi.

TALİMATLAR BULUNDU

Polisin bulduğu belgelerin birinde okullardaki örgüt üyelerine gönderilen talimatlar çıktı. Eğitim yılı boyunca uygulanılması istenen ve senenin sonunda da rapor olarak üst birimlere sunulması gereken belgede "Okul sohbetleri, yatılı ev kampları, sohbet grubuyla beraber toplu namaz, yarışma, spor karşılaşmaları, sohbet konusunun yazılı dağıtımı, takviye kurslar, arkadaşları eve götürerek çay ikramı, arkadaşları ziyaret hediyeleşme, gezi düzenleme, kütüphaneleri ziyaret, okul hocalarını sohbete davet etme" talimatları yer alıyor.

Örgüt üyelilerinin evlerinde yapılan aramada, kimin ne kadar gazete abonesi yapabileceği, ne kadar himmet ve kurban derisi ile et topladığının da not edilmesi gerektiği yazılı talimatların olduğu belgeler bulundu. Zaman Gazetesi’nin tirajının artırılmasına yönelik düzenlenen ’Hedef 3050’ yazılı kampanya listesinin yer aldığı belgelerde, mahallelere göre aktif üye sayısı, hedeflenen ve yapılan abonelerin miktarlarının kayıt edildiği notlar bulundu.

HADİSİN YARISI YAZILMAMIŞ

Polisin yaptığı aramalarda ele geçirilen belgelerden birinde ise, ’Sizin en hayırlınız, Kuran’ı öğrenen ve öğretendir’ hadis-i şerifinin sadece ’Sizin en hayırlınız Kuran’ı öğrenendir’ kısmının yazması ve ’Adam kazanma ha gayret’ yazısı dikkat çekti. Hadisin eksik yazılmasının, örgütün Kur’an-ı Kerim’i kendilerince yorumlayarak genç beyinlere empoze edip insanları kazanmaya çalıştığı taktiklerden biri olduğu değerlendiriliyor.

'GÜLEN İÇİN GÖZALTINA ALINMAK BİR GURURDUR'

Emniyete götürülen ve milli eğitim imamı olduğu öne sürülen öğretmenlerden M.D.’nin ifadesi dikkat çekti. Terör örgütü FETÖ lideri Fetullah Gülen’e övgüler yağdıran M.D.’nin, "Fetullah Gülen, Peygamber efendimizden sonra gelen kişidir. O, Kur’an-ı Kerim’in eksiklerini tamamlıyor. Gülen için gözaltına alınmak bir gururdur" diye ifade verdiği belirtildi.

Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen öğretmenlerden eğitim imamı Y.Y., şube müdürleri sorumlusu A. A.ve M.K.A., bilgi işlem sorumlusu D.B., sohbet hocası M.A.ve İ.A., 2013 yılı Yüreğir-Sarıçam ilçe sorumlusu B.G., üye M.Y., M.Ö., A.A., M.M., A.T.T. ile M.D tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haberin yeri: http://www.hurriyet.com.tr/fetocu-ogretmenin-ifadesi-pes-artik-dedirtti-40208539
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Gülen'in Türkiye imamı Kırgızistan vatandaşı oldu" Aug 26, 2016

--Kaynağından alınmıştır--

Sabah gaztesi -> Giriş Tarihi: 26.8.2016 12:39 Güncelleme Tarihi: 26.8.2016 12:40

Türkiye'nin girişimleriyle teröristbaşı Gülen'in ABD'den sınırdışı edilmesi ya da Türkiye'ye teslim edilmesi yeniden gündeme geldi. Son gelişmeler FETÖ'nün ABD'deki yapılanmasında panik havası yarattı. Fetullah Gülen'in varisi olarak adlandırılan eski Türkiye imamı Mustafa Özcan, FETÖ'nün güçlü olduğu ülkelerin b
... See more
--Kaynağından alınmıştır--

Sabah gaztesi -> Giriş Tarihi: 26.8.2016 12:39 Güncelleme Tarihi: 26.8.2016 12:40

Türkiye'nin girişimleriyle teröristbaşı Gülen'in ABD'den sınırdışı edilmesi ya da Türkiye'ye teslim edilmesi yeniden gündeme geldi. Son gelişmeler FETÖ'nün ABD'deki yapılanmasında panik havası yarattı. Fetullah Gülen'in varisi olarak adlandırılan eski Türkiye imamı Mustafa Özcan, FETÖ'nün güçlü olduğu ülkelerin başında gelen Kırgızistan'a giderek vatandaşlık aldığı belirtiliyor.

Türkiye, sadece yurt içinde değil tüm dünyada FETÖ ile mücadele ediyor. Türkiye'nin girişimleriyle teröristbaşı Gülen'in ABD'den sınırdışı edilmesi ya da Türkiye'ye teslim edilmesi yeniden gündeme geldi.

Son gelişmeler FETÖ'nün ABD'deki yapılanmasında panik havası yarattı. Fetullah Gülen'in varisi olarak adlandırılan Mustafa Özcan, FETÖ'nün güçlü olduğu ülkelerin başında gelen Kırgızistan'a giderek vatandaşlık aldığı belirtiliyor.

Gülen'in bir dönem Kafkaslarda önemli isimlerinden biri olan, daha sonra bu yapıdan ayrılarak A Haber ekranlarında önemli açıklamalarda bulunan Hayati Küçük, sabah.com.tr'ye konuştu. Gülen'in ikinci adamı Mustafa Özcan'ın şuan Kırgızistan'da olduğunu belirten Hayati Küçük, bu ismin Kırgızistan vatandaşlığına kabul edildiğini belirtti.

Uluslararası Kafkasya Başkanı Hayati Küçük sabah.com.tr'ye şunları söyledi:

MUSTAFA ÖZCAN ŞUAN KIRGIZİSTAN'DA

Fetullahçı Terör Örgütü ABD'den kaçmaya başladı. Kaçak teröristlerden FETÖ'nün karanlık dünyasının anahtarı Mustafa Özcan şuan Kırgızistanda. Ayrıca Kırgızistan vatandaşlığı veriliyor.

PASAPORTU KIRGIZİSTAN İMAMI ORHAN İNANDI VERECEK!

Elbette Kırgızistan imamı Orhan İnandı diplomatik pasaportta alır. Nasıl olsa işi bu. İnsanın inanası gelmiyor ama gerçek bu. Bu vatansız hainler panik halinde kendilerine sığınacak ülke arıyor. Gülen'in ikinci adamı Mustafa Özcan'ın sığınacak ülke bulamayıp Kırgızistan vatandaşı olmayı tercih etmesi örgütün içinde bulunduğu çıkmazı ortaya koyan bir örnek.

HAİNLER SIĞINACAK ÜLKE BULAMAYACAK

Mustafa Özcan gidecek ülke bulamadığına göre yurtdışına firar eden maşaların nerelere sığınmak zorunda kaldığını, yaşadıkları ve yaşayacakları sefaleti siz düşünün.

KIRGIZİSTAN, BULGARİSTAN BAŞBAKANI KADAR OLAMADI

Kırgızistan Bulgaristan Başbakanı gibi bütün FETÖ'cülerin kellesini vereceğiz diyemedi! Üzücü olan da bu. Bugün yangını södürmeyenler tarihe hesap verecekler. Bunu herkes böyle bilmeli. Firar edip yurt dışında sefil olan FETÖ'nün maşalarına sesleniyorum. Gelin Türk adaletine teslim olun. Daha fazla bu ihanete ortak olmayın.

Kaynak (fotuğraflı): http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/08/26/gulenin-turkiye-imami-kirgizistan-vatandasi-oldu

[Edited at 2016-08-26 09:54 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"TOBB’da FETÖ operasyonu başlıyor!" Aug 26, 2016

--uzmanpara.milliyet.com.tr'den alındı--

26.08.2016 10:54 Son güncelleme : 26.08.2016 12:12

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde çift ayaklı mücadele başlıyor.TOBB bünyesinde 365 oda ve borsa için tahkikat komisyonları ile çalışanlar ayıklanacak.

FETÖ araştırması iş dünyası örgütlerinin çalışanlarına da uzandı. Kamu kurumu niteliğindeki mesleki kuruluş Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) çift ayak
... See more
--uzmanpara.milliyet.com.tr'den alındı--

26.08.2016 10:54 Son güncelleme : 26.08.2016 12:12

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde çift ayaklı mücadele başlıyor.TOBB bünyesinde 365 oda ve borsa için tahkikat komisyonları ile çalışanlar ayıklanacak.

FETÖ araştırması iş dünyası örgütlerinin çalışanlarına da uzandı. Kamu kurumu niteliğindeki mesleki kuruluş Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) çift ayaklı mücadele yürütülecek. Habertürk'ten Deniz Çiçek'in haberine göre TOBB bünyesindeki 365 oda ve borsa için tahkikat komisyonları ile çalışanlar ayıklanacak.

Seçimle geldiği için görevden alınamayan oda ve borsa başkanları, yönetim kurulu üyeleri ile meclis başkanlarından görevi bırakmaları istenecek. FETÖ bağlantısı tespitinde, bakanlık, MİT, MASAK ve emniyetten gelen istihbarata göre hareket edilecek. 100 oda başkanı, yönetim kurulu üyesi ile meclis üyesinin FETÖ bağlantısı saptandı.

Yeri: http://uzmanpara.milliyet.com.tr/haber-detay/gundem2/tobbda-feto-operasyonu-basliyor/55000/55833/

[Edited at 2016-08-26 10:56 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Emlakçılara FETÖ uyarısı" Aug 26, 2016

--Alıntı--

Habertürk 26 Ağustos 2016 Cuma, 13:02:51 Güncelleme: 13:08:58

Bolu İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, emlakçıları Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) konusunda uyardı

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Karamanlı Mahallesi'ndeki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binasında, ilde faaliyet gösteren emlakçılara yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantısına İl Emniyet Müdürü Kızılkaya ile emlakçılar kat�
... See more
--Alıntı--

Habertürk 26 Ağustos 2016 Cuma, 13:02:51 Güncelleme: 13:08:58

Bolu İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, emlakçıları Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) konusunda uyardı

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Karamanlı Mahallesi'ndeki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binasında, ilde faaliyet gösteren emlakçılara yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantısına İl Emniyet Müdürü Kızılkaya ile emlakçılar katıldı.

Kızılkaya, burada yaptığı konuşmada, iş alanlarında karşılaşabilecekleri FETÖ üyeleri hakkında emlakçıları bilgilendirmek ve bu konuda bilgi alışverişi yapmak için bir araya geldiklerini belirtti. 15 Temmuz'da gerçekleşen darbe teşebbüsüyle artık hiç kimsenin aklında FETÖ'nün silahlı bir terör örgütü olup olmadığı konusunda soru işareti kalmadığını aktaran Kızılkaya, "Kendi elleriyle altın tepsiyle kendilerinin bir silahlı terör örgütü olduklarını kanıtladılar. Bundan sonra bizim işimiz, polisiye faaliyetlerimiz daha kolay." diye konuştu.

Kızılkaya, bir yerde ev alacak ya da kiralayacak insanların mutlaka emlakçılarla muhatap olacağına dikkati çekerek şöyle konuştu:

"Bu işi ilimizde yapanlar sizsiniz. Bu işin profesyonel çalışanları sizsiniz. Eğitim dönemi geliyor. İlimizdeki özel yurt ve pansiyon sayılarına baktığımızda bunun 30 binden fazla üniversite öğrenci sayısına yeterli olmadığı aşikar. Dolayısıyla öğrencilerin en az üçte 2'si bir şekilde dışarılarda ev bulmak zorunda birlikte ev tutmak zorunda. Bu insanların en az yarısı sizlere müracaat etmek durumunda. Biz kimseye suçlu demiyoruz ama eğer FETÖ öğrenciler için ev bakacaksa mutlaka sizlere gelecektir. Bunu biliyoruz. Dolayısıyla sizlerin bu konuda biraz daha dikkatli, uyanık olmanız ve bu konuya öncelik vermeniz birçok şeyi kolaylaştıracaktır."

Kızılkaya, konuşmasının ardından FETÖ üyelerinin ev kiralamasıyla ilgili olarak bilgi alışverişinde bulundu. Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amiri Komiser Fahrettin Bilgiç de emlakçılara, telefon dolandırıcılığı ve çeşitli dolandırıcılık olayları konusunda bilgi aktardı.

---
Haberin kaynağı -> http://www.haberturk.com/ekonomi/is-yasam/haber/1287948-emlakcilara-feto-uyarisi
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Ünlü işadamı çatıdan parayla kaçmak isterken yakalandı" Aug 26, 2016

--Alıntıdır--

Hürriyet Haber 26 Ağustos 2016 - 14:22Son Güncelleme : 26 Ağustos 2016 - 14:23

İzmir merkezli 5 ilde düzenlenen FETÖ operasyonunda, kapatılan Gediz Üniversitesi'nin kurucuları ve akademisyenleri gözaltına alındı. Gediz Üniversitesi kurucularından Ege Plastik Ambaj'ın sahibi Mustafa Akçay, 2 çantaya doldurduğu 224 bin lira ile çatıdan kaçmak isterken polis tarafından yakalandı. Operasyonda eski İzmir valisi Mustafa Cahit Kır
... See more
--Alıntıdır--

Hürriyet Haber 26 Ağustos 2016 - 14:22Son Güncelleme : 26 Ağustos 2016 - 14:23

İzmir merkezli 5 ilde düzenlenen FETÖ operasyonunda, kapatılan Gediz Üniversitesi'nin kurucuları ve akademisyenleri gözaltına alındı. Gediz Üniversitesi kurucularından Ege Plastik Ambaj'ın sahibi Mustafa Akçay, 2 çantaya doldurduğu 224 bin lira ile çatıdan kaçmak isterken polis tarafından yakalandı. Operasyonda eski İzmir valisi Mustafa Cahit Kıraç ve Emniyet Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Dairesi eski başkanı Recep Gültekin de gözaltına alındı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ soruşturması kapsamında, kapatılan Gediz Üniversitesi'nin kurucularına ve akademisyenlerine yönelik bu sabah İzmir merkezli 5 ilde eş zamanlı operasyon yaptı. 86 kişi hakkında yakalama kararı bulunurken şüphelilerden 53'ü gözaltına alındı. 2 hafta önce Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan ve dün sevk edildiği mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldıktan sonra adliyeden çıkmadan Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Orkide Yağlar'ın sahibi Küçükbay Şirketler Grubu Başkanı Ahmet Küçükbay'ın bu soruşturma kapsamında gözaltına alındığı bildirildi.

ÇATIDAN KAÇIYORDU
Operasyonda, Gediz Üniversitesi'nin kurucularından Ege Plastik Ambalaj'ın sahibi Mustafa Akçay'ın evine giden Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, çilingir yardımı ile Akçay'ın evinin kapısını açtı. Evde bulunamayan Mustafa Akçay, çatıdan kaçmak isterken yanındaki iki çantada bulunan 224 bin lira ile polis ekiplerince yakalandı. Polis ekiplerince gözaltına alınan Akçay, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Aynı operasyon kapsamında, daha önce İzmir ve Diyarbakır'da valilik yapan Mustafa Cahit Kıraç da polis ekiplerince gözaltına alındı. Eski vali Kıraç, 2007-2013 yılları arasında İzmir'de, 2013-2014 yılları arasında da Diyarbakır'da görev yapmış daha sonra 2014 yılında merkeze çekilmişti. Operasyonda, Emniyet Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Dairesi eski başkanı Recep Gültekin de gözaltına alınarak İzmir'e getirildi. Gültekin'in örgüt içinde pek bilinmediği ancak FETÖ'de önemli bir isim olduğu ileri sürüldü.
--
Yeri (foturaflı): http://www.hurriyet.com.tr/unlu-isadami-catidan-parayla-kacmak-isterken-yakalandi-40208849
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
İşte "Golpe de Estado"ya kalkışıp aykontilenen rütbelilerden bir kısmı... Aug 26, 2016

(1) İşte "Golpe de Estado"ya kalkışıp aykontilenen rütbelilerden bir kısmı... -> http://galeri.mynet.com/haber/iste-o-generaller-59266/1

(2) Patas arriba olan
... See more
(1) İşte "Golpe de Estado"ya kalkışıp aykontilenen rütbelilerden bir kısmı... -> http://galeri.mynet.com/haber/iste-o-generaller-59266/1

(2) Patas arriba olan darbecilerin foturafları -> http://www.habermeydan.com/gundem/darbe-yapan-komutanlar-resimli-tam-listesi-hangi-komutan-darbeci-hangisi-destek-verdi-h16747.html

(3) Şuradaki videoda ne kadar da mahzunlarrr (bomba/ kurşun /top mermisi/ lazer güdümlü lüks bomba... yağdırırken çok mağrurdunuz ya !!!) -> http://www.haberler.com/darbeci-komutanlar-birbirine-dustu-8627294-haberi/

(4) Darbecilerin tutuklanma görüntüleri (Anadolu Ajansı) 7 dakkalık vidyo -> https://www.youtube.com/watch?v=RGfFHels5P4

(5) Polisin yakaladığı darbeci binbaşı karakolda -> https://www.youtube.com/watch?v=7UHuT4x2IIc

(6) Darbe gecesi/sabahı -> F-16'lar; bombalamalar; alçaktan uçan jetler, saldırgan helikopterler... karışık görüntüler -> https://www.youtube.com/watch?v=xU3VrsGN0xA

(7) Ankara Emniyet Müdürlüğünün basılması ve bombalanması + darbecilerin püskürtülmesi -> https://www.youtube.com/watch?v=hby6W0WTAYQ

(8) 15 Temmuz gecesinde Genelkurmay önünde yaşananlar (! UYARI: İÇİNDE ÇOK ACI GÖRÜNTÜLER DE VAR !)... -> https://www.youtube.com/watch?v=2VZCqYu3zzo

(9) 15 Temmuz Gecesi Genelkurmay Başkanlığı (2) -> https://www.youtube.com/watch?v=nPcEQA_3W9c

[Edited at 2016-08-27 08:53 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Gülen’e ‘En büyük’ diyen o vali tutuklandı" Aug 26, 2016

--Alıntı--

Yazan: Yusuf Yavuz
ODA TV 26.08.2016 19:07

Isparta’da yürütülen FETÖ/PYD soruşturması kapsamında açılan 130 sanıklı davanın duruşmaları sürüyor. Soruşturmada adı geçen ve hakkında tutuklama kararı bulunan eski Isparta Valisi Memduh Oğuz bugün Isparta’ya gelerek Savcılığa teslim oldu. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan eski vali Oğuz, Isparta’daki görevi boyunca kentteki cemaatlerle kurduğu yakın ilişkilerle
... See more
--Alıntı--

Yazan: Yusuf Yavuz
ODA TV 26.08.2016 19:07

Isparta’da yürütülen FETÖ/PYD soruşturması kapsamında açılan 130 sanıklı davanın duruşmaları sürüyor. Soruşturmada adı geçen ve hakkında tutuklama kararı bulunan eski Isparta Valisi Memduh Oğuz bugün Isparta’ya gelerek Savcılığa teslim oldu. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan eski vali Oğuz, Isparta’daki görevi boyunca kentteki cemaatlerle kurduğu yakın ilişkilerle tepkileri üzerine çekmişti. Oğuz, 2012 yılında Isparta’da düzenlenen Türkçe Olimpiyatlarında Fethullah Gülen’i kastederek, “Bu organizasyonun arkasındaki en büyüğü hürmetlerimle selamlıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Isparta’da devam eden FETÖ davasında adı geçen, iş adamı, akademisyen, eğitimci ve emniyet mensuplarından oluşan 130 sanık, silahlı terör örgütü kurma ve yönetme, hukuka aykırı kişisel verileri kaydetme, şantaj, resmi belgede sahtecilik, zimmet, görevi kötüye kullanma, ve kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek ve yaymak gibi suçlamalarla yargılanıyor.

ESKİ VALİNİN TELEFONUNDA BYLOCK BULUNDU

Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesi, davanın tutuksuz sanıklarından biri olan eski Isparta Valisi Memduh Oğuz'un tutuklanmasına karar verildi. Bunun üzerine Isparta Adliyesi’ne gelerek Cumhuriyet Savcılığına ifade veren Oğuz, ardından mahkemeye sevk edildi. Telefonunda, FETÖ üyelerinin iletişim için kullandığı ‘Bylock’ uygulamasına rastlandığı öne sürülen eski Vali Oğuz, yapılan sağlık kontrolünün ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

EMEKLİLİĞİNİ BEKLERKEN 64 YAŞINDA ISPARTA’YA ATANDI

1999’da yaşanan 17 Ağustos depremi sırasında Kocaeli Valiliği görevini yürüten Memduh Oğuz’un, deprem sonrasındaki ‘başarısız yönetiminden dolayı merkeze alındığı iddia edilmişti. Merkez Valisi olarak emekliliğini bekleyen Oğuz, 64 yaşından sonra 2012 yılında emekliliğini beklerken 64 yaşından sonra 2010 yılında AKP tarafından Isparta’ya atanması, “emekli ikramiyesi” olarak yorumlanmıştı.

SAİD NURSİ’NİN EVİNİ DEVLETİN PARASIYLA RESTORE ETTİRDİ

Ağustos 2013’e kadar Isparta Valisi olarak görev yapan Memduh Oğuz, kentteki cemaatlerle kurduğu yakın ilişkiler nedeniyle eleştirilerin hedefi olmuştu. Isparta’da bir süre sürgün hayatı yaşayan Said Nursi’nin Barla kasabasında ikamet ettiği evlerin devlet bütçesiyle restore edilmesini sağlayan Oğuz, Isparta’yı Mekke, Medine ve Kudüs’ten sonra dünyanın dördüncü kutsal kenti ilan etmişti.

GÜLEN’İ ‘EN BÜYÜK’ OLARAK TANIMLADI

Oğuz, 2012 yılında Isparta’da düzenlenen Türkçe Olimpiyatlarında Fethullah Gülen’i kastederek, “Bu organizasyonun arkasındaki en büyüğü hürmetlerimle selamlıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

ISPARTA’NIN EN TARTIŞILAN VALİSİ OLDU

Vali Oğuz’un Isparta’da görev yaptığı süre boyunca uygulamalarını yakından takip etmiş ve haberleştirmiştik. Görev süresi boyunca cemaatlere açıktan destek veren Oğuz, kentin en çok tartışılan valilerinden biri olmuştu. İşte onlarca habere konu olan eski Isparta Valisi Memduh Oğuz’un tartışma yaratan açıklama ve uygulamaları:

-------------------
Kapsamlı bilgiler + ex vali Memduh Oğuz'un gerçeküstü söylemleri + oynattığı atlar + foturaflar ve daha fazlası şurada dosyalanmış: http://odatv.com/gulene-en-buyuk-diyen-o-vali-tutuklandi-2608161200.html

[Edited at 2016-08-27 12:24 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Darbecilere karşı duran komutan İsmail Metin Temel'i terörist diye öldürteceklerdi" Aug 26, 2016

--Habertürk gazetesinden alındı--

Anadolu Ajansı -> 26 Temmuz 2016 Salı, 11:35:03 Güncelleme: 11:38:16

Van'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturmada, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'in darbeciler tarafından "terörist" diye öldürülmesinin planlandığı ortaya çıktı

Edinilen bilgiye göre, Van Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kaps
... See more
--Habertürk gazetesinden alındı--

Anadolu Ajansı -> 26 Temmuz 2016 Salı, 11:35:03 Güncelleme: 11:38:16

Van'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturmada, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'in darbeciler tarafından "terörist" diye öldürülmesinin planlandığı ortaya çıktı

Edinilen bilgiye göre, Van Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 15 Temmuz'daki FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili yeni bilgilere ulaşıldı.

Silopi Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma dosyasında ilçe sınırları içinde faaliyet gösteren Özel Kuvvetler Harekat Üssü Komutanlığında Özel Kuvvetler Harekat Komutanı olarak görev yapan Tuğgeneral Semih Terzi'nin darbeye iştirak etmek amacıyla Ankara'ya gittiği ve Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmeye çalıştığı sırada bir astsubay tarafından öldürüldüğü belirtildi.

GÜZERGAH DEĞİŞİKLİĞİ DARBECİLERİN PLANINI BOZDU
Soruşturma dosyasında yer verilen tespitlere göre, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığının sorumluluk bölgesindeki Van, Siirt, Hakkari ve Şırnak'ta darbe hazırlığı yapan FETÖ, buna karşı çıkan Korgeneral Temel'i öldürmesi için 8 kişilik özel tim görevlendirdi.

Binbaşı İsmail Çevik komutasındaki 8 kişilik özel kuvvet timi, Terzi'nin talimatıyla Hakkari'den Siirt'e gitmesi beklenen Korgeneral Temel'i "terörist" diye öldürme planı yaptı.

Hakkari'deki Korgeneral Temel'i, Genelkurmay Başkanlığınca uçuşların yasaklanmasına rağmen helikopterle uçmasında bir sakınca olmadığını bildirerek özel timin beklediği Siirt'e gönderen darbeci askerlerin planı, komutanın havada kararını değiştirerek Van'a gitmesiyle bozuldu.

KOMUTANDAN "BU HAİNLERİ ETKSİSİZ HALE GETİRİN" EMRİ
Suikast timi, "10049" kuyruk numaralı "Skorsky" tipi helikopterle Temel'in peşinden Van'a geldi. Uzun namlulu silahlar ve susturucu takılan tabancalar taşıyan askerleri helikopter pistinde gören bir grup asker duruma müdahale etti.

Korgeneral Temel'in, "Bu hainleri etkisiz hale getirin" talimatı verdiği emrindeki askerlerin gerçekleştirdiği operasyon sırasında geldikleri helikopterle havalanan ve aralarında Binbaşı İsmail Çevik'in de bulunduğu 8 kişilik tim, Şırnak'ın Silopi ilçesine indiklerinde gözaltına alındı.

Darbeci askerlerle iş birliği yaptığı ve Binbaşı Çevik'e gittiği illerde yardım ettiği gerekçesiyle Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığında görevli Kurmay Albay Murat Temiz de Van'da düzenlenen operasyonda "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzene karşı durmak ve FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmak" suçundan tutuklandı.

Soruşturma dosyasında 8 askerden oluşan timin Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından uçuş yapılmamasına ilişkin emre rağmen helikopterle hareket ettikleri ve yanlarında uzun namlulu silahlar, susturucu takılı suikast tipi tabancalar bulunmasına işaret edilerek, "Kolluk kuvvetlerinin ayrıntılı tutanağında belirtilen hususlar göz önüne alındığında, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü tarafından verilen emir ve talimat üzerine Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı İsmail Metin Temel'e yönelik suikast girişimi söz konusudur. Bu girişim sırasında Binbaşı İsmail Çevik, Van'da görev yapan Kurmay Albay Murat Temiz ile iştirak birliği içinde hareket etmiştir." ifadelerine yer verildi.

KOMUTAN BİZE "TERÖRİST" DEDİ
Darbe girişiminde bulunan şüphelilerden Binbaşı Çevik de ifadesinde öldürülen Tuğgeneral Terzi'nin, kendilerine, terör örgütüne yardım eden, bilgi sızdıran bir generalin öldürülmesi talimatını verdiğini ancak ismini iletmediğini ileri sürdü.

Çevik'in, "Komutanın Siirt'e gideceğini söyleyerek tim ayarlanmasını istedi. Siirt'e giderken telefonuma mesaj geldi ve komutanın Van'a gittiği iletildi. Komutan bize Van'da görev yapan 'Murat' ismindeki albayın bizi karşılayacağını söyledi. Van'a inerken askerler neden geldiğimizi sordu. Biz de hasta için geldiğimizi söyledik ve olayı geçiştirerek geri döndük. Darbeden haberimiz yoktu, 'teröristlere yardım ediyor' diye bu talimatın verildiğini biliyorduk. Darbe teşebbüsünde kullanıldığımızı sonradan öğrendik." dediği öğrenildi.

KORGENERAL TEMEL, 2. ORDU KOMUTANLIĞINA ATANDI
Korgeneral Temel, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti'nin yerine 2. Ordu Komutan Vekili olarak atandı.

Korgeneral Temel'in, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Perşembe günü ilk kez Çankaya Köşkü'nde toplanacak Yüksek Askeri Şura'ya (YAŞ) da katılması bekleniyor.

İsmail Metin Temel: https://eksisozluk.com/ismail-metin-temel--4877068

2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel kimdir? -> http://www.aksam.com.tr/guncel/2-ordu-komutanina-atanan-korgeneral-ismail-metin-temel-kimdir/haber-536819

------------
Haberin yeri: http://www.haberturk.com/gundem/haber/1272082-darbecilere-karsi-duran-komutan-ismail-metin-temeli-terorist-diye-oldurteceklerdi

[Edited at 2016-08-27 12:27 GMT]
Collapse

Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

UYARI: Dikkat Scam

Translation news in Türkiye

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »