Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37] >
Off topic: UYARI: Dikkat Scam
Thread poster: Adnan Özdemir
Adnan Özdemir
Adnan Özdemir  Identity Verified
Türkiye
Local time: 11:43
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"FETÖ'den ayrılmak isteyene 'şefkat tokadı' vurmuşlar" Aug 30, 2016

--Sabah gazetesinden alındı--
Anadolu Ajansı Giriş Tarihi: 30.8.2016 13:32

Erzurum'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında tutuklanan iş adamı kardeşlere, 17-25 Aralık sürecinin ardından örgüt ile bağlantılarını koparmak istemeleri nedeniyle vergi müfettişlerince 350 bin lira ceza kesildiği iddia edildi.

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından örgütün faaliyetlerini deşifre etme
... See more
Anadolu Ajansı Giriş Tarihi: 30.8.2016 13:32

Erzurum'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında tutuklanan iş adamı kardeşlere, 17-25 Aralık sürecinin ardından örgüt ile bağlantılarını koparmak istemeleri nedeniyle vergi müfettişlerince 350 bin lira ceza kesildiği iddia edildi.

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından örgütün faaliyetlerini deşifre etmek ve suça karışanlar hakkında yasal işlemleri yapmak amacıyla Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma devam ediyor.

Savcılığın talimatı doğrultusunda İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, "himmet" adı altında kentte FETÖ'ye finansal destek sağlayan kişilere yönelik araştırma yaptı.

Araştırma sonucu FETÖ mensuplarınca özellikle 17-25 Aralık sürecinden sonra FETÖ ile bağlantılarını kesmek isteyen kişileri caydırmak, örgütten ayrılanları da cezalandırmak için farklı yöntemler uygulandığı ortaya çıkarıldı.

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrası polislerce düzenlenen operasyonda kardeşi K.D. ile gözaltına alındıktan sonra tutuklanan iş adamı O.D, cumhuriyet savcılığında verdiği ifadede, kendisinin ilk kez 1994'te cemaatçi ve cemaatçi olmayan kişileri bir araya getirmek için iş adamlarınca kurulan bir derneğe üye olduğunu söyledi.

İfadesinde, 17-25 Aralık sürecinden sonra kendisi ve kardeşi K.D'nin dernekten istifa ettiğini, hatta aynı süreçte 600 üyesi olan derneğin 100 üyesinin derneğe istifasını sunduğunu belirten O.D, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Erzurum'daki yapısında çözülmelerin daha sonra da devam ettiğini anlattı.

İŞADAMLARINA 'ŞEFKAT TOKADI' TEHDİDİ

Kardeşi K.D. ile işlettikleri şirkete 2014 ve 2015 yıllarında yılında müfettişlerce vergi cezaları kesildiğini ileri süren O.D, ifadesinde şu iddialarda bulundu: "Kardeşimle ortak olduğumuz şirkete 2014 yılında 300 bin, 2015 yılında da 50 bin lira vergi cezası kesildi. Bu cezaların kesilmesinin nedeni, müfettişler tarafından yapılan vergi incelemesi neticesinde şirketin mali müşavirlerince tutulması gereken belgelerde eksiklik, dikkatsizlik olmasından kaynaklandığı aktarıldı. 2014 ve 2015 yılında vergi müfettişlerince kardeşimle ortak olduğumuz şirkete vergi cezasının kesilmesinin nedeninin, kardeşimin cemaatten uzak olması, cemaate finansman sağlamamasından kaynaklandığını düşünüyorum."

İşadamı O.D, cemaatten uzaklaşması ve bu örgüt ile bağlarını koparması konusunda ailesi tarafından sürekli uyarıldığını da dile getirerek, "Ben de cemaatten uzaklaşmayı istiyordum ancak cemaat bana manevi olarak baskı yapıyordu. Uzaklaşmam durumunda 'şefkat tokadı' yiyeceğimi, işlerimin iyi gitmeyeceğini söylüyorlardı. Beni manevi mesuliyet altına alıyorlardı" diye konuştu.

20 ABONE YAPANA 1 DOLAR

Polislerce, darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olan kişilerin ikametgahlarında yapılan aramalarda ele geçirilen "1 dolar"ların ne anlama geldiği sorulan O.D, "2015 yılı sonunda Zaman gazetesi, Sızıntı ve Aksiyon dergilerinde yaşanan tiraj düşüşünün önlenmesi konusunda 'bölge abileri', 20 abone yapan cemaat mensubu kişilere bunu hediye olarak veriyorlardı. Ben abone yapmadığım için 1 dolar verilmedi" savunmasını yaptı.

Yeri: http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/08/30/fetoden-ayrilmak-isteyene-sefkat-tokadi-vurmuslar#

[Edited at 2016-08-30 10:59 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Örgüte para vermeyi zekâttan saydılar" Aug 30, 2016

--Sabah gaztesinden alındı--
NAZİF KARAMAN Giriş Tarihi: 30.8.2016

FETÖ'nün hain darbe girişimi sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada ifadesine başvurulan Yüzbaşı İrfan Can çarpıcı itiraflarda bulundu. İşte Harp akademilerinde görevli olan ve 20 yıllık örgüt geçmişinde 'Sait' kod adını kullanan Yüzbaşı İrfan Can'ın ifşaatları;

ANNEYE AÇIL BASKISI
İlkokulda örgütle tanı�
... See more
--Sabah gaztesinden alındı--
NAZİF KARAMAN Giriş Tarihi: 30.8.2016

FETÖ'nün hain darbe girişimi sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada ifadesine başvurulan Yüzbaşı İrfan Can çarpıcı itiraflarda bulundu. İşte Harp akademilerinde görevli olan ve 20 yıllık örgüt geçmişinde 'Sait' kod adını kullanan Yüzbaşı İrfan Can'ın ifşaatları;

ANNEYE AÇIL BASKISI
İlkokulda örgütle tanıştım. Askeri lise sınavlarını kazandım. Mülakata girmeden önce Ahmet abi bana, 'Senin annen baş örtülü, başı açık olarak fotoğrafını çektir, öyle başvur, yoksa almazlar' dedi. Biz de öyle yapmıştık.

GÜLEN MUHBİRLİĞİ...
Harp Akademilerindeki abiler bana, Gülen hakkında kötü söz konuşan olup olmadığını, hocalar ve öğrenciler hakkında bilgi sorardı.

ORDUDA DA SIKI TAKİP
Akademiyi bitirdikten sonra Mardin Kızıltepe Komando Taburu'nda görevlendirildim. Orada bize, 'Ergenekoncu komutanınız var mı' şeklinde sorular soruyorlardı. Daha sonra Denizli Buldan İlçe Jandarma Komutanı oldum. Buradaki abimin kod adı 'Saffet'di.

FLASH BELLEK HİZMETİ!
Akademi sınavlarına hazırlanırken örgüt üst abisi R.K. bize çalışacak dokümanı flash bellekle veriyordu. İkimiz de sınavı kazandık.

ERDOĞAN'A KARALAMA
17 Aralık döneminde AK Parti ve Erdoğan hakkında eleştiriler konuşulmaya başlandı. Bunların bize propagandası yapıldı.

ŞİFRELİ İLETİŞİM
İstanbul'daki abim telefonumu alarak bir program yükledi. Daha sonra tabletten haberleşmeye başladık. Bu tablete ismini hatırlayamadığım bir program yükletti. 'Torr' gibi şifreleme programı olan bir programdı.

1 DOLAR GÖNDERİLDİ
Sadık isimli şahıs evine gittiğim bir gün bana zarf içinde F serisi 1 dolar verdi. Bu 1 doların bizzat Fetullah Gülen tarafından bana gönderildiğini söyledi.

DARBEDE POLİS DE VARDI
Mesleğe başladığım 2006 yılından itibaren aylık 150- 200 TL ile başlayıp en son 400 TL'ye kadar parayı ev abime veriyordum. Parayı verdiğimiz zaman 'Zekattan düşün' diyorlardı. Darbe girişimi sırasında Emniyet Müdürü'nün (Mithat Aynacı) tankın içinden çıkması, sıkıyönetim komutanları listesi ve yardımcıları olarak paralelci müdürlerin olması FETÖ'nün rol oynadığına dair tespitlerimdir.

SİNYALİ VERMİŞLERDİ
'Dua edin' bunlar gidecek diyorlardı. Darbe olunca ne demek istediklerini anladım. M.G isimli Akademi 2. sınıftan bir öğrenci bana darbeden birkaç gün önce 'Bu aralar bir şeyler olacak' dedi. Üzerine gittim ancak bilgi vermedi. Darbe girişimi günü ise evime gelip, 'Bu akşam bir şeyler olacak' demişti. Yine sorduğumda bana 'Öğrenirsin' dedi.

Yeri (foturaflı): http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/08/30/orgute-para-vermeyi-zekttan-saydilar
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Ahmet Küçübay'ın FETÖ elebaşı Gülen için köşk aldığı iddia edildi" Aug 31, 2016

İHA Giriş Tarihi: 31.8.2016 10:10 Güncelleme Tarihi: 31.8.2016 10:14

İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında tutuklanan ünlü iş adamı Ahmet Küçükbay'ın, örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye döndüğünde kalması için köşk aldığı iddia edildi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamın
... See more
İHA Giriş Tarihi: 31.8.2016 10:10 Güncelleme Tarihi: 31.8.2016 10:14

İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında tutuklanan ünlü iş adamı Ahmet Küçükbay'ın, örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye döndüğünde kalması için köşk aldığı iddia edildi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında önce gözaltına alınan ve ardından serbest bırakılan Ege Bölgesi'nin ünlü iş adamlarından Ahmet Küçükbay, bir başka operasyonda tekrar gözaltına alınarak sorgusunun ardından tutuklandı. Küçükbay için bazı iddialar da ortaya atıldı. Fetullah Gülen'in 'manevi oğlum' dediği ve Pensilvanya'da sık sık görüştüğü iddia edilen Ahmet Küçükbay'ın,Bornova ilçesinde Gülen için Gıraud köşkünü satın aldığı ileri sürüldü.

GÜLEN BORNOVA'DA KALACAKTI

ABD'nin Pensilvanya eyaletinde yaşayan Gülen'in bir ara Türkiye'ye gelmesi için satın alınan köşk, baştan aşağıya yeniden düzenlendi. Geniş bahçeli köşkün 15 odasının yanı sıra, konuk evi, konuk salonu, fırın ve havuzunun da bulunduğu öğrenildi. Gülen'in İzmir'deki para kasası olduğu iddia edilen Küçükbay, daha sonra ise FETÖ lideri gelmeyince bu evde ailesiyle beraber kalmaya başladı. Yine sık sık yurt dışına gittiği öne sürülen Ahmet Küçükbay'ın, örgütün üst düzey yöneticileriyle önemli görüşmeler yaptığı da iddialar arasında yer aldı. Küçükbay, tutuklanmadan bir süre önce İzmir'de bölgesel olarak yayın yapan Kanal 35 televizyonun RTÜK tarafından frekansları iptal edilerek yayını durdurulmuştu.

Yeri: http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/08/31/ahmet-kucubayin-feto-elebasi-gulen-icin-kosk-aldigi-iddia-edildi
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Kurşun sıktıkları komutana ‘bizi affet’ diye yalvardılar" Aug 31, 2016

DİLEK YAMAN Giriş Tarihi: 31.8.2016

Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal’ın koruması Astsubay Mustafa Turgay’ın ifadesi: Ünal’ı Üsteğmen Fatih Kahraman odaya kapattı. Ünal çıkmak isteyince ateş etti. Darbe başarısız olunca tüm askerler Ünal’a ‘affet’ diye yalvardı...

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi gecesi Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Korgeneral Mehmet Şanver'in kızının
... See more
DİLEK YAMAN Giriş Tarihi: 31.8.2016

Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal’ın koruması Astsubay Mustafa Turgay’ın ifadesi: Ünal’ı Üsteğmen Fatih Kahraman odaya kapattı. Ünal çıkmak isteyince ateş etti. Darbe başarısız olunca tüm askerler Ünal’a ‘affet’ diye yalvardı...

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi gecesi Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Korgeneral Mehmet Şanver'in kızının düğünü için bulundukları Moda Deniz Kulübü'nde bazı generallerin rehin alınması ile ilgili yürütülen soruşturmada, komutanları rehin alan Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal'ın koruması Astsubay Mustafa Turgay'ın ifadesi ortaya çıktı.

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal'ı da rehin alan darbeci askerler arasında bulunan Ünal'ın koruma ekibinden Astsubay Mustafa Turgay'ın ifadesinde şok ayrıntılar yer aldı. Darbeci Astsubay o gece yaşananları şu kelimelerle anlattı:

2 helikopter Moda Deniz Kulübü'ne indi. Helikopterlerin içinde MAK timleri vardı. Konya'dan gelmişlerdi. Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş'le komutan Ünal'ın yaveri Fatih Kahraman'ın arası çok iyiydi. Bir istihbarat var diye düşündüm. Çevreyi emniyete aldık. Ve beklemeye başladık. Fatih Kahraman, Org. Ünal'a, "Güvenliğiniz tehlikede, sizi korumaya almamız lazım" dedi. Odaya kapattı. Ünal çıkmak isteyince ateş etti. Mermi çerçeveyi deldi. "Komutanım içerde kalın ikinciyi de sıkarım diye "tehdit etti. Sonra bir silah sesi daha geldi. Nereye sıktı diye bakmaya gittim. Hava Kuvvetleri Komutanı dışarı çıktı. Lavobaya girdiğinde arkada ters kelepçeli yatan birini gördüm. Konya bölük komutanı Gökhan Maldar binbaşı vardı etrafta.

DARBECİLERİN MODA DENİZ KULÜBÜ'NE BASKIN ANINDAKİ DİKKAT ÇEKİCİ DETAY!
3 MAK'çı asker ve Komutan Ünal'la helikoptere bindik. Akıncı Üssü'ne gittik. Akıncı Üssü'nde Ünal'ı, bir önceki Hava Kuvvetleri Komutanlığı Genel Sekreteri Kurmay Albay Ahmet Özçetin karşıladı. 141. Filo'ya gittik. Ahmet Özçetin, Ünal'ı bir odaya kilitledi. Sonra da Kahraman'a talimatı vererek orada kilitli kalmasını istedi. 10 tane kara kuvvetleri askeri çevrede nöbetçiydi. Uçuştan dönen bir pilotu gördüm. Ne olduğunu sordum. "Darbe oluyor. Komutanların hepsi gelecek" dedi. O ana kadar darbe olduğunu anlamadım.

Darbe başarısız olunca Akıncı karargahtan haber geldi, "Teslim olalım" dediler. Önce pilotlar gitti. Ardından Kara Kuvvetleri ekibi gitti. Biz de Karargah'a gittik. 'Sivilleri giyinin öyle gelin' dediler. Komutanı da öyle bıraktık. Karargaha gittiğimizde silahları bıraktık. Akın Paşa, emir subayı ve koruması vardı. Komutanla görüştü. "Komutanınızı yalnız bırakmayın" diyerek çıkıp gitti. Komutan eşiyle görüştü. MAK'çılar, " Komutanım biz darbeye kalkıştık beceremedik. Erlerin ve birçok kişinin haberi yoktu. Siz büyüksünüz affedin bizi" dediler.

DÜĞÜN HAZIRLIĞI DENİLDİ
Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal'ı korumakla görevliydim. Komutanın faaliyetleri haftalık ve aylık olarak plandadır. Mehmet Şanver'in kızının düğünü de haftalık plan içerisindeydi. Komutanım Üsteğmen Fatih Kahraman tarafından düğün için görevlendirilen askerler arasındaydım. Fatih Kahraman askerlere ne emir verdiyse onu yerine getirdim. 14 Temmuz Perşembe akşamı hazırlıkları yapıp, 15 Temmuz Cuma sabahı Etimesgut Hava Üssü'ne geçtim. Uçağa malzemeleri yerleştirdim. Hava Kuvvetleri Komutanı'nı beklemeye başladım. Ekiple birlikte uçağa binip Moda Deniz Kulübü'ne gitmek için yola çıktık.

KULÜPTE KEŞİF YAPTIK
Üsteğmen Kahraman ve ekip, Abidin Ünal ile birlikte Yalova'ya gitti. Eşiyle birlikte kaldım. Bana dışarı çıkacağını özel alışveriş yapacağını söyledi. Beni araçtan indirdi. Ben de komutanın gelmesini bekledim. Komutan, Yalova'dan 15.30 sıralarında Fenerbahçe Ordu Evine geldi. Emir subayım moda Deniz kulübüyle alakalı keşif gerektiğini söyledi. Fatih Üsteğmen'im keşfi özellikle benim yapmamı istedi. Komutanın giriş çıkışını kontrol etmek, güvenliğini sağlamak için keşfi gerçekleştirdim ve ardından komutanın hazırlanmasını bekledim. Fatih Kahraman'la sürekli irtibat halindeydim.

'KONUMA GEL'
Düğün günü Mehmet Veskel isimli biri whatsapptan bana konum attı. Konumu açtıktan sonra Fatih Kahraman beni aradı, "Konuma acil gel" dedi. Konum Fenerbahçe'ye çok yakın bir yerdeydi. Bana attıkları konuma gittim. Araca bindikten sonra hızlı bir şekilde aracı sürmemi istediler. Hücum yeleklerini takım elbise kılıflarına takmışlar. Kulübe gittik ve elbise kılıflarını benim odama taşıdık. Fatih Kahraman'ın telefonu çaldı. Üst rütbeli biriyle konuşuyordu. "Komutanım" diye hitap ediyordu. Telefonla görüştükten sonra "Ortalık karışık acil komutanımızı yanına dönmemiz gerek" dedi.

Yeri: http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/08/31/kursun-siktiklari-komutana-bizi-affet-diye-yalvardilar
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"FETÖ öğrencileri böyle kandırdı: En çok bağlı olanlar..." Aug 31, 2016

--internethaber.com'dan alındı--
Gün: 31/08/2016 TSİ -> 16:19

KONYA'daki FETÖ/PDY soruşturmasında, örgütün, cemaate bağlılığı en fazla öğrencileri askeri okullara, polis akademisine gönderdiği, diğerlerini ise farklı okullara yönlendirdiği kaydedildi.

KONYA İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesinde ifadesi alınan şüpheli A.S, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'
... See more
--internethaber.com'dan alındı--
Gün: 31/08/2016 TSİ -> 16:19

KONYA'daki FETÖ/PDY soruşturmasında, örgütün, cemaate bağlılığı en fazla öğrencileri askeri okullara, polis akademisine gönderdiği, diğerlerini ise farklı okullara yönlendirdiği kaydedildi.

KONYA İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesinde ifadesi alınan şüpheli A.S, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) elemanın, FETÖ'ye bağlı okul, dershane, yurt ve öğrenci evlerinden ve sohbetlere yeni kişilerin çağrılmasıyla kazandırıldığını anlattı.

Öğrencilerin meslek gruplarına nasıl yönlendirildiği konusunda bildiklerini anlatan A.S, bölge talebe mesullerinin, öğrenci ağabeylerinin, askeri ve polis okullarına gidecek öğrencileri belirlemek için toplantılar yaptığını söyledi.

FETÖ BAĞLANTISI ANLAŞILMASIN DİYE ÖNLEM
A.S, örgüte en çok bağlı olanların, askeri okullara ve polis akademilerine, diğerlerinin ise çeşitli okullara yönlendirildiğini dile getirerek, askeri okullara gönderilecek öğrencilerin FETÖ ile bağlantılarının anlaşılmaması için bir takım önlemler alındığını ifade etti.

FETÖ'YE DAHA DA BAĞLANIYORDU
"Askeri okullara gönderilmesi kararlaştırılan öğrenciler cemaatle bağlantısı olmayan dershanelere yazdırılır, öğrencinin annesinin başı kapalıysa, başı açık fotoğrafı bulunan yeni kimlik çıkartılırdı." bilgisini aktaran A.S, öğrencinin askeri okulu kazanmasından sonra devreye lise dönemindeki ağabeyi veya kendisinden sorumlu bölge talebe mesulünün girdiğini kaydetti.

"CEMAATTEN SOĞUMAMASI İÇİN HER CUMARTESİ EVE GÖTÜRÜLÜRDÜ"
Bu kişilerin öğrencinin okumuş olduğu kente gittiğini belirten A.S, şunları anlattı:
"Askeri okulu kazanan öğrenci, her cumartesi sağlam bir mütevellinin evine götürülür, burada ona cemaatle ilgili dersler verilirdi. Fetullah Gülen'in kitapları okutulur, vaaz CD'leri izletilirdi. Bu şekilde öğrencinin cemaatten soğuması engellenerek daha fazla bağlanması sağlanırdı. Bu öğrencilerin yıllık kaç defa ziyaret edilmesi gerektiği belliydi. Öğrencilerle görüşen bu kişiler, her üç ayda bir kullandıkları telefonlarının sim kartını, her altı ayda bir de hem telefon hem de sim kartlarını değiştirirlerdi."

A.S, tüm bunların parasını, eyalet imamının talimatıyla büyük bölge muhasebecilerinin ödediğini ifade etti.

Yeri: http://www.internethaber.com/feto-ogrencileri-boyle-kandirdi-en-cok-bagli-olanlar-1711535h.htm

[Edited at 2016-08-31 14:21 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Arapça notun sırrı çözüldü; Gülen'den Vali Harputa Kıtmirim" Aug 31, 2016

--Hürriyetten alındı--
Halil ÖZÇOBAN/BURSA, (DHA) 31 Ağustos 2016 -> TSİ 12:03

BURSA’da, FETÖ/PDY ve 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklanan İçişleri Bakanlığı eski müsteşarı ve eski Bursa Valisi Şahabettin Harput’un cezaevine götürülürken boynunda asılı bulunan Arapça yazılı notun çözümü yapıldı. Fethullah Gülen tarafından yazılarak, Harput’a gönderildiği bildirilen notta, Kuran’ı Kerim’de geçen ve m
... See more
--Hürriyetten alındı--
Halil ÖZÇOBAN/BURSA, (DHA) 31 Ağustos 2016 -> TSİ 12:03

BURSA’da, FETÖ/PDY ve 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklanan İçişleri Bakanlığı eski müsteşarı ve eski Bursa Valisi Şahabettin Harput’un cezaevine götürülürken boynunda asılı bulunan Arapça yazılı notun çözümü yapıldı. Fethullah Gülen tarafından yazılarak, Harput’a gönderildiği bildirilen notta, Kuran’ı Kerim’de geçen ve mağarada Ashabı Kehf’le birlikte 300 yıl uyuyan köpeğin adı olan ’Kıtmir’ ifadesi dikkati çekti.

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve 17 Ağustos’ta çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan Bursa eski Valisi Şahabettin Harput, Bursa H Tipi Cezaevi’ne girdikten sonra üst araması yapıldı. Harput’un üzerinde, beze sarılı Arapça yazılmış bir kağıt bulundu. Bursa H Tipi cezaevi yönetimi tarafından el konulan not, teslim edildiği Cumhuriyet Savcılığı’nca, yeminli tercümana tercüme ettirildi. Fethullahçı Terör Örgütü lideri Fethullah Gülen’in, bizzat kendisinin Arapça olarak yazdığı bildirilen notta "Allah seni kötülüklerden korusun. Sağlık, sıhhatli ve işlerinde başarılara muvaffak eylesin. Allah her zaman yanınızda. Kıtmirim " sözlerinin yer aldığı öğrenildi. Gülen’in kendisine çok yakın bulduğu kişilere bu notları gönderdiği belirtildi.

Ashabı Kehf ya da Yedi Uyuyanlar ve onlarla birlikte mağarada 300 yıl kalan ’Kıtmir’ adlı köpek, Kuran-ı Kerim’deki ayetlerde geçiyor. Fethullah Gülen, sohbetlerinde Kuran’da cennetle müjdelenen ’Kıtmir’i sık sık kullanıyor ve kendisine de ’Kıtmir’ nitelemesi yapıyor.

EVİNDE DE 1 DOLAR BULUNMUŞTU

Ankara’da, 25 Temmuz’da gözaltına alınan Bursa eski Valisi Şahabettin Harput’un evinde yapılan aramada bir dolar çıkmıştı. Tutuklandığı mahkemede, 1 dolarla ilgili de konuşan Harput, "Yapılan aramada bulunan 1 doların yanında 5, 10 ve 20 dolarlar da vardı. Bu paralar umreye gittiğimde kullanmak amacıyla aldığım ve sonrasında bende kalan paralardır. Allah nasip eder de yeniden umreye gidersem kullanmayı düşünüyordum. Terör örgütü başının okuyarak üyelerine verdiği paraların, bu yaşımda emekli bir vali olarak bu amaçla bulundurduğum yönündeki iddiaları kabul etmiyorum. Aptalca buluyorum. Ben suçsuzum. Daha sonradan bunun ortaya çıktığında vicdan azabı hissetmemeniz için salıverilmeme kararı vermenizi veya adli kontrol hükümlerinin uygulanmasını talep ederim" diye ifade vermişti.

Yeri: http://www.hurriyet.com.tr/arapca-notun-sirri-cozuldu-gulenden-vali-harputa-kitmirim-40212465

==============
====================

ADO_YORUM: Şeyh uçmaz. Müritler ve onların siyasal işbirlikçileri bu güzelim ülkeyi uçurumun kenarına kadar getirdiler. Eğitim sistemimiz büyük oranda şimdilerde çokca sözü edilen "aklı kiraya verme" üzerine kurulmuş (ezbercilik-kalıplaşmış dogmatik düşünceler-siyasi liderlerden ülkeyi kurtarmalarını bekleme-öğretmenlerden iyi yabancı dil öğretmelerini bekleme- Galatasaraydan Kıtalararası dünya şampiyonu olmasını bekleme... Hep bir bekleme var-hep başka şeylerden mucizesel şeyler bekleniyor bu toplumda. Bireysel siporlarda ne kadar da gerilerdeyiz. Neden? Çünkü toplum hep kurtarıcılar-kupa kazanıcılar- başarı kazanıcılar-çağ atlatacaklar-cennete götürecekleri bekliyor da ondan Ado'cum. Sen sen ol başkasının teptiği toptan başarı payı çıkarma Ado. Atla bisikletine haftada bilmem kaç kilometre gidebiliyon mu yollarda? En başarılı sporcu sensin. Cennete gitmek istersen Ado'cum iyi insan olmaya çalış, hayvanları sev, hak yeme, bağımsız düşünmeye çalış, kimsenin bişeyi olma, çok oku, çok yaz, çok eleştir.... Tekbaşına; namaz kılmak-oruç tutmak insanı iyi bir inanan yapmaya yetmez Adocuğum! Unutma emiiii !!!

[Edited at 2016-08-31 14:50 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"FETÖ elebaşı Gülen'den örgüt üyelerine medyayı izleme yasağı" Aug 31, 2016

--Milliyetten alındı--
31.08.2016 - TSİ -> 21:15

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, sosyal medya üzerinden verdiği mesajda, örgüt üyelerine medyayı takip etmemeleri talimatı verdi.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, sohbet görünümü altında sosyal medya üzerinden ilettiği 28 Ağustos 2016 tarihli video mesajında, üyelerini haber izlemek ya da okumaktan uzak durmaya çağırdı.

Medyadaki gerçeklerin
... See more
--Milliyetten alındı--
31.08.2016 - TSİ -> 21:15

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, sosyal medya üzerinden verdiği mesajda, örgüt üyelerine medyayı takip etmemeleri talimatı verdi.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, sohbet görünümü altında sosyal medya üzerinden ilettiği 28 Ağustos 2016 tarihli video mesajında, üyelerini haber izlemek ya da okumaktan uzak durmaya çağırdı.

Medyadaki gerçeklerin örgütten kopuşları hızlandıracağından endişelendiği görülen Gülen, üyelerine şu ifadelerle seslendi:

"Yüzünü onlara kulak verir, onlara dinler, bir yönüyle bir şeyleri onlara okumaya çalışırsanız onlardan gelen çok rahatsız edici şeyler gelir size çarpar. Bu açıdan falan şöyle demiş, filan şöyle demiş, bütün bunlar bu güftuguya (dedikodu) karşı, böyle dedikodularla iştigal ederseniz zihin dünyanız düşünce ve tefekkür dünyanız bunlarla meşgul olur. Zihin dünyanız bunlarla meşgul olur."

Gülen, "güftugu" olarak nitelediği haberlerin birkaç kişi tarafından takip edilmesinin yeterli olacağını belirttiği talimatında, "Elden geldiğince bir iki insan güftuguyu takibe vazifelendirilebilir. Onlar takib ederler. Kuzu koyun kurda kaptırılmasın. Ezhanı nezihe, onların kuruntusu ile kirlenmesin" ifadelerini kullandı.

Yer: http://www.milliyet.com.tr/feto-elebasi-gulen-den-orgut-gundem-2304235/

==================
======================

ADO_YORUM:

@ Gülen eşkıyasına:

Bak onca insanın beynini yıkadın; çete oldun; teröristliğe terfi ettin; her türlü pisliği yaptın... Efsunlu ordunla milleti bile bombalattın. Yargıçlarını-savcılarını- imamlarını-tefecilerini-haraç tahsildarlarını-lüks orospularını; ajanlarını... daha saymadım bile.

Birazcık delikanlıysan gel teslim ol. Ülkene gel nedamet getir. Hoşş senin anavatanın ABD idi doğru ya... Her kült hareketin acı bir sonu olmuştur hep. -> Bin büntül vekautemmel-ül vistenuki nahru-debdebe.

Yahu insanlar okuyarak-seyrederek uyansınlar; bunda kötü olan ne?? Bak daha halk sert yüzünü göstermedi. Gösterdiği anda fetullahçı öz kardeşi de olsa acımaz bu halk. Bunu unutma...

[Edited at 2016-09-01 00:24 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"FETÖ vergisi!" Sep 1, 2016

SAFURE CANTURK Giriş Tarihi: 1.9.2016

Fetullahçı Terör Örgütü’nün, finans ve insan kaynağının omurgası olan eğitim kurumlarındaki 400 bin öğrencinin her birini ‘geleceğin himmet mükellefi’ olarak listelediği ortaya çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün eğitim yapılanması ile hem milyonlarca öğrencinin beynini yıkadı hem de örgüt kara para aklamasını bu kurumları üzerinden yaptı.
... See more
SAFURE CANTURK Giriş Tarihi: 1.9.2016

Fetullahçı Terör Örgütü’nün, finans ve insan kaynağının omurgası olan eğitim kurumlarındaki 400 bin öğrencinin her birini ‘geleceğin himmet mükellefi’ olarak listelediği ortaya çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün eğitim yapılanması ile hem milyonlarca öğrencinin beynini yıkadı hem de örgüt kara para aklamasını bu kurumları üzerinden yaptı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, "Dershaneleri kapatacağız dediğimizde altına ateş verilmiş gibi zıpladılar. FETÖ sadece dershaneler ile 1 milyar TL gelir elde etti" diyerek dikkat çektiği örgüt yapılanmasında eğitim alanı adeta bir kara para aklama merkezine dönüştürülmüş. İşte rakamlarla FETÖ'nün eğitim merkezlerinden akladığı para kaynakları:

KARA PARA AKLAMA MERKEZİ
FETÖ finans ve insan kaynağı olarak eğitim kurumlarını merkez seçti. Türkiye'deki dini tandanslı özel eğitim merkezinin yokluğunu fırsat bilen FETÖ, kreş, ilkokul, ortaokul, lise, dershane, üniversite, yayınevi, kurs ve yurtlara kadar her türlü özel eğitim alanında hizmet vermeye başladı. Böylelikle işadamlarından alınan 'himmet' ve farklı şekillerde elde edilmiş kara paranın okul yapımı, öğrenci bursu gibi isimler altında aklanması sağlandı. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, "Dershaneleri kapatma kararı FETÖ'nün can damarını kesmek anlamına geldi. Çünkü ayakta tutan omurga buradan geçiyor. Kapatma işlemi başlayınca örgüt gerçek yüzünü ortaya çıkardı" dedi.

OKULDAN YILDA 1 MİLYAR TL
Darbe girişimi sonrasında KHK kapsamında kapatılan 15 üniversite ve bine yakın okulda toplam 200 binden fazla öğrenci eğitim görüyordu. Ayrıca 2013'te başlayan dershanelerin kapatılma sürecinde de FETÖ'ye ait kapatılan binden fazla dershane, kurs ve yurtlarda da 1 milyondan fazla öğrenci her yıl eğitim almaktaydı. Sadece dershanelerden 1 milyar TL gelir elde eden FETÖ'nün, okullardan da en az 1 milyar TL geliri olduğu tahmin ediliyor.

KİTAP SEKTÖRÜNDE % 70
FETÖ en az dershaneler kadar sınavlara hazırlık kitaplarından da önemli kazanç sağlıyordu. Sektörün yüzde 70'ini örgüte yakın basımevleri oluşturuyor. Bu basımevleri okul öncesi hazırlık, her dersten ilköğretim yardımcı kitapları ile TEOG, YGS, LYS ve KPSS'ye hazırlık testleri, soru bankaları olmak üzere yüzlerce yayın basıyor. Kitaplar 20-80 TL arasında satılıyor. Türkiye'de yaklaşık 16 milyon öğrenci olduğu göz önünde bulundurulursa paralel yapının bu sektörden elde ettiği kazanç milyar liralara ulaşıyor. Yetkililer, paralel yapının bu sektörden yılda 5 milyar TL'yi geçen gelir elde ettiğini açıkladı.

TABANDAKİ DESTEĞİNİ KAYBETTİ
Ayrıca eğitime katılanların her birinin örgüt için birer 'Himmet Mükellefi' olması da örgütün eğitim ayağının tahmin edilenden çok daha büyük olduğunu gösteriyor.

Örgüt yapılanmasında devlete vergi öder gibi örgüte de himmet adı altında ödeme yapılmış. Örgütün, yurtdışına gönderilen kurban bağışları ve her türlü himmeti de eğitim ücretleri adı altında aldığı öğrenildi. Yetkililer, örgütün eğitim yapılanması ile yıllık en az resmi olarak 10 milyar TL'lık bir gelir elde ettiğini gayri resmi kara para aklamaların ise tahmin edilemeyecek kadar yüksek olduğunu ifade etti.

17/25 Aralık öncesinde FETÖ'nün anaokulundan üniversiteye kadar 400 bin öğenciyi zehirli ağına düşürürken, bu tarihten sonra öğrenci sayısının 200 bine düştüğü belirlendi.

Yeri: http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/09/01/feto-vergisi
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Darbeci Albay Uzay Şahin'den "Trakya'da 20 bin asker hazır" mesajı" Sep 1, 2016

-Habertürkten alındı--
Anadolu Ajansı 01 Eylül 2016 Perşembe, 12:36

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Uzay Şahin'in Trakya sorumlusu olduğu belirlendi

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) bağlı askeri personelin Trakya sorumlusu olduğu öne sürülen 5. Zırhlı Tugay Komutan Yardımcısı Albay Uzay Şahin'in, darbe girişiminden bir gün önce Whatsapp'tan "Trakya'da 20 bin asker hazır" mesajı gönderdiği belirlendi.

A
... See more
-Habertürkten alındı--
Anadolu Ajansı 01 Eylül 2016 Perşembe, 12:36

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Uzay Şahin'in Trakya sorumlusu olduğu belirlendi

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) bağlı askeri personelin Trakya sorumlusu olduğu öne sürülen 5. Zırhlı Tugay Komutan Yardımcısı Albay Uzay Şahin'in, darbe girişiminden bir gün önce Whatsapp'tan "Trakya'da 20 bin asker hazır" mesajı gönderdiği belirlendi.

Alınan bilgiye göre, FETÖ'nün darbe girişimine yönelik soruşturmada Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, örgüt mensubu askeri personelin Trakya sorumlusunun 5. Zırhlı Tugay Komutan Yardımcısı Albay Uzay Şahin olduğunu saptadı.

Polisin çalışmalarında darbeden bir gün önce Albay Şahin'in, 54’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arı, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Bekir Koçak, Binbaşı Murat Çelebioğlu ve Babaeski 1. Zırhlı Tugay Komutanı Kurmay Albay Gündoğdu'yla bağlantı kurup toplantı için hazır olmaları talimatı verdiği tespit edildi.

Ekipler, Şahin'in 14 Temmuz saat 14.00'te Albay Gündoğdu'nun resmi konutunda hazır bulunulması talimatına Arı, Çelebioğlu ile Gündoğdu'nun katıldığını belirledi.

Koçak'ın ise Kırklareli'nin Demirköy ilçesindeki askeri birlikleri denetlemesi nedeniyle toplantıya yetişemediği, ancak daha sonra alınan kararları öğrenmek için 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığının konuşlu olduğu Edirne'ye, Arı'nın yanına gittiği saptandı.

Şahin'in toplantı sonrasında Whatsapp'ta oluşturdukları "Yurtta Sulh Biziz" adı verilen gruba "Trakya'da 20 bin asker hazır" mesajı gönderdiği de tespit edildi.

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada tutuklanan Uzay Şahin, Hidayet Arı, Murat Çelebioğlu, Güngör Gündoğdu ile Bekir Koçak ordudan da atılmıştı.

Yeri (foturaflı): http://www.haberturk.com/gundem/haber/1290742-darbeci-albay-uzay-sahinden-trakyada-20-bin-asker-hazir-mesaji

Ex albay Uzay Şahin'in talimatları (WhatsApp): http://www.marastanhaber.com/vatan-haini-uzay-sahinin-talimatlari-vatandasa-ve-polise-ates-edin-12140h.htm

=============
================

ADO_YORUM: Kafaya bak- bakır kaba çöğdür gitsin anasını satayım !!!
Kafaya bak kafaya !!! 20 bin asker??? Halk Özel Harekat (HÖH) kaç kişi olurdu sence Uzay'cığım ??? Halk 20 milyon savunma gücünü raat çıkarır aptalişko ex kumandan!!! Kamçılanırdın kesin İstanbula-Angaraya gelseydin. Kamçı-kamçı /şırannkkkkk-şırankkkkkkkkk Anlarsın yaa Yoksa geldin miydi !!

Kamçılanma sonrası ("Mutlu musunuz?" -> HÖH destekli özel prodakşın): https://www.youtube.com/watch?v=RGfFHels5P4

[Edited at 2016-09-01 23:13 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname yayımlandı" Sep 2, 2016

--Sabahdan alındı--
Anadolu Ajansı Giriş Tarihi: 2.9.2016 01:51 Güncelleme Tarihi: 2.9.2016 02:07

Resmi Gazete'de yer alan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komu
... See more
--Sabahdan alındı--
Anadolu Ajansı Giriş Tarihi: 2.9.2016 01:51 Güncelleme Tarihi: 2.9.2016 02:07

Resmi Gazete'de yer alan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve kamu kurumlarındaki çok sayıda kişi, kamudaki görevlerinden çıkarıldı. Kamudan çıkarılanlar arasında 7 bin 669 emniyet, 323 jandarma ve 2 Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli ve 24 merkez valisi de bulunuyor. Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında, 672 sayılı KHK Olağanüstü Hal Kapsamında Kamu Personeline İlişkin Alınan Tedbirlere Dair Kanun Hükmünde Kararname yer aldı.

Kararnamede, olağanüstü hal kapsamında kamu personeline ilişkin bazı tedbirler alınması kararının; Anayasanın 121'inci maddesi ile Olağanüstü Hal Kanununun 4'üncü maddesine göre, Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nca, 15 Ağustos 2016 tarihinde kararlaştırıldığı kaydedildi.

Bu KHK ile 20/7/2016 tarihli ve 2016/9064 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla ülke genelinde ilan edilen olağanüstü hal kapsamında, kamu personeline ilişkin bazı tedbirlerin alınmasının amaçlandığı belirtildi.

Buna göre, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan; bazı kamu kurumlarındaki çok sayıda kişi kamu görevinden, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan çok sayıda kişi, başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın görevinden çıkarıldı.

Bu kişilere ayrıca herhangi bir tebligat yapılmayacağı, haklarında ayrıca özel kanun hükümlerine göre işlem tesis edileceği kaydedildi.

"Bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemeyecekler"

Bu kişilerin, birinci fıkra gereğince kamu görevinden, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden, Jandarma Genel Komutanlığı'ndan ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan çıkarılan kişilerin, mahkumiyet kararı aranmaksızın, rütbe ve/veya memuriyetleri alındığı ve bu kişilerin görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmeyecekleri, bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemeyecekleri, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemeyecekleri, bunların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılacağı bildirildi.

Bunların silah ruhsatları, gemi adamlığına ilişkin belgelerinin ve pilot lisanslarının iptal edileceği ve bu kişilerin oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından 15 gün içinde tahliye edileceği belirtildi.

Bu kişiler özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olamayacak, bu kişiler hakkında ilgili bakanlık ve kurumlarca ilgili pasaport birimine derhal bildirimde bulunulacak. Bu bildirim üzerine ilgili pasaport birimlerince pasaportlar iptal edilecek.

Kamu görevinden çıkarılanlar, varsa uhdelerinde taşımış oldukları büyükelçi, vali gibi unvanları ve müsteşar, kaymakam ve benzeri meslek adlarını ve sıfatlarını kullanamazlar ve bu unvan, sıfat ve meslek adlarına bağlı olarak sağlanan haklardan yararlanamayacak.

Kamu ile ilişkisi kesilenler arasında, 24 merkez valisi de yer alıyor.

Kendi istekleriyle emekli olan hakim ve savcılar mesleğe dönebilecek

Resmi Gazete'de yayımlanan 673 sayılı KHK ile hakimlik ve savcılık mesleğinden kendi istekleriyle emekli olan veya tekrar mesleğe dönmek isteyenler, 2 ay içinde başvuruda bulunmaları ve mesleğe kabulde aranan nitelikleri kaybetmemiş olmaları şartıyla tekrar mesleklerine dönebilecek.

Ceza infaz kurumları ve tutukevleri izleme kurullarının başkan ve üyelerinin üyelikleri sona erdi

KHK ile ceza infaz kurumları ve tutukevleri izleme kurullarının başkan ve üyelerinin üyeliklerinin sona erdiği ve 10 gün içinde 14/6/2001 tarihli ve 4681 sayılı Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İzleme Kurulları Kanunu'nda belirlenen usule göre yeniden seçim yapılacağı kaydedildi.

FETÖ/PDY ile bağlantılı 158 kişinin öğrencilikle ilişikleri kesildi

Yurt dışında öğrenim gören öğrencilerden, milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen FETÖ/PDY terör örgütüne aidiyeti, iltisakı veya irtibatı olan 158 kişinin öğrencilikle ilişikleri kesildi.

El konulan şirketlere atanan kayyumların yetkileri TMSF'ye devredildi.

Yeri: http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/09/02/672-sayili-kanun-hukmunde-kararname-yayimlandi

[Edited at 2016-09-02 01:57 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"MİT'te görevli 3 kişi tutuklandı!" Sep 2, 2016

--Sabah gazetesinden alınmıştır--

Anadolu Ajansı Giriş Tarihi: 2.9.2016 01:54

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) yönelik soruşturması kapsamında gözaltına alınan Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) görevli 3 kişi tutuklandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan şüpheli 3 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye ge
... See more
--Sabah gazetesinden alınmıştır--

Anadolu Ajansı Giriş Tarihi: 2.9.2016 01:54

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) yönelik soruşturması kapsamında gözaltına alınan Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) görevli 3 kişi tutuklandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan şüpheli 3 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye getirildi. Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcılarına ifade veren şüpheliler, tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Sulh ceza hakimliğince sorgulanan 3 MİT görevlisi, tutuklanarak Sincan cezaevine götürüldü.

Yeri: http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/09/02/mitte-gorevli-3-kisi-tutuklandi
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Şirinler yöntemiyle ‘himmet’ transferi" Sep 2, 2016

--Milliyetten alındı--
Haber: Mert İnan
02.09.2016 - 02:30 | Son Güncelleme: 01.09.2016-23:56

Çatı iddianamede FETÖ’nün şüpheli bildirimlere yakalanmamak için Asya Katılım Bankası’ndan ‘Şirinler’ yöntemi ile yurtdışındaki örgüt kurum, kuruluşlarına para aktardığı belirtildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen “FETÖ Çatı İddianamesi�
... See more
--Milliyetten alındı--
Haber: Mert İnan
02.09.2016 - 02:30 | Son Güncelleme: 01.09.2016-23:56

Çatı iddianamede FETÖ’nün şüpheli bildirimlere yakalanmamak için Asya Katılım Bankası’ndan ‘Şirinler’ yöntemi ile yurtdışındaki örgüt kurum, kuruluşlarına para aktardığı belirtildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen “FETÖ Çatı İddianamesi”nde örgütün mali yapılanmasının arkasında Kaynak Holding, Koza-İpek Holding, Naksan Holding, Akfa Holding, boydak Holding olduğu öne sürüldü. Kaynak Holding’in ortaklarına çok az kar dağıttığına dikkat çekilen iddianamede elde edilen kârın yurtdışındaki FETÖ okulları ve kuruluşlarına gönderildiğine dikkat çekildi.

Çatı iddianamede Kaynak Holding şirketlerine bağlı firmalardan gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’na 2011-2016 yılları arasında 4 milyon 857 bin 735 lira havale gönderildiği, havalelerde en büyük payın vakıf yöneticisi Cemal Uşşak’ın ortağı bulunduğu Fon Da Ajans A.Ş.’ye yapıldığı iddia edildi. Vakıf hesabından ise 3 milyon 312 bin 986 lira karşılığındaki dövizin ABD ve İngiltere’ye transfer edildiği, işlemlerin vakfın niteliği ile uyuşmadığına dikkat çekildi.

Kredi verilen şirketler

Asya Katılım Bankası’ndan şüpheli bildirimlere yakalanmamak için “Şirinler yöntemi” ile yurt dışındaki örgüt kurum, kuruluşlarına para gönderildiği iddia edilirken; İspanya’da Colegios De Educaion, Fransa’da Association Educactive, İskoçya’da Axis Educational Trust, Irak Erbil’de Fezalar Educational Company, Almanya’da Gesellschaft Für Freie Schulen Und, America’da Milkway Education (Pioneer Academy), Lehiggh Dialogue Center, North American Univercity (Texas Gulf Foundation), Brooklyn Amity School, İngiltere’de Wisdon School, Danimarka’da Horisont Fonden isimli kuruluşlara kredi verildiği ifade edildi. FETÖ tarafından bu kuruluşlara, toplam 115 milyon 136 bin lira kredi kullandırılarak finansman desteği sağlanırken, bankanın mali durumu hakkında hiçbir kanaat oluşturmayan bir firmaya 19 yıl vadeli kredi kullandırmasının bankacılık ile ve teammüllerine aykırılık teşkil ettiği belirtildi.

‘17 Aralık sonrası el değiştirdiler’

Örgütün topladığı maddi kaynaklarla kurulan ve doğrudan örgüt tarafından yönetilen şirketlerin görünürdeki sahipleri ile gerçek sahiplerinin farklı kişiler olduğu vurgulanırken, şu ifadelere yer verildi:

“17 Aralık 2013 sonrası örgüt dikkat çekmemek için gerçek sahibi cemaat olan şirketler hızla kısa sürelerle el değiştirip aynı örgütten deşifre olmamış başka kişilere devredilmiştir. Diğer yandan FETÖ mensubu gerçek kişiler, Türkiye’deki şirketleri ve malvarlığını satıp kayyum atanmasını veya malvarlığına el konulmasını önlemek için hızla paraya dönüştürmektedir. Şirketler muvazaalı olarak gerçek sahiplerinden başkasına devredilip gerçek sahipleri gizlenmeye çalışılırken, kişiler üzerlerindeki mal varlığını da başkasına devrederek örgütle irtibatının sağlanmasını engelleyerek el konulmasını önlemeye çalışmaktadır.

Ü.U’yu nasıl kandırdılar?

FETÖ’nünü himmet sisteminin de yer aldığı iddianamede “Para Himmetinin Sisteme Sokulması” bölümünde örgütün en önemli gelirlerinden birini himmet yoluyla toplanan bağışların oluşturduğu vurgulandı. Örgütün en çok himmet paralarını sisteme sokmakta zorlandığı, söz konusu paraların aşama aşama sisteme sokulduğu iddia edildi. İddianamede müşteki Ü. U’nun hayır amaçlı tıp fakültesi yaptırmak için nasıl kandırıldığına da yer verildi. Ü.U’nun parasıyla örgüte ait bir şirketin poliklinik açtığı şöyle anlatıldı: “Kişinin hayır için verdiği para veya arsa ticari şirketin geliri ve sermayesi olmuştur. Hayır yaptığını düşünen Ü.U’ya anası atası için hatim okutturulduğu söylenip gözü boyanıp örgütün malvarlığına verilen para ve arsa eklenmiştir. Hayır, okul yaptırma bahanesi ile alınmış ama şirket sermayesi, özel hukuk tüzel kişisinin mülkiyeti olmuştur.”

Şirinler (smurfing) yöntemi ile para nasıl kaçırılıyor?

Şirinler yöntemi, Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK) internet sitesinde yer alan “Aklama Yöntemleri” başlığı altında şöyle anlatılıyor:

“Ülkeden ülkeye değişmekle birlikte konuyla ilgili düzenlemelerin yapıldığı ülkelerde belirli tutarların üzerindeki nakit işlemlerin bildirilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. Bu limit ABD için 10 bin dolardır. 4208 sayılı Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 8. maddesinin değişmeden önceki hükümlerine göre; bu miktarı aşan işlemler MASAK’a bildirmek zorunda idi. Bu tutar, tespit edildiği tarihte yaklaşık 20 bin ABD dolarına tekabül etmekte idi.) Bildirim yükümlülüğünden kurtulmak için eldeki fon bu limite yakın tutarlara bölünür ve çok sayıda kişi (smurf) tarafından çok sayıda bankaya veya aynı bankanın farklı şubelerine yatırılır. Kaba bir hesapla örneğin 20 kişi bir banka veya farklı şubelerine 9 biner dolar yatırsa, günde 180 bin dolar, 10 günde 1 milyon 800 bin dolar yatırılmış olur. Aynı işlem aynı kişiler tarafından bir başka bankaya da yapılsa bunun anlamı 10 günde 3 milyon 600 bin dolarlık bir tutarın nakit bildirim zorunluluğu olmadan bankaya yatırılmış olması demektir. (Bu durum sadece nakit işlem bildiriminden kurtulmayı sağlar, yoksa şüpheli işlem bildirimi şüphelenilen her durumda yapılabilir) Para bu şekilde sisteme girmiş olur (Yerleştirme aşaması). Bu şekilde sisteme giren para kasa çekleri, havale veya fiziki olarak ülke dışına çıkarılabilir.”

Haberin gazetedeki yeri: http://www.milliyet.com.tr/sirinler-yontemiyle-himmet--gundem-2304912/

[Edited at 2016-09-02 02:20 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"KHK ile yeni ihraçlar! İşte ihraç edilenlerin listesi..." Sep 2, 2016

--Hürriyet gazetesinden alındı--
Anadolu Ajansı 02 Eylül 2016 - 09:35 Son Güncelleme : 02 Eylül 2016 - 11:06

["İşte kamudan atılanların isim isim listesi" -> gazetede var]

Kanun Hükmünde Kararname ile Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatı bulunduğu gerekçesiyle kamu kurumlarındaki çok sayıda çalışanın görevlerine son verildi. Kamudaki işlerine son verilenlerden 28 bin 163'ü Milli Eğitim Bakanlığı, 2 bin 18'i Sağlık B
... See more
--Hürriyet gazetesinden alındı--
Anadolu Ajansı 02 Eylül 2016 - 09:35 Son Güncelleme : 02 Eylül 2016 - 11:06

["İşte kamudan atılanların isim isim listesi" -> gazetede var]

Kanun Hükmünde Kararname ile Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatı bulunduğu gerekçesiyle kamu kurumlarındaki çok sayıda çalışanın görevlerine son verildi. Kamudaki işlerine son verilenlerden 28 bin 163'ü Milli Eğitim Bakanlığı, 2 bin 18'i Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları, 733'ü Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları, bin 519'u Diyanet İşleri Başkanlığı, 439'u Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personelinden oluşuyor.

672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'yle (KHK), terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kamu kurumlarındaki çok sayıda çalışanın görevlerine son verildi.

672 sayılı KHK Olağanüstü Hal Kapsamında Kamu Personeline İlişkin Alınan Tedbirlere Dair Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Kararnamede, olağanüstü hal kapsamında kamu personeline ilişkin bazı tedbirler alınması kararının, Anayasa'nın 121'inci maddesi ile Olağanüstü Hal Kanunu'nun 4'üncü maddesine göre, Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulunca, 15 Ağustos'ta kararlaştırıldığı kaydedildi.

KHK ile 20/7/2016 tarihli ve 2016/9064 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla ülke genelinde ilan edilen olağanüstü hal kapsamında, kamu personeline ilişkin bazı tedbirlerin alınmasının amaçlandığı belirtildi.

Buna göre, meslekten çıkarılan kamu görevlilerinin listesi şöyle:
"Türkiye Büyük Millet Meclisinden 41,
Sayıştay Başkanlığından 84,
Danıştay Başkanlığından 83,
Başbakanlık Merkez Teşkilatından 302,
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından 62,
Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumundan 5,
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan 116,
Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünden 11,
Diyanet İşleri Başkanlığından bin 519,
Başbakanlık Hazine Müsteşarlığından 67,
Radyo ve Televizyon Üst Kurulundan 29,
Sermaye Piyasası Kurulundan 30,
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanlığından 12,
Toplu Konut İdaresi Başkanlığından 12,
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığından 10,
Türkiye Kalkınma Bankasından 14,
Türkiye Radyo Televizyon Kurumundan 312,
Vakıflar Genel Müdürlüğünden 26,
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığından 3,
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından 439,
Avrupa Birliği Bakanlığından 4,
Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığından 3,
Avrupa Birliği Bakanlığı Türk Akreditasyon Kurumundan 5,
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından 62,
Türk Patent Enstitüsünden 13,
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığından 71,
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumundan 167,
Türk Standardları Enstitüsünden 13,
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından (ÇASGEM ve Merkez Teşkilatı) 39,
Devlet Personel Başkanlığından 11,
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığından 605,
Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünden 130,
Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 90,
İller Bankası Anonim Şirketi Genel Müdürlüğünden 42,
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünden 120,
Dışişleri Bakanlığından 215,
Ekonomi Bakanlığından 39,
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından 40,
Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ Genel Müdürlüğünden 25,
Elektrik Üretim AŞ'den 109,
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan 57,
ETİ Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünden 51,
Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğünden 37,
Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Başkanlığından 20,
Türkiye Elektrik İletim AŞ'den 159,
Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt AŞ Genel Müdürlüğünden 2,
Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğünden 54,
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğünden 61,
Türkiye Taş Kömürü Genel Müdürlüğünden 30,
Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ'den 8,
Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketinden 9,
Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım AŞ'den 6,
Gençlik ve Spor Bakanlığından 69,
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünden 138,
Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünden 113,
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile bağlı kuruluşlardan 733,
Gümrük ve Ticaret Bakanlığından 149, Rekabet Kurumundan 15,
İçişleri Bakanlığından 369,
Göç İdaresi Genel Müdürlüğünden 31,
Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığından 10,
Kalkınma Bakanlığından 65,
Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığından 1,
Güneydoğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığından 12,
Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığından 1,
Türkiye İstatistik Kurumundan 118,
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile bağlı kuruluşlardan 175,
Maliye Bakanlığından 829,
Gelir İdaresi Başkanlığından 813,
Özelleştirme İdaresi Başkanlığından 14,
Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğünden 16,
Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden 7,
Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ Genel Müdürlüğünden 1,
Gayrimenkul AŞ Genel Müdürlüğünden 1,
Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumundan 2,
Kamu İhale Kurumundan 11,
Milli Eğitim Bakanlığından 28 bin 163,
Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlardan 2 bin 18,
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından 72,
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğünden 167,
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden 18,
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden 23,
Türkiye Demiryolları Makineleri Sanayi AŞ Genel Müdürlüğünden 15,
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünden 124,
Karayolları Genel Müdürlüğünden 138,
Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii AŞ'den 4,
Türkiye Vagon Sanayii AŞ Genel Müdürlüğünden 2,
Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ Genel Müdürlüğünden 35,
TÜRSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme AŞ Genel Müdürlüğünden 36,
Yükseköğretim kurumlarından (üniversiteler) 2 bin 346."

Alındığı yer: http://www.hurriyet.com.tr/khk-ile-yeni-ihraclar-40214093

[Edited at 2016-09-02 12:22 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"İÇİ DOLAR DOLU DARBE ÇANTASINI BULAN ÇOBAN BAKIN NE YAPTI" Sep 2, 2016

--Hürriyet gaztesinden alındı--
Hasan POLAT/KAZAN(Ankara) (DHA) 02 Eylül 2016 - 15:12 Son Güncelleme : 02 Eylül 2016 - 17:09

=======================================
4’üncü Ana Jet Üssü yakınlarında içi dolar dolu çanta bulundu
==========================================

ANKARA’nın Kazan İlçesi’nde 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı yakınlarında bir çoban tarafından içi dolar dolu çanta bulundu.

Bölgede bu
... See more
--Hürriyet gaztesinden alındı--
Hasan POLAT/KAZAN(Ankara) (DHA) 02 Eylül 2016 - 15:12 Son Güncelleme : 02 Eylül 2016 - 17:09

=======================================
4’üncü Ana Jet Üssü yakınlarında içi dolar dolu çanta bulundu
==========================================

ANKARA’nın Kazan İlçesi’nde 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı yakınlarında bir çoban tarafından içi dolar dolu çanta bulundu.

Bölgede bugün hayvan otlatan bir çoban, içi dolar dolu çanta buldu. Çoban, hayvanların sahibi Ahmet Gürağaç’a durumu bildirdi. Ahmet Gürağaç da köy muhtarı Halil İbrahim Gürağaç ve İlçe Jandarma Komutanlığı’na bilgi verdi. Jandarma ekipleri olay yerine hareket ederken, çanta içinde yaklaşık 200 bin dolar olduğu öne sürüldü. Çantanın, darbe girişiminde bulunanlar tarafından bırakıldığı ya da atıldığı üzerinde duruluyor.

2 CEP TELEFONU VE FLAŞ BELLEK DE VAR

Çobanın hayvanlarını otlatırken bulduğu içi dolar dolu çanta, Kazan İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan gelen ekiplere teslim edildi. Bir astsubay tarafından alınan çanta incelenmek üzere Kazan Jandarma Komutanlığı’na götürüldü. Çantada ayrıca sim kartı içinde 2 cep telefonu ve bir de flaş bellek bulunduğu öğrenildi. Bölge halkından Emin Özden, "Darbe girişimine katılanlar o sabah saatlerinde buradan kaçmaya çalıştılar ancak biz müdahale ederek jandarmaya teslim ettik. Bu çanta onlardan kalmış olabilir" dedi.

KAZAN 9 ŞEHİT VERMİŞTİ

15 Temmuz darbe girişimi gecesi Ankara’nın Kazan İlçesi’nde bulunan 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan havalanarak TBMM, Ankara Emniyet Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Gölbaşı Özel Harekat Merkezi ve sivillerin üzerine bomba yağdıran F-16’ların kalkmasını engellemeye çalışan bölge halkından 9 kişi açılan ateşle şehit olurken, 92 kişi de yaralanmıştı.

Haber -> (görüntülü-vidyolu): http://www.hurriyet.com.tr/4uncu-ana-jet-ussu-yakinlarinda-ici-dolar-dolu-canta-bulundu-40214567

[Edited at 2016-09-02 14:40 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Darbe girişiminin talimatını veren de yöneten de bizzat Fetullah Gülen!" Sep 2, 2016

Giriş Tarihi: 2.9.2016 16:45 Güncelleme Tarihi: 2.9.2016 17:01

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) bağlı yurtdışındaki okullarda öğretmenlik yapan A.Ö. etkin pişmanlıktan yararlanmak için başvurduğu savcılıktaki ifadesinde, 15 Temmuz darbe girişiminin talimatını verenin de yönetenin de bizzat Fetullah Gülen olduğunu kaydetti.

FETÖ'ye bağlı yurt ışı okullarında uzun yıllar öğretmenlik yapan A.
... See more
Giriş Tarihi: 2.9.2016 16:45 Güncelleme Tarihi: 2.9.2016 17:01

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) bağlı yurtdışındaki okullarda öğretmenlik yapan A.Ö. etkin pişmanlıktan yararlanmak için başvurduğu savcılıktaki ifadesinde, 15 Temmuz darbe girişiminin talimatını verenin de yönetenin de bizzat Fetullah Gülen olduğunu kaydetti.

FETÖ'ye bağlı yurt ışı okullarında uzun yıllar öğretmenlik yapan A.Ö. etkin pişmanlıktan yararlanmak için Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu.

HER ŞEYİ İTİRAF ETTİ

Savcılıkta ifade veren A.Ö. lisedeyken cemaate bağlı yurtta kaldığını ayrıca cemaatin dershanesine gittiğini, üniversitede de cemaate bağlı öğrenci evlerinde kaldığını, mezun olduktan sonra cemaatin okullarında öğretmenlik yaptığını anlattı.

16 Temmuz sabahı darbe olayını öğrendikten sonra cemaatin gerçek yüzünü anladığını, darbe girişiminin olduğu hafta Fildişi'nde konsolosluğa gittiğini ve durumunu izah ederek, her türlü yardıma hazır olduğunu söylediğini kaydetti.

Daha sonra ailesiyle birlikte Türkiye'ye geldiğini belirten A.Ö. ifadesinde, Avrupa'daki yardımların "Time To Help" kanalıyla cemaate geldiğini aktararak, "Cemaat adına Bosphore İnternational (Boğaziçi Derneği) isimli resmi izni olan dernek dağıtımı yapıyordu. Tüm yardımlar bu dernek havuzunda toplanıp oradan dağıtım yapılıyordu. Derneğin başkanı ise Mehmet Lütfü Ayal'dır." dedi.

'DARBE GİRİŞİMİNİN TALİMATINI VEREN BİZZAT FETULLAH GÜLEN'DİR'

İnternette ismi "Senegal imamı" olarak yayınlanan kişinin Adnan Hoşoğlu olduğunu dile getiren A.Ö, ifadesinde şunları kaydetti:

"17 Aralık'tan sonra Adnan Hoşoğlu bize ve yanımızda topluluğa daha doğrusu mesai arkadaşlarımıza 'Merak etmeyin. Herşey düzelecek' diyerek silahlı kuvvetleri kastederek, 'Yeşiller bizi kurtaracak' şeklinde beyanda bulunmuştu. Senegal imamı doğrudan Fetullah Gülen'le irtibatlıdır. Pensilvanya'ya sık sık gider ve doğrudan Fetullah Gülen'den aldıkları talimatları bizlere iletir. Fildişi imamı Mehmet Lütfü Ayal da birçok kez Pensilvanya'ya gidip Fetullah Gülen'den talimat almıştır. Özellikle 17 Aralık sonrasında sıklıkla gittiğini hatırlıyorum. Ben uzun yıllar Afrika bölgesinde çalışan ve cemaatin içerisinde bulunan biri olarak 15 Temmuz 2016 tarihli darbe girişiminin talimatını veren bizzat Fetullah Gülen'dir ve yöneten de kendisidir diyorum. Yıllardır silahlı kuvvetlerin içerisine kendine mensup öğrenciler yerleştirmiştir. 15 Temmuz 2016 tarihinde de bunları harekete geçirerek darbe girişiminde bulunmuştur. 17-25 Aralık'ta adliye ve emniyet kanadındaki FETÖ mensuplarını kullanmış ve başarılı olmayınca 'Yeşiller' diye tabir ettiği TSK içerisindeki örgüt mensuplarını harekete geçirmiştir. Duyduğum kadarıyla son konuşmalarından birinde de Fetullah Gülen, yeşil kaftan giyinerek gizemli şekilde bu talimatı örgüt mensuplarına vermiştir."

"PENSİLVANYA'DAN DÖNDÜKTEN SONRA 17 ARALIK GERÇEKLEŞTİ"

FETÖ'nün "Fildişi imamı" Mehmet Lütfü Ayal'ın 17 Aralık'tan 1 hafta önce Pensilvanya'ya gidip geri döndüğünü, döndükten bir kaç gün sonra 17 Aralık'ın gerçekleştiğini, Ayal'ın Gülen'in moralinin çok iyi olduğunu ve dershane kapatma hususlarının düzeltileceğini söylediğini ifade etti.

"HAKAN ŞÜKÜR'İN İSTİFA DİLEKÇESİ TOPLANTIDA YAZILDI"

Ayal'ın, 17 Aralık girişimini gerçekleştiren bazı memurların kendisiyle birlikte 17 Aralık öncesi Pensilvanya'da Fetullah Gülen ile görüştüklerini söylediğini dile getiren A.Ö, "Kendisi (Ayal) bize Fetullah Gülen'in gelen memurlara 'hak, adalet, hukuk neyi gerektiriyorsa yanı elinizdeki dosyalar neyi gerektiriyorsa gereğini yapın' şeklinde talimat verdiğini aktarmıştı. Hatta aynı toplantıda o dönem milletvekili olan Hakan Şükür ve diğer birkaç milletvekiline istifa dilekçesinin bizzat bu toplantıda yazılarak istifa etmeleri için kendilerine ulaştırıldığını bize bizzat iletti." diye konuştu.

A.Ö. şöyle devam etti:

"Fetullah Gülen'in ABD'den Güney Afrika'ya, Nijerya'ya ve Mısır'a gideceği yönünde söylentiler vardı. Cemaatin önde gelenlerinden Önder Aytaç da Nijerya'da bulunmaktadır. 15 Temmuz tarihinden 1 hafta önce Fildişi imamı Lütfü Ayal, bizleri toplayarak 'Bu hafta yoğun bir dua talebi var ve herkes cemaatin işlerinin yolunda gitmesi ve başarılı olması için dua etsin' talebinde bulundu. Bu duaların da Bylock programı üzerinden yapılması telkin edilmişti. 'Buna şahit oldum. Darbeden önceki hafta anormal bir şekilde FETÖ mensuplarının gerek WhatsApp gerekse Bylock üzerinden Fetullah Gülen cemaatinin Türkiye ve dünya genelinde başarılı olması için dua adı altında başarı istemleri sık sık tekrarlanmıştı. Daha önce de dua edilirdi ancak gece gündüz şeklinde ilk kez darbeden önceki hafta dua edilmeye başlanmıştı. Fetulah Gülen'e ait örgüt mensupları gerek adliye, gerek mülkiye, MİT, TSK ve benzeri stratejik kurumlarda yıllarca yapılanmışlardır. Devletin bu kademelerinde özellikle örgüt elemanları yerleşmiş, bizzati Fetullah Gülen'in talimatlarına göre hareket etmişlerdir. Bu bilgileri yaklaşık 15 yıllık cemaatin içerisinde olan ve Batı Afrika'da görevlerde bulunulmuş birisi olarak çok kolaylıkla söyleyebilirim."

A.Ö. savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Yeri: http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/09/02/darbe-girisiminin-talimatini-veren-de-yoneten-de-bizzat-fetullah-gulen
Collapse

Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

UYARI: Dikkat Scam

Translation news in Türkiye

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »