Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37] >
Off topic: UYARI: Dikkat Scam
Thread poster: Adnan Özdemir
Adnan Özdemir
Adnan Özdemir  Identity Verified
Türkiye
Local time: 12:56
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"500 bin doları, dolandırıcılar için İstanbul’dan Urfa’ya taşıdı" Feb 15, 2016

--Alıntıdır--

Haber: Hasan ATMACA/ŞANLIURFA
21 Ocak 2016 Perşembe

Telefon dolandırıcıları, 190 bin dolar aldıkları baba-kızın evini 500 bin dolara sattırdı. Parayla Şanlıurfa’ya giden kadından şüphelenen bir vatandaş, polisi aradı. Genç kadın,polise dolandırıcıların verdiği parolayı sorunca olay ortaya çıktı.

Telefon dolandırıcılarının son kurbanı İstanbul’da yaşayan Musevi işadamı ve kızı oldu. 35 yaş
... See more
--Alıntıdır--

Haber: Hasan ATMACA/ŞANLIURFA
21 Ocak 2016 Perşembe

Telefon dolandırıcıları, 190 bin dolar aldıkları baba-kızın evini 500 bin dolara sattırdı. Parayla Şanlıurfa’ya giden kadından şüphelenen bir vatandaş, polisi aradı. Genç kadın,polise dolandırıcıların verdiği parolayı sorunca olay ortaya çıktı.

Telefon dolandırıcılarının son kurbanı İstanbul’da yaşayan Musevi işadamı ve kızı oldu. 35 yaşındaki Liz Leventer ve ticaretle uğraşan babası Moşe Leventer’i bir süre önce telefonla arayan dolandırıcılar, kendilerini polis olarak tanıtıp yine aynı yalanı söyledi: “Hesabınızdan terör örgütü PKK’ya para aktarılıyor.” Bu yalana inanan baba-kız, şebekeye İstanbul’un çeşitli semtlerinde toplam 110 bin dolar, ikinci aşamada ise 80 bin dolar verdi.

Gözü doymayan tele-tokatçılar, Leventer Ailesi’ni bir kez daha aradı ve 500 bin dolar istedi. Ancak bu defa parayı Şanlıurfa’da alacaklarını söylediler. Bunun üzerine baba ile kızı, değeri 1 milyon dolar olan Yeniköy’deki evlerini 500 bin dolara sattı. Parayı bir çantaya koyan Liz Leventer, uçakla Şanlıurfa’ya gitti. İşi abartan dolandırıcılar, genç kadını kente indiği andan itibaren takibe alıp telefonla konuşarak yönlendirdi. Kadın, dolandırıcılara parayı teslim etmek için Akçakale yolundaki Harran Üniversitesi Eyübiye Kampusu’nun bulunduğu bölgeye gitti.

POLİSİN ÖNÜNÜ KESTİLER
Bu sırada yoldan geçen bir kişi Leventer’in sürekli telefonla konuşmasından şüphelenip polisi aradı. Genç kadın, yanına gelen gerçek polise dolandırıcıların verdiği parolayı sorunca olay ortaya çıktı.

Dolandırılmak üzere olduğunu anlatan ekipler, güçlükle ikna ettikleri Liz Leventer’i sivil ekip aracına bindirdi. Bunu gören dolandırıcılar, parayı kaybetmemek için otomobilin önünü kesti. Polis 2 tele-tokatçı Selahattin A. ve Hasan Y.’yi yakalayıp gözaltına aldı. 500 bin lirayı kaptırmaktan son anda kurtulan Liz Leventer ise “Biz kandırılacak kişiler değildik. Bizi hipnoz ettiler” dedi.

----------
Kaynak: http://www.haberturk.com/gundem/haber/1184210-500-bin-dolari-dolandiricilar-icin-istanbuldan-urfaya-tasidi

[Edited at 2016-02-16 07:12 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Vay gahpe dürzüler vayyyy Feb 15, 2016

Show haberde herifçioğlu telefonlan ne biçim piskolcik baskı yapıyoo ya , valla irkilir gibi oldum bi an.

Görüntülü haber: http://webtv.hurriyet.com.tr/haber/unlu-profesorleri-boyle-dolandiriyolarlar_127168

[Edited at 2016-02-15 12:26 GMT]

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Baba-oğul 160 bin kişiyi dolandırdı" Mar 1, 2016

--Alıntıdır--

Haber: Fatih Keçe / İHA
1 Mart 2016
-----------------------

Adana'da baba-oğul, internet üzerinden kredi kartı bilgilerine ulaştıkları Türkiye'nin 81 ilinden 160 bin kişiyi dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alındı. Adliyeye sevk edildikleri sırada zanlı baba, "İhtiyacım vardı dolandırdım, lüks villalarda yedim, pişkinliğimi yazın" dedi.

Edinilen bilgiye göre olay, Yüreğir ilçesine bağlı Atak
... See more
--Alıntıdır--

Haber: Fatih Keçe / İHA
1 Mart 2016
-----------------------

Adana'da baba-oğul, internet üzerinden kredi kartı bilgilerine ulaştıkları Türkiye'nin 81 ilinden 160 bin kişiyi dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alındı. Adliyeye sevk edildikleri sırada zanlı baba, "İhtiyacım vardı dolandırdım, lüks villalarda yedim, pişkinliğimi yazın" dedi.

Edinilen bilgiye göre olay, Yüreğir ilçesine bağlı Atakent Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine bir kişi, kredi kartından para çekildiği yönünde ihbarda bulundu. Yapılan bu ihbar üzerine harekete geçen polis, vatandaşların kredi kartı bilgilerini internet üzerinden alıp bu isimler adına kimlik çıkartarak internet üzerinden alışveriş yapan bir şebekenin olduğunu belirledi. Polis araştırmayı derinleştirdiğinde bu dolandırıcılığı baba Latif Ü. ile 18 yaşındaki oğlu Mustafa Ü.'nün yaptığını tespit etti.

Polis, bir süre bu şahısları takip ettiğinde zanlıların internet üzerinden kredi kartı limiti 50 bin ve daha fazla olan şahısların kredi kartı bilgilerin kopyalayıp bu isimler adına sahte kimlik yaparak yine internet üzerinden alışveriş yaptığı belirlendi. Baba ve oğlun bu yöntemle 81 ilden üst düzey iş adamı ve bürokratların da kredi kartı bilgilerini kopyaladığı öğrenildi. Baba ve oğlun 81 ilde dolandırıcılık yaptığı için kendilerine yardım etmesi için yine internet üzerinden şebekeye üye bulduğu bu yolla İstanbul'da iki kişinin baba ve oğul adına çalışarak İstanbul'daki dolandırıcılık faaliyetlerini yürüttükleri öğrenildi.

Polis, bu tespitler üzerine İstanbul ve Adana'da ortak operasyon düzenledi. Adana'da baba ve oğlun evine yapılan baskında teknoloji mağazalarından alınmış çok sayıda lüks telefon, elektronik aletler, çok sayıda sahte kimlik, iki klasör isim listesi, çok sayıda başkasına ait düzenlenmiş kredi kartı ele geçirildi.

Polis ele geçirilen delillerden yaptığı incelemede baba ve oğlun 160 bin kişinin kredi kartı bilgilerine ulaşarak internet üzerinden alışveriş yaptığını belirledi. Polis bu tespitin üzerinden 160 bin kişiyi tek tek arayarak kredi kartlarından para çekildiği bilgisini verdi. Dolandırıldığını öğrenen vatandaşlar baba ve oğuldan şikayetçi oldu. Baba ve oğul ifadelerinin ardından "başkalarına ait kredi kartı bilgilerini usulsüz şekilde ele geçirme", "başkalarına ait kredi kartını izinsiz kullanarak yarar sağlama", "resmi evrakta sahtecilik" suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi.

Baba sevk sırasında basın mensuplarının sorusu üzerine, "İhtiyacım vardı ondan dolandırdım. Dolandırdığım vatandaşların parasını en lüks villalarda, konaklarda oturarak yiyorum. İhtiyacım vardı dolandırdım, zevkine villada oturmaya ihtiyacım vardı lüks yerde yaşamak için. Elimden gelse seni de dolandırırım yaz bunu da pişkinliğimi de yaz" demesi dikkat çekti.

-------
Kaynak: http://www.iha.com.tr/haber-baba-ogul-160-bin-kisiyi-dolandirdi-540072/
Görüntülü -> soru-yanıt: Neden dolandırdınız vatandaşları? yanıt videoda 00:43 ->> http://www.iha.com.tr/video-baba-ogul-160-bin-kisiyi-dolandirdi-81588/

[Edited at 2016-03-01 11:07 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
e-bankacılık bildirimli bir sorunum var... Apr 5, 2016

Adamın biri Eskişehir'de Akbank şubesinin birinden kredi çekmiş. Aylardır sinir oluyorum aylık hatırlatma bildirimlerini görmekten... Bu e-posta adlarını nasıl veriyorlar, nasıl alıyorlar anlamıyorum. Bu yurttaşımızla Ad-Soyad adaşız, e-postamız da aynı marka. Herhalde cimailll, eyyçç bilmem ne diye dillerini büke büke Türkçe harfleri İngilizceleştirirken oluyor bu kazalar çoğunlukla...

Ne yapsam, ne yapsam... Dur bakalım Toroslu, sakin ol bacanak!... See more
Adamın biri Eskişehir'de Akbank şubesinin birinden kredi çekmiş. Aylardır sinir oluyorum aylık hatırlatma bildirimlerini görmekten... Bu e-posta adlarını nasıl veriyorlar, nasıl alıyorlar anlamıyorum. Bu yurttaşımızla Ad-Soyad adaşız, e-postamız da aynı marka. Herhalde cimailll, eyyçç bilmem ne diye dillerini büke büke Türkçe harfleri İngilizceleştirirken oluyor bu kazalar çoğunlukla...

Ne yapsam, ne yapsam... Dur bakalım Toroslu, sakin ol bacanak!

[Edited at 2016-04-05 12:57 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Sigorta şirketleri, banka kredileri, engellilere sözde yardım toplayanlar... Apr 6, 2016

Sigorta şirketlerinden bilmem ne ödentinizi yatırmadınız diye de bildirimler geliyor. Gülüp geçiyorum. Kredi başvurunuzun durumu bilmem ne diye gelenler var bilgisunardan. Ödemelerinizde geciktiniz diyenler var.. gülüp geçiyorum. Ulan arkadaş şu yaşa geldim (44-45) daha tek bir kredi kartı kullanmadım, kredi almadım, ıslak imza atmışlığım yok böyle belgelere.

Aman ha, bu tür uydurmasyon şeylerle kendinizi yıpratmayın. Gülün geçin.

... See more
Sigorta şirketlerinden bilmem ne ödentinizi yatırmadınız diye de bildirimler geliyor. Gülüp geçiyorum. Kredi başvurunuzun durumu bilmem ne diye gelenler var bilgisunardan. Ödemelerinizde geciktiniz diyenler var.. gülüp geçiyorum. Ulan arkadaş şu yaşa geldim (44-45) daha tek bir kredi kartı kullanmadım, kredi almadım, ıslak imza atmışlığım yok böyle belgelere.

Aman ha, bu tür uydurmasyon şeylerle kendinizi yıpratmayın. Gülün geçin.

Hiç olmazsa bir-ikisi ile canlı karşılaşsam var ya...

Geçenlerde sözde engelliler için yardım toplamaya gelenler oldu. İşte emniyetten-valilikten onaylıyız, izinliyiz falan feşmakan ayakları...

Ağbi heriflerde bir kere üç kağıtçı tipi var. Öyle bir bozdum ki, şebekenin patronunun bunlara ne kadar kazanç payı verdiğini bile itiraf ettirdim.

Diyeceğim o ki; gerçek ihtiyaç sahibi beni bulsun, donumu da alsın. Ben çuval giyer yine dolaşırım ortalıkta, çarşıda, pazarda...

Ama işte böyle açgözlü, eşgüdümlü çalışan dombililere de dikkat edelim.

EKLEME:

Proz forum aboneliğimden gelen ve bu başlığa yeni bir giri girildiğini belirten iletinin Gmail başlığında: "Bu iletiye dikkat edin. İleti, genellikle kişisel bilgilerin çalınması amacıyla kullanılan içeriğe sahip. Daha fazla bilgi
Bu şüpheli iletiyi bildir Yoksay, bu iletiye güveniyorum" diyor

Bu ileti iyi ki geldi.

[Edited at 2016-04-06 08:26 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Kimliğini kaybetti, başına gelmeyen kalmadı" Jun 5, 2016

--Alıntıdır--
DHA- Beş Haziran Yirmi-onaltı.

KANADA’da çalışan Erkan Günaydın, 2007 yılında tatil için geldiği Ankara’da, nüfus cüzdanını kaybetti. Yenisini çıkartıp Kanada’ya dönen Günaydın’ın nüfus cüzdanı dolandırıcıların eline geçince başına gelmeyen kalmadı. Tekrar Türkiye’ye geldiğinde tutuklanan ve 12 gün hapis yatan, daha sonra beraat eden Günaydın, bir daha Türkiye’ye gelmeyi düşünmediğini söyledi.
---... See more
--Alıntıdır--
DHA- Beş Haziran Yirmi-onaltı.

KANADA’da çalışan Erkan Günaydın, 2007 yılında tatil için geldiği Ankara’da, nüfus cüzdanını kaybetti. Yenisini çıkartıp Kanada’ya dönen Günaydın’ın nüfus cüzdanı dolandırıcıların eline geçince başına gelmeyen kalmadı. Tekrar Türkiye’ye geldiğinde tutuklanan ve 12 gün hapis yatan, daha sonra beraat eden Günaydın, bir daha Türkiye’ye gelmeyi düşünmediğini söyledi.
---
Ailesi Merkez Osmangazi İlçesi Panayır Mahallesi’nde oturan 32 yaşındaki Erkan Günaydın yıllar önce gittiği Kanada’da inşaat sektöründe çalışmaya başladı. Evli ve 2 çocuk babası Günaydın, 2007 yılında tatil için geldiği Ankara’da nüfus cüzdanını kaybedince yenisini çıkartıp Kanada’ya geri döndü. Günaydın’ın nüfus cüzdanını ele geçiren dolandırıcılar, adına çıkardıkları telefon hattı üzerinden bir başkasının hesabına telefon bankacılığı aracılığı ile çeşitli tarihlerde girip, toplam 8 bin lirayı başka hesaplara aktarıdı. Yapılan şikayet sonucu Erkan Günaydın hakkında Ankara 10’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Erkan Günaydın, 2010 yılında tatil için geldiği İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alınıp ifade vermek için Bakırköy Adliyesi’ne getirilince, hakkında dava açıldığını öğrendi. Savunmasını yapıp, ailesinin Bursa’daki adresini veren Günaydın, tatil sonrası Kanada’ya döndü.

GELİNCE HAPSE ATILDI

Erkan Günaydın, gıyabında yapılan yargılama sonrası hakkında kesinleşen 2 yıl hapis cezasından habersiz 2014 yılında Bursa’ya geldiğinde polis tarafından yakalanıp cezaevine konulunca şoke oldu. Erkan Günaydın, avukatı İbrahim Halil Özçayçı aracılığı ile karar tebligatının Bursa’daki ailesine değil, İstanbul’daki eski adresinde muhtara yapılması nedeniyle Ankara 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne itirazda bulundu. Mahkeme infazı durdurunca Günaydın, 12 gün cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildi.

Daha sonra Yargıtay 8’inci Ceza Dairesi’nin de tebligatın usulsüz yapılması nedeniyle kararı bozmasının ardından Ankara 10’nucu Asliye Ceza Mahkemesi’nde tekrar yargılanan Günaydın bu kez beraat etti.

13 BİN LİRALIK DAVA AÇTI

Rahat bir nefes alan Erkan Günaydın, avukatı aracılığı ile haksız yere cezaevinde kaldığı 12 gün ve Kanada’da aksayan işleri nedeniyle Bursa’da, hazine aleyhine toplam 13 bin liralık maddi ve manevi tazminat davası açtı.

Avukatı, yaşananlardan dolayı büyük sıkıntı yaşayan müvekkilinin artık Türkiye’ye gelmeyi düşünmediğini söyledi.

Kaynak: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/546038/Kimligini_kaybetti__basina_gelmeyen_kalmadi.html
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Fetiş sitesindeki kullanıcı hesapları çalındı" Jun 5, 2016

--Alıntıdır--
BBC Türkçe 13 Mayıs 2016

İnternetteki bir fetiş sohbet odasına ait üye bilgileri bilgisayar korsanları tarafından çalındı. İnternet güvenliğinin önde gelen araştırmacılarından Troy Hunt, 100 binden fazla hesap bilgisinin ifşa edildiğini söyledi.

İnternet hesapları çalınan mağdurları bilgilendirme amacıyla kurulan 'Have I Been Pwned?' adlı sitenin sahibi güvenlik uzmanı Troy Hunt, fetiş sohbet odasından (forum) s�
... See more
--Alıntıdır--
BBC Türkçe 13 Mayıs 2016

İnternetteki bir fetiş sohbet odasına ait üye bilgileri bilgisayar korsanları tarafından çalındı. İnternet güvenliğinin önde gelen araştırmacılarından Troy Hunt, 100 binden fazla hesap bilgisinin ifşa edildiğini söyledi.

İnternet hesapları çalınan mağdurları bilgilendirme amacıyla kurulan 'Have I Been Pwned?' adlı sitenin sahibi güvenlik uzmanı Troy Hunt, fetiş sohbet odasından (forum) sızdırılan hesaplardan bazılarının hükümet ve orduda görevli isimlerin e-posta adreslerine ait olduğunu belirtti.
Açığa çıkarılan veriler arasında e-posta adresleri, kullanıcı adları, IP adresleri, şifreler ve kullanıcıların gizli tutmak isteyebileceği cinsel eğilimleri ile fetiş sohbetleri var.
Hunt, sohbet odasının eski bir yazılım kullandığını, bu nedenden dolayı da 'hacklenmesinin' nispeten kolay olduğunu söylüyor.

Hunt, "SQL saldırısı için yaygın bir zayıflıktan faydalanmışlar" dedi.

'Veri tabanı açığı saldırısı' olarak da bilinen SQL saldırıları (SQL injection) bilgisayar korsanının, bir web türüne yapısal sorgulama dili (SQL) kodu eklemesiyle oluyor. Bu kodla ya da komutla beraber, veri tabanlarına, tüm verilere erişim verilmesi ve indirilmesi için izin talebi gönderiliyor.
Hunt'a göre, hesapların %37'si hali hazırda Have I Been Pwned? adlı sitede listelenmiş durumda.

'Girecekseniz yeni bir hesap açın'
Bu sitedeki veri tabanında, 100'den fazla internet sitesinden çalınmış 345 milyondan fazla hesap bulunuyor.
Hesaplara dışarıdan erişim yok fakat site, verilerinin çalınmış olabileceğini düşünen kullanıcıları uyarma görevi üstleniyor.
Veri ihlali yapıldığından şüphelenenler internet sitesinde e-posta adreslerini giriyor ve hesaplarının 'hacklenen' hesaplar arasında olup olmadığına bakıyor.
Hunt, sohbet odasındaki fetiş ve cinsel içerikli muhabbetlerden dolayı verilerin dışarıya sızdırılmasının kullanıcılar açısından oldukça hassas bir ihlal olabileceğini söylüyor.

BBC'ye konuşan Hunt, "Bu, insanların gizli kalmasını isteyecekleri sohbetlerin yapıldığı bir forum ama insanlar takip edilebilen ve hatta şirketlerine ait e-posta adreslerini kullanıyorlar" dedi.

Güvenlik uzmanı, bu tip siteleri ziyaret etmek isteyenlerin anonim kalmak için bazı önlemler almaları gerektiği tavsiyesinde bulunuyor:
"Bir e-posta adresi oluşturun ve bir isim uydurun. IP adresinizle izinizin sürülmemesi için Tor anonim ağlar kullanın."

Kaynak: http://www.bbc.com/turkce/haberler/2016/05/160512_fetis_sitesi_hack
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Çöpçatan sitesi mağduru kadınlar" Jun 5, 2016

--Alıntıdır--
BBC Türkçe 27 Ağustos 2015

'Hayat kısa, bir ilişki yaşayın' sloganıyla evlilere çöpçatanlık hizmeti veren internet sitesi Ashley Madison'a üye 33 milyon kişinin sitedeki hesapları bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi ve internette yayımlandı.

BBC birisi sitenin üyesi olan, diğeri ise nişanlısının üye olduğunu fark eden iki kadınla konuştu.

Her iki kadın da kimliklerini açıklamak istemedi. Ama
... See more
--Alıntıdır--
BBC Türkçe 27 Ağustos 2015

'Hayat kısa, bir ilişki yaşayın' sloganıyla evlilere çöpçatanlık hizmeti veren internet sitesi Ashley Madison'a üye 33 milyon kişinin sitedeki hesapları bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi ve internette yayımlandı.

BBC birisi sitenin üyesi olan, diğeri ise nişanlısının üye olduğunu fark eden iki kadınla konuştu.

Her iki kadın da kimliklerini açıklamak istemedi. Ama anlattıkları bilgisayar korsanlığının ne kadar dramatik etkilere yol açtığını gösteriyor.
Nişanlısı siteye üye olan kadın sadece "Maria" olarak anılmak istiyor. Yayınlanan kullanıcı bilgileri arasında arama yaparak nişanlısının elektronik posta adresini bulduğunu söylüyor.

"Başta tanıdığım kimseyle ilgili bir şey bulmayı beklemiyordum." diyor.
Kendi elektronik posta adresi hacklendiği için listeyi kontrol etmek istemiş.
Nişanlısıyla ilgili arama yaptığında da sadece elektronik posta adresini görmekle kalmamış, posta kodu, doğum yeri, doğum tarihi gibi tümü bilgilere ulaşmış.

"Önce inkar, sonra kabul etti"
Maria vakit kaybetmeden nişanlısına ne olup bittiğini sorduğunu anlatıyor:
"Başta sadece reddetti ama sonra kabul etti ve neler yaptığını anlattı. Farklı ilişkiler yaşadığını kabul etti"
Nişanlısı neden bunu yaptığını tamamen açıklayamamış ama onun Ashley Madison'da tanıştığı kadınlardan daha değerli olduğunu söylemiş. Ama bu diyalog çok da uzun sürmemiş.

Maria bir hafta kendisine yetecek kıyafet toplayıp bir arkadaşına taşındı. Planladıkları evlilik töreni ise iptal edildi.
Maria daha sonra cinsel yolla bulaşan hastalık kapıp kapmadığını kontrol etmek için doktordan randevu aldığını ve nişanlısından mümkün olduğunca uzak kalmaya çalıştığını söylüyor. Tüm bu deneyimin "yıkıcı" olduğunu da ekliyor ve devam ediyor:
"Çıkıp bu ilişkiden tatmin olmuyorum, mutlu değilim, sana sadık kalmayı zor buluyorum demesi başka bir şey. Çifte hayatı olan bir insanla yılları harcamak hiç adil değil"
Ashley Madison'a kendisi üye olan bir kadınla da konuştuk.

"Amy" diye anılmak isteyen kadın eşiyle 10 yıldır evli ama kısa süre önce başka bir ilişki yaşamak istediğini anlatıyor.
Bir yıl kadar önce Ashley Madison'ın reklamını radyoda duyduktan sonra üye olmuş ve ilişki için bir erkek aramaya başlamış.
Ama hiç kimseye mesaj atmadığını ve kısa süre sonra hesabı kapattığını belirtiyor. Ancak altı ay önce bir başka hesap açıp, başka kadınlarla iletişim kurarak cinselliği hakkındaki sorulara yanıt aramış. Bu kez konuşacak birilerini de bulmuş ve birbirlerine birkaç hafta boyunca elektronik posta atmışlar.

Amy, "Bana yakın oturuyordu ve iyi anlaşıyor gibiydik. Yaşadıkları benim yaşadıklarıma çok benziyordu. Bir süredir biriyle evliydi ve onun da cinselliği konusunda merak ettiği şeyler vardı." diyor.

Amy görüştüğü kadının kendisine çekici olduğunu söylediğini bundan mutluluk duyduğunu anlatıyor.
'Evliliğimi bozmak istemedim'

Tam şahsen de görüşecekken Amy vazgeçtiğini, evliliğini bozmak istemediğini fark ettiğinde korktuğunu söylüyor.
Amy, "Siteyi kullanmak bana bakmam gereken başka şeyler olduğunu fark ettirdi. Çok sevdiğiniz biri varken onu üzeceğinizi düşünmek korkutucu" diyor.
Amy olanları kimseye anlatmamış. Bu nedenle eşinin öğrenmesinden kaygılı. Şimdilik işine odaklanarak unutmaya çalışıyor ama stresli olduğunu ve uyuyamadığını anlatıyor.
Ashley Madison kullanıcılarına 19 dolar karşılığında hesaplarını tamamen silmeyi öneriyor. Amy bunu da yapmış ama sızan kullanıcı bilgileri arasında arama yapınca yine de kendi adını bulmuş.

Amy muhtemelen bilgisayar korsanlarının saldırısından sonra sitedeki hesabını sildi.
Amy, "Bir gün kocam işten eve gelip sorduğunda açıkça ve dürüstçe yanıt vereceğim. Olanlar beni davranışım ve yaptıklarım hakkında düşündürdü ve elimdekilerden mutlu olmayı öğretti" diyor.

Ama Amy şimdilik eşinin olan biteni öğrenmemesini umuyor.

Kaynak: http://www.bbc.com/turkce/haberler/2015/08/150827_ashley_madison
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Yasak aşk sitesi: Sızıntılara rağmen büyüyoruz" Jun 5, 2016

--Alıntıdır--
BBC Türkçe 1 Eylül 2015

Evli kişilere çöpçatanlık hizmeti veren internet sitesi Ashley Madison, bilgisayar korsanları tarafından üye bilgilerinin çalınması ile yaşanan skandalın, büyümesini engellemediğini açıkladı.
Ashley Madison'ın sahibi şirket Avid Life Media, geçen hafta siteye yüz binlerce yeni üyenin katıldığını belirtti.

Sloganı "Hayat kısa, bir ilişki yaşayın" olan Ashley Madison'un üyesi
... See more
--Alıntıdır--
BBC Türkçe 1 Eylül 2015

Evli kişilere çöpçatanlık hizmeti veren internet sitesi Ashley Madison, bilgisayar korsanları tarafından üye bilgilerinin çalınması ile yaşanan skandalın, büyümesini engellemediğini açıkladı.
Ashley Madison'ın sahibi şirket Avid Life Media, geçen hafta siteye yüz binlerce yeni üyenin katıldığını belirtti.

Sloganı "Hayat kısa, bir ilişki yaşayın" olan Ashley Madison'un üyesi 33 milyondan fazla kişinin hesap detayları çalınmış ve Ağustos ayı içinde internet üzerinden yayınlanmıştı.

Kendilerini Impact Team (Darbe Takımı) olarak tanımlayan bilgisayar korsanları, üyelerin adreslerinden kredi kartı bilgilerine kadar tüm detaylara eriştiklerini açıklamıştı.
Hackerlar, daha önce siteye üye olup üyeliklerini kapatanların kişisel bilgilerine dahi eriştiklerini ifade etmişti.

Bu olay, sitenin aktif kadın üye sayısıyla ilgili de soruları gündeme getirmişti.
Sızdırılan bazı şirket maillerinde, sahte kadın üye profillerinin açıldığı ima ediliyor.

Şirket son açıklamasında "bazı gazetecilerin sitenin kadın üye rakamları hakkında yanlış varsayımlarda bulunduğu" belirtti.
Açıklamada, "Yalnızca geçen hafta, platformumuzdaki kadın üyeler 2,8 milyondan fazla mesaj gönderdi" ifadesi yer aldı.

Kaynak: http://www.bbc.com/turkce/haberler/2015/09/150901_ashley_madison
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Konu dışı bir deneyim Jun 5, 2016

2-3 yıl önceydi. Komşularımın ev yenileme gürültüleri, çocuklarının evin önünde hesapsız-kitapsız-zamansız oynamaları; belki de burn-out bunalımı filan derken, kafamın tası atıverdi. Karaman, hemen herkesin birbirini ya da soyadını tanıdığı bir yer..

Neyse efendim; koştum gittim doğru tabelacıya.
-Böyle böyle bana "LANDABURU KERHANESİ YAKINDA BURADA AÇILACAKTIR"" diye bir pankart hazırla aslan gülüm dedim reklamcı gence..

-A�
... See more
2-3 yıl önceydi. Komşularımın ev yenileme gürültüleri, çocuklarının evin önünde hesapsız-kitapsız-zamansız oynamaları; belki de burn-out bunalımı filan derken, kafamın tası atıverdi. Karaman, hemen herkesin birbirini ya da soyadını tanıdığı bir yer..

Neyse efendim; koştum gittim doğru tabelacıya.
-Böyle böyle bana "LANDABURU KERHANESİ YAKINDA BURADA AÇILACAKTIR"" diye bir pankart hazırla aslan gülüm dedim reklamcı gence..

-Ağbi, emin misin yani, şey kem küm...

-Hazırla sen! dedim.

Gülüşmeler... Landaburu nedir neresidir biraz da sohbet.

Kapı zaten ahşap, iki mıh çaktım kapıya pankartı astım.

Zaten "deliyim" ya anladılar ki bu delinin şakası olmaz

Yalvarmalar başladı; ağbi biz ettik sen etme, çocukların oyun saatlerini de gonturul edelim bundan böyle diye...

Herhal 10 gün kadar kapıda asılı durdu "Landaburu..." pankartı. Çaktığım çiviler hala yerinde duruyor. Geçen ambarda pankartı buldum o günleri anımsadım.. Gül Allah Gül...

İşte buraya da yazdım, sizler de gülün diye.

[Edited at 2016-06-05 19:26 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"I HAVE PROFITABLE BUSINESS PROPOSA" Jun 20, 2016

Good day Adnan,

Mr. Stephen George is my name, I work in a Bank here in Benin. And I personally handles transactions of Mr. Hamza Yaqoob who eventually died on the 5th of February 2013 from injuries he sustained in auto crash that happened 2:30pm 3years ago. Before his death, Mr. Hamza Yaqoob lived and work here in Benin Republic and was a Contractor with Benin Energy dept. He has $6.2M in a fixed account with the bank with no other beneficiary. Now i write to seek your consent to p
... See more
Good day Adnan,

Mr. Stephen George is my name, I work in a Bank here in Benin. And I personally handles transactions of Mr. Hamza Yaqoob who eventually died on the 5th of February 2013 from injuries he sustained in auto crash that happened 2:30pm 3years ago. Before his death, Mr. Hamza Yaqoob lived and work here in Benin Republic and was a Contractor with Benin Energy dept. He has $6.2M in a fixed account with the bank with no other beneficiary. Now i write to seek your consent to present you as a foreign partner to stand in as the next of kin to the late Mr. Hamza Yaqoob. Let me know if I can work with you.

My best Regards
Mr. Stephen George
Tel: +22968195324

Click to open the workspace I've shared with you:

I HAVE PROFITABLE BUSINESS PROPOSAL

If you are new to Smartsheet, you will be asked to set a password for your email address after you click the link.

[Edited at 2016-06-20 15:20 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"-İngiliz dilenci 'yılda 130 bin sterlin para topluyor' -" Jun 25, 2016

--Alıntı--

BBC Türkçe 1 Mart 2016

İngiltere'nin Wolverhampton şehrinde 'profesyonel bir dilencinin' yılda 130 bin sterline (yaklaşık 537 bin TL) yakın para topladığı ortaya çıktı.
Dilenci olarak bölge halkından para isteyen kişinin, ev sahibi olduğu halde kendisini 'evsiz' olarak tanıttığı belirtildi.

The Daily Telegraph gazetesinde yer alan habere göre Wolverhampton'da yerel toplum konseyinin çevreden sorumlu yetkilisi Steve
... See more
--Alıntı--

BBC Türkçe 1 Mart 2016

İngiltere'nin Wolverhampton şehrinde 'profesyonel bir dilencinin' yılda 130 bin sterline (yaklaşık 537 bin TL) yakın para topladığı ortaya çıktı.
Dilenci olarak bölge halkından para isteyen kişinin, ev sahibi olduğu halde kendisini 'evsiz' olarak tanıttığı belirtildi.

The Daily Telegraph gazetesinde yer alan habere göre Wolverhampton'da yerel toplum konseyinin çevreden sorumlu yetkilisi Steve Evans, bu kişinin bölge halkından bir günde 500 sterlin (2.066 TL) son beş günde de 2.500 sterlin (10.326 TL) topladığını söyledi.

Yılda 130 bin sterline denk gelen bu meblağ, İngiltere Başbakanı David Cameron'un maaşından yalnızca 12 bin sterlin eksik.
Gazeteye konuşan İşçi Partisi üyesi Evans, şehirdeki dilencilerin çoğunun evsiz olmadığını ve yalnızca alkol parası için dilendiklerini söyledi.
Evans, günde 500 sterlin toplayan kişiyle ilgili "Evsiz olmadığını biliyorduk. Kayıtlı bir adresi var ve nispeten iyi bir evde yaşıyor. Yoğun saatlerde şehir merkezinde bütün gün öyle oturmaktan memnun görünüyor" dedi.

Gazetenin haberine göre aynı şehirde ismini vermek istemeyen bir dilenci de mağdur olmaktan korktuğunu söyledi:
"İnsanların bu tip olaylar nedeniyle bana para vermemelerinden kaygılanıyorum. Aramızdan bazıları gerçekten evsiz ve paraya ihtiyaçları var. Alkol için değil, geceleri başımızı bir yere sokabilmek ve yemek alabilmek için. Bazılarının bizim adımızı kötüye çıkarmaları çok üzücü. Bazıları ise yalnızca dolandırıcı."

--------
Kaynak: http://www.bbc.com/turkce/haberler/2016/03/160229_ingiliz_dilenci

[Edited at 2016-06-25 11:24 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"-'Evden çalışma' yerine Çinlileri çalıştırdı-" Jun 25, 2016

--Alıntı--

BBC Türkçe Son güncelleme: 16 OCAK 2013 - TSİ 17:37

Bir Amerikan şirketinde 'çalışıyor' gözüküp altı sıfırlı maaş alan yazılımcının kendi işini fason usulüyle Çinli bir şirkete yaptırdığı ortaya çıktı.
40'lı yaşlarındaki yazılımcının iş günlerinde çalışmak yerine internette sörf yaptığı, YouTube videoları izlediği, sosyal paylaşım ve alışveriş sitelerinde gezindiği sanılıyor.

... See more
--Alıntı--

BBC Türkçe Son güncelleme: 16 OCAK 2013 - TSİ 17:37

Bir Amerikan şirketinde 'çalışıyor' gözüküp altı sıfırlı maaş alan yazılımcının kendi işini fason usulüyle Çinli bir şirkete yaptırdığı ortaya çıktı.
40'lı yaşlarındaki yazılımcının iş günlerinde çalışmak yerine internette sörf yaptığı, YouTube videoları izlediği, sosyal paylaşım ve alışveriş sitelerinde gezindiği sanılıyor.

Belirlendiğine göre, yazılımcı altı sıfırlı maaşının yaklaşık beşte birini, kendi işini yapması için Şinyang kentindeki bir şirkete veriyordu.
Dolandırıcılık, altyapı şirketinin 'sanal özel ağ' (VPN) üzerinde anormal yoğunluk görülmesi nedeniyle telekomünikasyon devi Verizon'dan denetim yapmasını istemesiyle ortaya çıktı.

VPN açığı
Çalışanın iş istasyonu ile Şinyang kenti arasında açık ve aktif bir VPN bağlantısı olduğunu tespit eden şirket, Çin'e gizli bilgilerin sızdırılması için kötü amaçlı bir yazılım bulunduğundan şüpheleniyordu.

Verizon yetkilisi Andrew Valentine, şirketin uzaktan çalışmayı teşvik etmek için iki yıldır standart bir VPN kullandığını belirtti.
Verizon risk ekibi, VPN bağlantısının, söz konusu çalışanın kimlik bilgileri aracılığıyla kurulduğunu belirledi.
Çalışanın bilgisayarında yapılan incelemede, Çin'deki şirket adına kesilmiş yüzlerce faturaya rastlandı.

Valentine, "kendi halinde ve sessiz" diye tanınan ve çeşitli programlama dilleri bilen çalışanın, "kendi işini yaptırmak için Çinli firmaya altı sıfırlı maaşının beşte birinden azını harcadığını" söyledi.

Valentine'ın anlattığına göre, söz konusu çalışan, RSA şifreleme aygıtını acele posta hizmetiyle Çin'e gönderiyordu. Böylece, onun kimlik bilgileriyle erişim sağlayan Çinli firma çalışanları onu sabah dokuzdan akşam beşe kadar çalışıyormuş gibi gösteriyordu.

Dolandırıcı 'çalışanın' benzer yöntemi birçok şirkette uyguladığını belirten Valentine, "Senede yüz binlerce dolar kazanıp Çinli danışmanlık şirketine sadece yıllık yaklaşık 50 bin dolar ödüyordu" dedi.

Söz konusu kişinin şirketle ilişiği kesildi.

--------
Kaynak: http://www.bbc.com/turkce/haberler/2013/01/130116_outsourcing

[Edited at 2016-06-25 11:25 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"Avrupa'da dev dolandırıcılık operasyonu" Jun 25, 2016

--Alıntı--

BBC Türkçe 28 Şubat 2014

Avrupa'nın farklı ülkelerinde insanları değersiz hisselere yatırım yapmaya yönlendirerek dolandıran çete üyelerine yönelik gerçekleştirilen kapsamlı operasyonda onlarca kişi gözaltına alındı.
Operasyon kapsamından çoğunluğu İspanya ve İngiltere'de olmak üzere 110 kişi gözaltına alındı.
Polis, operasyonlarda "boiler room" (kazan dairesi) dolandırıcılığının önde gele
... See more
--Alıntı--

BBC Türkçe 28 Şubat 2014

Avrupa'nın farklı ülkelerinde insanları değersiz hisselere yatırım yapmaya yönlendirerek dolandıran çete üyelerine yönelik gerçekleştirilen kapsamlı operasyonda onlarca kişi gözaltına alındı.
Operasyon kapsamından çoğunluğu İspanya ve İngiltere'de olmak üzere 110 kişi gözaltına alındı.
Polis, operasyonlarda "boiler room" (kazan dairesi) dolandırıcılığının önde gelenlerini ve kolaylaştırıcılarını hedef aldı.
Kazan dairesi kavramı bu kişilerin çok sıkışık, kapalı ortamlarda bilgisayar başında çalışması nedeniyle kullanılıyor.
Yalnızca İngiltere'de 850 kişinin bu çeteler nedeniyle dolandırıldığı kayıt altına alınmış durumda.
Gerçekteyse binlerce kişinin mağdur olduğu düşünülüyor.

İstihbarat servisleri de operasyonun içinde
Dedektifler iki yıllık soruşturmaya dayanan ve Rico adınını verdikleri operasyonda Avrupa'daki 'kazan dairesi' dolandırıcılığının büyük kısmını yok etmeyi hedeflediklerini söylüyor.
Rico'nun 'kazan dairesi' dolandırıcılığına yönelik olarak bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük operasyon olduğu düşünülüyor.
Londra Polis teşkilatının öncülük ettiği Rico Operasyonu kapsamında hafta içinde birçok baskın gerçekleştirildi.
İspanyol polisinin de destek verdiği operasyona ABD Gizli Servisi dahil bazı ülkelerin istihbarat servisleri de katılıyor.
Operasyon kapsamında, kazan dairelerinin büyük bölümünün bulunduğu düşünülen İspanya'da gerçekleştirilen baskınlarda 84 kişi gözaltına alındı.
Bu baskınlara 40'ı İngiltere'den olmak üzere 300 polis katıldı.

İngiltere'de 20, ABD'de iki, Sırbistan'da dört kişi gözaltına alındı.
Mağdurların çoğunluğunun yaşının 40'dan fazla olduğu, aralarında 70'li ve 80'li yaşlarında olan birçok kişinin bulunduğu belirtiliyor.

Mağdurlardan intihar edenler oldu
Polis bazı mağdurların dolandırılmalarıyla karşılaştıkları mali sorunlar nedeniyle intihar ettiklerini söylüyor.
Dolandırıcıların mağdurları 'yüksek basınçlı satış teknikleri' ve üçkağıtçılıkla tekliflerine ikna etmeye çalıştıkları aktarılıyor.
Dolandırıcılar kendi finansal yönlendirmeleri karşılığında mağdurların paralarına yılda yüzde 10 ila 20 arasında kazandırma taahhüdünde bulunuyor.
Ancak mağdurların dolandırıcıların yönlendirmeleriyle yaptıkları yatırımlarda hesaplarından çıkan paranın asla tam olarak geri dönmediği belirtiliyor.
Yalnızca İngiltere'de her yıl 200 milyon Sterlin'in 'kazan dairelerinde' kaybedildiğini belirtiyor.
Yetkililer bu dolandırıcılığı yapanların kazançlarını Rolex saatler, Armani giysiler, hızlı arabalar ve lüks dairelere harcadığını belirtiyor.
Bu kişilerin bazılarının uyuşturucu ticareti de yaptığı ve uyuşturucu partilerine katıldığı aktarılıyor.

--------
Kaynak: http://www.bbc.com/turkce/ekonomi/2014/02/140228_avrupa_dolandiricilik_operasyon
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
"İtalya'da 1.7 milyar euroluk dolandırıcılık" Jun 25, 2016

--Alıntıdır--

BBC Türkçe 21 Ekim 2014

İtalyan polisi, İtalyan mükelleflerine 1.7 milyar euroya mal olduğunu söylediği bir dolandırıcılık ortaya çıkardı.

İki işadamı devlete gerçekte olmayan güvenlik, temizlik ve diğer hizmetler için sahte fatura kesilen bir düzeni kurmakla suçlanıyor.

Polis 2001 yılına dayanmakta olan dolandırıcılık operasyonuna 62 kişinin karıştığını söylüyor.

Aral
... See more
--Alıntıdır--

BBC Türkçe 21 Ekim 2014

İtalyan polisi, İtalyan mükelleflerine 1.7 milyar euroya mal olduğunu söylediği bir dolandırıcılık ortaya çıkardı.

İki işadamı devlete gerçekte olmayan güvenlik, temizlik ve diğer hizmetler için sahte fatura kesilen bir düzeni kurmakla suçlanıyor.

Polis 2001 yılına dayanmakta olan dolandırıcılık operasyonuna 62 kişinin karıştığını söylüyor.

Aralarında 100 emlak ve iki firma da olmak üzere suçla ilgili toplam değeri 100 milyon euroya varan varlığı ele geçirdiler.
Yaklaşık 70 polis memurunun görev aldığı bir operasyonda sabahın erken saatlerinde Lazio, Milan, Piedmont, Veneto ve Sardinya'da çok sayıda baskın düzenlendi.

Dolandırıcılık operasyonlarında kabuk şirketler kullanılmış.

Kabuk şirketler San Marino ve Lüksemburg'a fon transferi yaptıktan sonra İtalyan şirketleri tasfiye edilmiş.

Kaynak: http://www.bbc.com/turkce/ekonomi/2014/10/141021_italya_dolandiricilik

ADO'NUN YORUMU: Ya Türkiye? Ohooooooooooooooooo... Deve-Hamut-Hayali ihracat- yo -yoooo- yoooooolllll- yollllllllllllllllllllllllllll... "Devletin malı deniz, yemeyen domuz" bile demişiz. Bir de "işadamının biri" "Milletin bilmemneresine şiyapacağız..." gibi şeyler demişti... Daha neler neler...

"Devletin malı deniz, yemeyen domuz" -> https://eksisozluk.com/devletin-mali-deniz-yemeyen-domuz--204639?p=2
"Devletin malı deniz, yemeyen domuz" -> https://www.uludagsozluk.com/k/devletin-malı-deniz-yemeyen-domuz/
"Devletin malı deniz, yemeyen domuz" -> https://tr.wiktionary.org/wiki/Devletin_malı_deniz,_yemeyen_domuz
"Devletin malı deniz, yemeyen domuz" -> http://www.dersimiz.com/atasozleri_sozlugu.asp?islem=bilgigoster&id=1072

Emin Çölaşan -> 28 Aralık 2001:-> "Devlet malı deniz, yemeyen domuz" -> http://www.hurriyet.com.tr/devlet-mali-deniz-yemeyen-domuz-45365

[Edited at 2016-06-25 20:01 GMT]
Collapse

Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

UYARI: Dikkat Scam

Translation news in Türkiye

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »