Machine translation - darmowe (przynajmniej częściowo)
Thread poster: TranslateWithMe
TranslateWithMe
TranslateWithMe
Poland
Local time: 08:17
English to Polish
+ ...
Mar 21, 2018

Witam

Czy możecie polecić jakieś darmowe programy typu Machine Translation do pomocy przy tłumaczeniu jako plugin do Tradosa 2017 lub w innej formie?

Używałam oczywiście Clouda Tradosa, ale darmowy limit wyczerpał mi się po 6 dniach (dziwnie szybko). MyMemory zacina mi się po kilku segmentach i nic nie proponuje.

Z czego jeszcze można skorzystać?

Chodzi mi o kombinację PL-EN, EN-PL


Pozdrawiam
Katarzyna


 
Wojciech_ (X)
Wojciech_ (X)
Poland
Local time: 08:17
English to Polish
+ ...
Z darmowych opcji Mar 22, 2018

Jako, że Google Translate jest płatne, pozostaje tylko Bing Translator, ale proces pozyskania klucza jest dość skomplikowany.

 
Stanislaw Czech, MCIL CL
Stanislaw Czech, MCIL CL  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 07:17
Member (2006)
English to Polish
+ ...
SITE LOCALIZER
Google Translate Mar 23, 2018

Opłaty są symboliczne, a bywa zaskakująco pomocny, zwłaszcza w trybie AutoSuggest.

Pozdrawiam
Staszek


 
Wojciech_ (X)
Wojciech_ (X)
Poland
Local time: 08:17
English to Polish
+ ...
Fakt Mar 23, 2018

Fakt, moje miesięczne opłaty sięgają 10 dolarów. Google rozwiązało to znacznie lepiej od DeepL, gdzie na "dzień dobry" płaci się 20 dolarów z milion znaków, a dopiero później nalicza się od ilości kolejnych wykorzystanych znaków. 120 dolarów rocznie vs 240 to jednak różnica.

Stanislaw Czech, MCIL wrote:

Opłaty są symboliczne, a bywa zaskakująco pomocny, zwłaszcza w trybie AutoSuggest.

Pozdrawiam
Staszek


 
TranslateWithMe
TranslateWithMe
Poland
Local time: 08:17
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dziękuję Mar 27, 2018

Witam

Dzięki za podpowiedzi. Wypróbuję Google Translate Cloud, uzyskałam klucz API i widzę, że wszystko działa.

Mam takie pytanie, dostałam info z Google Platform po wybraniu opcji free trial:
Welcome to the Google Cloud Platform (GCP) free trial. You now have 12 months and USD$300 in credit to spend.

Czy opłaty za Google Translate API będą pobierane z tych 300 USD?

Jak są pobierane opłaty - za miesiąc kalendarzowy czy za
... See more
Witam

Dzięki za podpowiedzi. Wypróbuję Google Translate Cloud, uzyskałam klucz API i widzę, że wszystko działa.

Mam takie pytanie, dostałam info z Google Platform po wybraniu opcji free trial:
Welcome to the Google Cloud Platform (GCP) free trial. You now have 12 months and USD$300 in credit to spend.

Czy opłaty za Google Translate API będą pobierane z tych 300 USD?

Jak są pobierane opłaty - za miesiąc kalendarzowy czy za miesiąc (30 dni) od aktywowania usługi?

W tabeli opłat mam:
Translation $20 per 1,000,000 characters*
Language Detection $20 per 1,000,000 characters*

Czy to oznacza jedną opłatę 20 USD za milion znaków dla obu funkcji, czy 2 x 20 USD za obie funkcje odrębnie?

Jak to wygląda u Was?

Pozdrawiam
Katarzyna
Collapse


 
TranslateWithMe
TranslateWithMe
Poland
Local time: 08:17
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
sama sobie odpowiem... May 3, 2018

kterelak wrote:

Mam takie pytanie, dostałam info z Google Platform po wybraniu opcji free trial:
Welcome to the Google Cloud Platform (GCP) free trial. You now have 12 months and USD$300 in credit to spend.
Czy opłaty za Google Translate API będą pobierane z tych 300 USD?
Jak są pobierane opłaty - za miesiąc kalendarzowy czy za miesiąc (30 dni) od aktywowania usługi?



Jak dotąd opłaty są naliczane za miesiąc kalendarzowy, czyli od 1. do ostatniego dnia miesiąca, i rzeczywiście są ściągane z tych promocyjnych 300 USD, a więc jest póki co darmowa opcja machine translation przynajmniej na 12 miesięcy. Za ostatni miesiąc wyszło mi 16 USD, a raczej sporo korzystałam z tej funkcji

Trochę trudno mi było dojść, jak uzyskać ten klucz API, ale filmiki na YouTube pomogły.

Pozdrawiam
Katarzyna


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Machine translation - darmowe (przynajmniej częściowo)






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »