Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8] >
Skrill deneyimleriniz
Thread poster: Mustafa C. KATI
gultekinmurat
gultekinmurat  Identity Verified
Türkiye
Local time: 14:27
English to Turkish
+ ...
Skrill para transferini kabul eden bankalar Jun 28, 2016

Merhaba Arkadaşlar,

Ben Skrill hesabıma Akbank hesabımı tanıtmak istediğimde kabul etmedi. Nedenini sorduğumda. Akbank'ın Skrill ile anlaşması olmadığını öğrendim. Finansbank EnPara'nın da anlaşması yokmuş. İş bankası dışında bildiğiniz banka var mı, Skrill para transferlerini kabul eden?

Teşekkürler, selamlar

Zeki Güler
Zeki Güler  Identity Verified
Local time: 11:27
Member (2012)
English to Turkish
+ ...
Skrill de sonlandırmadı mı? Jun 30, 2016

Skrill'in de Türkiye'deki işlemlerini sonlandırdığına dair haber okumuştum.
Bir değişiklik mi oldu?

Adnan Özdemir
Adnan Özdemir  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
Sorulmuş Jun 30, 2016

Zeki Guler wrote:

Skrill'in de Türkiye'deki işlemlerini sonlandırdığına dair haber okumuştum.
Bir değişiklik mi oldu?

Ali bey arkadaşımız bunu Skrill'e sormuş, bu sayfada: http://www.proz.com/forum/turkish/302582-paypal_türkiye_operasyonunu_sona_erdiriyor-page3.html

Mehmet Karsli
Mehmet Karsli  Identity Verified
Türkiye
French to Turkish
+ ...
Skrill Jun 30, 2016

Merhaba,

Paypal hizmeti durdurduktan sonra, Mısırlı bir müşterimden Skrill ile ödeme göndermesini istedim. İlk kez kullanıyorum. Hesap açarken Türkiye adresini görünce TL hesabı olarak açtı hesabımı. Ben de banka bilgileri olarak TL hesabımı girdim. Bugün gelen ödemeyi bankaya çekmek isterken, yine Avro'ya dönüştürdüğünü gördüm.

Ancak gördüğüm kadarıyla siz Avro ya da dolar olarak çektiğinizi söylüyorsunuz. Zaten Avro dönüş�
... See more
Merhaba,

Paypal hizmeti durdurduktan sonra, Mısırlı bir müşterimden Skrill ile ödeme göndermesini istedim. İlk kez kullanıyorum. Hesap açarken Türkiye adresini görünce TL hesabı olarak açtı hesabımı. Ben de banka bilgileri olarak TL hesabımı girdim. Bugün gelen ödemeyi bankaya çekmek isterken, yine Avro'ya dönüştürdüğünü gördüm.

Ancak gördüğüm kadarıyla siz Avro ya da dolar olarak çektiğinizi söylüyorsunuz. Zaten Avro dönüşümünü görüp bir tereddüte düştüm, acaba Avro hesabımı mı girsem diye ama belki dönüşümde öyle kullanıyordur diye düşünerek vazgeçtim. Herhangi bir uyarı da yapmadı sistem.

Şimdi acaba ödeme TL hesabıma gelir mi, yoksa sisteme geri mi döner, Avro hesabı bulamadığı için?
Collapse

Adnan Özdemir
Adnan Özdemir  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
En güzeli Jun 30, 2016

Mehmet Bey merhaba,

En güzeli doğrudan bankayı arayarak durumu anlatmanızdır. Bankacılar arasında "yalanın" bini bir para ama bu tür ricaların ifası eminim ki telefondaki müşteri temsilcisinin bir tık ötesindedir.

Kolaylıklar dilerim, endişelenmeye gerek yok kanımca.

---
Ben biraz uykuluyum galiba; siz Skrill'deki durumu sormuşsunuz sanırım.

Yine de Skrill'e yazarsanız yardımcı olurlar.

[Edited at 2016-06-30 23:57 GMT]

Ali Bayraktar
Ali Bayraktar  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Skrill Jul 1, 2016

Mehmet Karsli wrote:

Merhaba,

Ancak gördüğüm kadarıyla siz Avro ya da dolar olarak çektiğinizi söylüyorsunuz. Zaten Avro dönüşümünü görüp bir tereddüte düştüm, acaba Avro hesabımı mı girsem diye ama belki dönüşümde öyle kullanıyordur diye düşünerek vazgeçtim. Herhangi bir uyarı da yapmadı sistem.

Şimdi acaba ödeme TL hesabıma gelir mi, yoksa sisteme geri mi döner, Avro hesabı bulamadığı için?

Yanlış yapmışsınız Mehmet Bey
Skrill içerisinde tüm para transferleri Euro oluyor.
Siz hesabınızda para çekme talebi oluşturduğunuzda, Skrill TL hesabınızdan Euro satın alıp size gönderiyor.

Bu işlemin bir çözümü yok.
TL hesabı açmamalısınız.
Size gönderilen parayı da anında TL yapıyor, çekerken de döviz satın alıyor.
İki kere eritiyor parayı.

Tavsiyem hemen TL hesabınızı kapatıp, Euro olarak bir Skrill hesabı açıp hep öyle devam etmek.

Şu anki haliyle örnek vermek gerekirse eğer birisi size 1000 Euro gönderirse, Skrill onu hemen hesabınıza TL'ye çevirecek. Çekmeye kalktığınızda da Euro almak zorunda kalacaksınız.
Ama hesabınızdaki TL 1000 Euro almaya yetmeyecek.
Durduk yere gereksiz bir kayıp yaşayacaksınız.
Bu her işlemde olacak.

Türk Lirası IBAN numarasına Euro çekebilirsiniz.
Ancak bunun için banka şubenizde bulunan para havuzunu ekranında gören görevliye telefon açmanız lazım.

Mesela benim ismim uzun halde 20 karakter civarı oluyor.
Para transferlerinde ismimi kimin nerede nasıl kısaltacağı belli olmuyor.
Müşteri düzgün yazsa, muhabir banka kısaltıyor veya kesiyor.
O yüzden ben her transferi telefonla banka şubesindeki görevliye bildiriyorum.

İsimde ve hesap numaralarında hata varsa bile o havuzdan bulup çıkarıp hesabıma ekliyor parayı.

Bu konuda İş Bankası ve Garanti'nin havuzdan sorumlu çalışanları çok uyumlu çalışıyorlar.
İsminizi yanlış yazsalar da, hata da olsa bir şekilde telefonla veya soru cevapla teyit edip ekliyorlar parayı çoğu zaman.
En azından benle böyle oldu hep.
Bir kere param geri gitti, onda da parayı gönderen takma adımı yazmış (terjuman) ve iban de yanlış yazılmış.
Ondan da 1 ay sonra haberim oldu. Müşteri hesap ekstresine bakınca görüp söyledi.
Ama gidip gelirken para pul olmuş

Takip ederseniz sorun olmaz, IBAN sizin olduktan sonra, görevli de havuzda parayı yakaladıktan sonra almamanız için neden yok.

Ama SKrill'den TL çekemezsiniz. İmkansız bu.

Saygılar,

M. Ali

Ayşe Kıvılcım Karazor
Ayşe Kıvılcım Karazor  Identity Verified
Türkiye
Member (2009)
English to Turkish
USD Ödemeler Hakkında Jul 1, 2016

Merhabalar,

Paypal kapandığı için mecburi Skrill kullanıcısı oldum bir süredir. Hem USD hem EUR ödeme geliyor bu hesaba, 2 ayrı hesap mı açmam gerekiyor? Kafam karıştı biraz.

Şimdiden teşekkür ederim:)

Haluk Erkan
Haluk Erkan  Identity Verified
Türkiye
German to Turkish
+ ...
Skrill olanaklarına bakınız Jul 6, 2016

Ayşe Kıvılcım Ulucak wrote:

Merhabalar,

Paypal kapandığı için mecburi Skrill kullanıcısı oldum bir süredir. Hem USD hem EUR ödeme geliyor bu hesaba, 2 ayrı hesap mı açmam gerekiyor? Kafam karıştı biraz.

Şimdiden teşekkür ederim:)

Sanırım Skrill'de farklı para birimlerinde hedef hesaplar eklenebiliyor. Bunun için hem EUR hem de USD iki hesabınız olmalı Türkiye'de (ben İş Bankası'nı tavsiye ederim. Ayrıca bu hesapların doğrulanma prosedürü var, kara para aklama olaylarını elemek için; yaklaşık 3-4 gün içinde tüm işlemler tamamlanmış oluyor).

Paranızı Skrill'den transfer etmek istediğinizde, gelen para birimine göre hedef hesap seçimi yapabiliyor olmalısınız. Önce bu para birimlerde Türkiye'de hesap açıp, para girdisi olduğunda denemelisiniz.

Tam ve emin bilgileri Skrill müşteri temsilcisinden temin edebilirsiniz, en sağlıklısı da bu olur.

Tüm arkadaşlara iyi bayramlar...

Ali Bayraktar
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
2 ayrı hesap açılamıyor Jul 6, 2016

Merhaba,

2 ayrı hesap açılamıyor.
Kimlik onaylatırken birini silerler.

Bir hesapta iki farklı döviz kuruna sahip olmanın tek yolu da (tabi normal kullanıcılar için diyorum) Skrill sayfasında listelenen satıcılardan (Merchant) birinden son 3 ay içerisinde 6 000 Euro ve üzeri alışveriş yapmak.

Böyle bir alışveriş yaptığınızda ikinci para birimi aktif oluyor.

Ayrı ayrı iki hesap açmayın, kapatma hakları var.... See more
Merhaba,

2 ayrı hesap açılamıyor.
Kimlik onaylatırken birini silerler.

Bir hesapta iki farklı döviz kuruna sahip olmanın tek yolu da (tabi normal kullanıcılar için diyorum) Skrill sayfasında listelenen satıcılardan (Merchant) birinden son 3 ay içerisinde 6 000 Euro ve üzeri alışveriş yapmak.

Böyle bir alışveriş yaptığınızda ikinci para birimi aktif oluyor.

Ayrı ayrı iki hesap açmayın, kapatma hakları var.
Yani USD hesabınız var, EURO hesabınız var diyelim ayrı ayrı e-postalarla

Sizin kimliğiniz er geç anlaşılacak,
Anlaşıldığında da bu hesaplardan birisi kapanır.

Skrill içerisinden tüm para çıkışları EURO oluyor.

Ancak size ait herhangi bir IBAN numarasını verdiğinizde bu IBAN numarasının hangi para birimine ait olduğunu görmez karşı taraf.
Siz Skrill'e TL cinsinden veya Japon yeni cinsinden açtığınız bir hesabınızın IBAN numarasını girebilirsiniz.

Ama paranız geldiğinde Bankanız bu parayı size sormadan dönüştürebilir.
Mesela size Euro gelir, TL hesabınıza aktarmak için bankanız size sormadan işlem yapar.

ya da parayı iade edebilir.

Yoks Skrill'in kimseye Euro harici bir para gönderdiği yok. Bankanız gelen Euro'yu size kolaylık olsun, işler karışmasın diye sormada TL hesabınıza aktarabilir.

O yüzden tek para birimi tutun.
O da Euro olsun.

Ya da Skrill satıcılarından birinden 6 000 Euro alışveriş yapın 3 ay içerisinde.

Apple ürünleri var mı bilmem ama, zaten Apple'dan bir telefon, bir laptop bir de Masaüstü bilgisayar şeklinde bir set alınca 6 000 Euro olur

Bu arada tekrar bir kere daha sordum Skrill'e

Skrill Türkiyede faaliyetlerini durdurmuyor ya da kullanıcıların para çekmesini engellemiyor.
Sadece 1 Temmuz itibariyle artık Türkiye'de bulunan iki kişi birbirine Skrill parası gönderemeyecek veya alamayacak. Türkiye içerisindeki Skrill parası gönderme alma işlemleri durdu.

Türkiye içinde bürolardan Skrill ödemesi alan yoktur diye tahmin ediyorum.
O yüzden bu durumun yurt dışıyla iş yapanlara bir zararı yok.

Herkese mutlu bayramlar diliyorum,

Saygılarımla

M. Ali
Collapse

Ayşe Kıvılcım Karazor
Ayşe Kıvılcım Karazor  Identity Verified
Türkiye
Member (2009)
English to Turkish
Cevaplarınız için teşekkürler:) Jul 13, 2016

6000 avroluk alışveriş yapabileceğimi sanmıyorum:))))) o nedenle açtığım USD hesabı kapatayım bari ben:)

Yardımlarınız ve açıklamalarınız için tekrar teşekkkür ederim.

Katzfiel
Katzfiel
Türkiye
Yardım. Skrill swift belgesi nedir. Aug 9, 2016

Paypal kapandıkdan sonra skrill ile çalışmaya başladım. Skrill hesabı kendi üzerime kayıtlı. Ödeme alınabilmesi için babamın kredi kartı bilgilerini siteye kayıt yaptım.

İlk ödemede bakiyeyi babamın kredi kartına yolladım para karta gelmedi tekrar skrill hesabımada dönmedi. Skrilin söylediği ise hesap ismi ve banka isimleri aynı olması lazim dedi ve siteden kredi kart bilgilerini kaldırdı.

Garanti Bankası paran bizde yok diyor 1 ayı geç
... See more
Paypal kapandıkdan sonra skrill ile çalışmaya başladım. Skrill hesabı kendi üzerime kayıtlı. Ödeme alınabilmesi için babamın kredi kartı bilgilerini siteye kayıt yaptım.

İlk ödemede bakiyeyi babamın kredi kartına yolladım para karta gelmedi tekrar skrill hesabımada dönmedi. Skrilin söylediği ise hesap ismi ve banka isimleri aynı olması lazim dedi ve siteden kredi kart bilgilerini kaldırdı.

Garanti Bankası paran bizde yok diyor 1 ayı geçmiş çoktan skrile dönmüştür diyor ama skrillde para bizde yok diyor. 2 tarafta benden swift belgesi istiyor bu swift belgesi nedir nasıl temin edilir.
Collapse

Ali Bayraktar
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Bu benim başıma bankamatik kartında geldi Aug 9, 2016

Katzfiel wrote:

Garanti Bankası paran bizde yok diyor 1 ayı geçmiş çoktan skrile dönmüştür diyor ama skrillde para bizde yok diyor. 2 tarafta benden swift belgesi istiyor bu swift belgesi nedir nasıl temin edilir.

Yabancı ülkelerde kredi kartı üstüne veya bankamatik kartı üstüne para yükleme sistemleri var.
Bizde bu sadece bankalar arası para transferiyle oluyor.

Bu para yükleme sistemi Ters POS cihazı gibi çalışıyor.

Benim başıma gelen şey şöyle
Ukraynadan benim bankamatik kartıma 1000 dolar gönderdiler.
Ben de bankamatik kartının bilgilerini verdim parayı direk iş bankası hesabıma geçecek diye bekliyorum.
O sırada karşı taraf işlem yaparken bana cep telefonuma mesajlar gelmeye başladı.
Şu ödeme işlemi bilginiz dışındaysa bizi arayın diye.

Bizdeki sistem karşıdaki sistemi ödeme yapıyor diye algılamış. Çünkü bizde ters pos (yani karta para yükleme) yok.
Sonra hesapta 1000 dolar bakiye olmadığı için de işlemi reddetmiş. Karşı taraftan da para İş Bankasının havuzuna gitmiş.

Beni 6 ay uğraştırdılar. Onlar harcama görüyorlar, karşı taraf benden para gitti diyor belgeler gösteriyor. İş bankası durum nedir bilmiyor.
6 ay sürdü ve paramı sayım yaparken Genel merkezde bulmuşlar. Kart harcamaları bölümünde.

Sizde buna benzer bir şekilde bir para yüklemeye çalışma olmuşsa Skrill tarafından, Garanti bankası bunu harcama denemesi görmüştür.
O kartla ilgili gelen mesajları sorun. Skrill'in parayı gönderdiği zamanlardaki uyarı mesajlarını okuyun.
Bankanın müşteri hizmetlerine yabancı bir yerden para çekme denemesi oldu mu karttan diye sorun, onlar çıkarır.
Sonra size o işlemin mesajını bulduklarında onlara bu para yükleme denemesi deyin.

İşlemi bulun ilk önce.
İşlemi bulduktan sonra, paranıza ulaşmanız ayrı bir külfetli iş.

O sistemi kullanmışsa Skrill (ki para ortalarda yoksa o sistemi kullanmıştır) para Garanti Bankasının genel merkezinde bir yerlerde.

Bizde kartlara para yatırılıyor.
Yani 16 haneli numaraya eft, swift vs şeklinde transfer gerçekleştiriyorsunuz.

Dünyada bir çok ülkede kartlara ters pos yöntemiyle anında para yatırma sistemleri var.
Kartı sokup yüklenecek parayı yazıyor veya internet bankacılığında kartın numarasını yazıp yükle diyor.
İşte bu ikinci sistemi bizim bankalarımız bilmiyor. Bilmedikleri için de ikinci sistemle yapılan işlemleri harcama denemesi görüyor.
Para kendilerine geliyor ama karta aktaramadıklarından orada havuzlarından bir yerlerde duruyor.

Ben 6 ayda parama kavuşmuştum.
Umarım siz kısa sürede halledebilirsiniz sorununuzu

Tabi durum benim sandığım gibiyse.

Saygılar,

M. Ali

ozann
ozann
Türkiye
Skrill sorun yaşıyorum Aug 17, 2016

Merhaba.

Ben kendime Paypal kapanınca Skrill hesabı açtım. Ve müşterilerimden ödemeyi buradan almaya başladım.

Şimdiye kadar 1 kere 225 tl tutarında sorunsuz bir şekilde ödememi aldım ancak sonrasında benden doğrulama ve para aldığım kişinin kim olduğunu sordu.

Bende kimlik fotokopisini yolladım hesabım doğrulandı. Para alan kişinin kim olduğuna dair bilgilerin olduğu mail de gönderdim.

Ancak hesabımın sınırlama
... See more
Merhaba.

Ben kendime Paypal kapanınca Skrill hesabı açtım. Ve müşterilerimden ödemeyi buradan almaya başladım.

Şimdiye kadar 1 kere 225 tl tutarında sorunsuz bir şekilde ödememi aldım ancak sonrasında benden doğrulama ve para aldığım kişinin kim olduğunu sordu.

Bende kimlik fotokopisini yolladım hesabım doğrulandı. Para alan kişinin kim olduğuna dair bilgilerin olduğu mail de gönderdim.

Ancak hesabımın sınırlaması kalkmadı. Kendilerine mail atıyorum. Bana hesabımı kullanabileceğimi söylüyorlar ama hiçbir işlem yapamıyorum.

İçeride +1000 TL'den fazla param kaldı ve ne yapacağımı bilmiyorum elim kolum bağlandı.

Yardımcı olabilecek birileri var mı acaba ?
Collapse

Nihan Pekmen
Nihan Pekmen  Identity Verified
Türkiye
Member (2012)
Turkish to English
+ ...
VPN Aug 18, 2016

ozann wrote:

Ancak hesabımın sınırlaması kalkmadı. Kendilerine mail atıyorum. Bana hesabımı kullanabileceğimi söylüyorlar ama hiçbir işlem yapamıyorum.

Bilgisayarınızda VPN kullanıyorsanız veya farklı bir IP adresi ile giriş yaptıysanız hesap sınırlandırılıyor. Belki sorun buradan kaynaklanıyor olabilir.

Elif Baykara Narbay
Elif Baykara Narbay  Identity Verified
Türkiye
German to Turkish
+ ...
Farklı IP adresi? Aug 18, 2016

Nihan Pekmen wrote:

Bilgisayarınızda VPN kullanıyorsanız veya farklı bir IP adresi ile giriş yaptıysanız hesap sınırlandırılıyor. Belki sorun buradan kaynaklanıyor olabilir.

Cehaletimi mazur görün, konudan pek anlamıyorum. Anladığım kadarıyla bilgisayara ait (modem tarafından atanan) bir IP numarası oluyor ve bir de mesela ttnet'in benim adresime atadığı bir IP numarası var.

Skrill ile yaşanan sorun farklı IP numarasından kaynaklanıyorsa, bunun anlamı hep aynı yerden (ve aynı bilgisayarla?) bağlanmamız gerektiği midir?

Yani ben freelance çalışıyorum. Skrill hesabımı oluştururken evden bağlandıysam ancak 2 hafta için başka bir şehre ya de kafeye gittiğimde hesabıma giriş yapmak istersem bunu engelliyor mu?

Elif

Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6 7 8] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Skrill deneyimleriniz

Translation news in Türkiye

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »