Ödeme için yanlış adres verdim:(
Thread poster: amelie08
amelie08
amelie08
Türkiye
Local time: 05:47
Turkish to Spanish
+ ...
Mar 23, 2018

Aylardır beni çılgına çeviren çeviri bürosu tam ödemenizi yaptık dedik o da ne fark ettim ki e-mailde yazışırken sinirden bir harf yanlış yazmışım. Faturlarda doğru adresi vermişim. Bir saat içinde paypaldan ödemeyi geri çekebilirler mi? Ya da hakkınızı kaybettiniz biz işimizi yaptık diyebilirler mi? Ekran görüntüsü de göndermediler henüz. Bir bardak soğuk su mu içeyim?

Özgür Salman
Özgür Salman  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...

Moderator of this forum
PayPal? Mar 23, 2018

Siz Türkiye'de yaşamıyor muydunuz? Paypal'dan ödemeyi nasıl alacaksınız ki?

amelie08
amelie08
Türkiye
Turkish to Spanish
+ ...
TOPIC STARTER
biliyorum Mar 23, 2018

yurtdışında yaşayan bir tanıdığımın adresini verdim. Alacağım miktar 16 euro, komisyon ödemek istemediler, başka bir şey de kabul etmediler.

[Edited at 2018-03-23 16:12 GMT]

Giray Türkmen
Giray Türkmen  Identity Verified
Türkiye
Member (2016)
English to Turkish
+ ...
SITE LOCALIZER
Ödeme İptali Mar 23, 2018

Yanlış bilmiyorsam, PayPal ile ödeme yaparken yanlış bilgi girildiği takdirde iki seçenek var;

- bildirilmiş olan e-posta adresi PayPal'da kayıtlı değilse ödeme gerçekleşmez;
- bildirilmiş olan e-posta adresi PayPal'da kayıtlıysa, ödeme yapan kişi tarafından PayPal'a durum izah edilebilir ve PayPal tarafından ödeme iptal edilir. Ödeme iptali yaşandığında PayPal herhangi bir ücret de almıyor ve öncesinde alınmış olan komisyonları iade ediyor.... See more
Yanlış bilmiyorsam, PayPal ile ödeme yaparken yanlış bilgi girildiği takdirde iki seçenek var;

- bildirilmiş olan e-posta adresi PayPal'da kayıtlı değilse ödeme gerçekleşmez;
- bildirilmiş olan e-posta adresi PayPal'da kayıtlıysa, ödeme yapan kişi tarafından PayPal'a durum izah edilebilir ve PayPal tarafından ödeme iptal edilir. Ödeme iptali yaşandığında PayPal herhangi bir ücret de almıyor ve öncesinde alınmış olan komisyonları iade ediyor.

PayPal açısından bir sorun yaşanacağını düşünmüyorum ama eğer çalıştığınız çeviri bürosu ödemeler sebebiyle sıkıntı çıkardıysa bunda daha da uğraştırabilir.

Dilerim kolayca çözülür.
Collapse

skaya
skaya  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Ödeme durumu - payment status Mar 23, 2018

Ödeme durumu 'unclaimed' ise ödeme iptal edilebiliyor. Aksi takdirde, yani 'completed' ise alıcıdan iade istenmeli, iade edilmezse dispute açılmalı. Tabi bunları siz değil ödemeyi gönderen yapacak. Hangi adrese gönderdiğinden emin olduktan sonra bu şekilde yönlendirin.

amelie08
amelie08
Türkiye
Turkish to Spanish
+ ...
TOPIC STARTER
onlara bağlı yani Mar 23, 2018

16 euro yu almak için 60 tane mail atmışımdır. İsterlerse yapılabilir yani. O zaman peşini bırakmayayım. Gerçi bir saat içinde haber vermiştim ama geri dönmediler.

Sağ olun arkadaşlar.

ATIL KAYHAN
ATIL KAYHAN  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
Turkish to English
+ ...
Invoice & PayPal Mar 23, 2018

Bundan sonrasi için bence bilgisayarinizda bulunan Invoice dosyasini mutlaka güncelleyin. Invoice'in üzerinde bir yerde mutlaka PayPal adresiniz de bulunsun. Sorduklarinda Invoice'a refere edersiniz. Böylece yazim hatasi riski olmaz.

amelie08
amelie08
Türkiye
Turkish to Spanish
+ ...
TOPIC STARTER
o kısımda sorun yok Mar 23, 2018

ATIL KAYHAN wrote:

Bundan sonrasi için bence bilgisayarinizda bulunan Invoice dosyasini mutlaka güncelleyin. Invoice'in üzerinde bir yerde mutlaka PayPal adresiniz de bulunsun. Sorduklarinda Invoice'a refere edersiniz. Böylece yazim hatasi riski olmaz.

Söylediğiniz şekilde yapıyorum, o şekilde de üç beş kere gönderdim aynı iş için. Neden maildekini dikkate aldılar ki? En son mailde gönderiyoruz ödemenizi yazmışlar ben de salaklık yapıp mailde tekrar yazdım ve yanlış yazmışım.

Ali Bayraktar
Ali Bayraktar  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Bilgi vermediler mi size? Mar 24, 2018

Harf hatası yaptıysanız ödemeyi yapamazlar ki.
Ödemeyi yapamadıklarında size ulaşır ödeme yapan yer.
Muhtemelen hiç ödemeyi denemediler o yüzden de olabilir bu.

Adresin doğrusunu verin onlara.
O adrese yapsınlar.

Bu meseleleri de konuşursunuz.
Eğer o adrese ödeme yaptılarsa işlem geçmişini göstersinler size.

Ortaya çıkarmanız gereken pek çok belirsizlik var.

M. Ali

amelie08
amelie08
Türkiye
Turkish to Spanish
+ ...
TOPIC STARTER
çıldırttılar beni Mar 24, 2018

Bir ayda dört defa fatura yolladım. Yok o template idi yok pdf olarak gönder. Niye gidip onlara bakmadılar ki?

Bir saat içinde geri dondum ekran görüntüsü istedim ama cevap vermediler.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Ödeme için yanlış adres verdim:(

Translation news in Türkiye

Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »